Fórum
Kategorie: Airsoft akce, ZARAGUA V. - 2017

Operace Zaragua V - První Info

Operace Zaragua V - První InfoUběhl další rok a v Zaragui se konečně podařilo sestavit velmi křehkou, ale relativně fungující vládu. Předvolební boj byl sice ve znamení lehkého násilí, ale po jeho ukončení proběhly řádné volby, které si pochvalovalo i mezinárodní společenství. Naopak si nepochvalovalo složení vlády, ale co cizinci nadělají že?

Všechny tři hlavní strany, podporované samozřejmě jednotlivými znesvářenými frakcemi Coprox, El Mosto a LOF, utvořily dočasnou koalici. Prvním zjištěním, nutno dodat, že nikoliv překvapujícím, byla zcela prázdná státní pokladna, stejně jako absence národního pokladu a zlatých rezerv. Inu, takhle to dopadá po každé občanské válce. Následovala memoranda o tom, jak „Poklad náš zůstává“ a tak dále. Současná vláda nicméně pochopila, že nejprve je nutné státní kasu naplnit, jinak nebude z čeho zničenou Zaraguu postavit na nohy. Jak vidíte, i když jde o dobré úmysly, v Zarague jde vždy jen o peníze. Nečekejte ale žádné samaritánství od této vlády. Za prvé, jde jen o to sebrat peníze ostatním, za druhé, kdo naplní pokladnu nejvíce, toho jistě další rok zvolí, protože původ peněz běžného voliče nezajímá.

Je tedy nejprve nutné dohledat rozkradené zlaté rezervy a cennosti z národního pokladu. Něco z toho je určitě ukryto ještě v Zarague. A něco z toho si možná i někdo přivlastnil… No o vyvlastnění se už postarají frakce, které tahají za nitky. A půjde to buď po dobrém, nebo po zlém. Když se náhodou objeví možnost získat nějaké peníze do kasy jinými prostředky, ideálně na úkor konkurenční frakce, byla by chyba této možnosti nevyužít – že?

Jenže jsou tu i jiné živly, než jen zkorumpovaní politici ovládaní frakcemi. Po několika letech konfliktu je v zemi bezpočet sirotků, kteří se pomalu stávají problémem - v některých oblastech i ozbrojeným problémem. Je jen otázkou času, než toho někdo využije k vlastnímu obohacení.

Ještě štěstí, že jednotky ZFOR stále neopustily zemi. Někdo přeci jen musí začít cvičit budoucí policii a armádu a zároveň dohlížet na dění v zemi, než toho bude schopna nová vláda.

A tak se opět vracíme do staré známé Zaragui, kde peníze znamenají vše a život nic. Je jen na vás, pod jakou frakcí a její záminkou se k těmto penězům dostanete.

 

Co vás letos zase čeká?

- dobře známý prostor Oldřichova u Písku, ale s kompletně novým rozmístěním stran i úkolů
- čtyři herní frakce (rozlišené pokrývkou hlavy)
- charismatičtí velitelé frakcí
- široké spektrum úkolů jak pro celé frakce, tak i jednotlivá družstva či jednotlivce
- tradiční úvodní část s krátkými zbraněmi a manuálkami
- u nás zavedené limity na výkon a úplný zákaz zbraní na stlačený vzduch (HPA)
- kvalitní zázemí offzony
- závěrečná tombola

 

A co nového připravujeme?

- nová nájemná frakce přístupná pouze pro airsoftové oddíly (dětští vojáci)
- hon za herním pokladem
- drobné věcné odměny pro jednotlivé hráče během hry
- lehké prvky larpu
- více příběhu a děje v rámci hry
- nové nášivky, znaky frakcí a pamětní předměty Zaragua V

 

 

Registrace spustíme na přelomu května a června a jako vždy. Veškeré dotazy směřujte do komentářů nebo na akce[zavináč]airsoft.cz


Vydáno: 25.5.2017 18:24 | 
Přečteno: 894x | 


Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif
Operace Zaragua V

Komentáře rss


, Herní strany odpovědět
Může se zeptat, ohledně těch jednotlivých frakcí, jaké která má pokrývky hlavy a jen letmo náplň? Možná jsem špatně hledal, ale zatím jsem nenašel.

Díky
icon odpověděl(a)
Herní frakce mají pokrývky hlavy následnovně:

Mezinárodní sily ZFOR - helma
Lidová osvobozenecká fronta (LOF) - baret
Důlní korporace COPROX - čepice s kšiltem
Kartel El MOSTO - šátek nebo shemag

Herní scénář aktuálně dolaďujeme a prochází schválením v rámci organizátorů. Letos jsme přitoupili ke zjednodušení scénářových mechanismů, byť pravidla hry (výkony, střelba, oživení atd.) zůstanou stejné, jako předešlá léta.
Jakmile bude scénář definitivně schválen, uveřejníme ho.
Během příštího týdne by tak měli být venku veškeré informace, pravidla a motivační texty k jednotlivým frakcím, zkrátka veškeré potřebné informace 10
, Vek odpovědět
Ahoj jak je to teda stim vekovim omezeni muzou i lidi pres 30? ale zacatecnici?
icon odpověděl(a)
Samozřejmě můžou se zúčastnit všichni, bez ohledu na zkušenosti. Stačí mít zbraň, povinnou pokrývku hlavy a je to.

akce je přístupná starším 15ti let. Komu ale ještě nebylo 18 let, musí přinést potvrzení od rodičů (formulář včas přiložíme i s pravidly akce).

Hráči pod 15 let se smějí účastnit jen na předem dohodnutou výjimku (pokud se účastní přímo s rodičem) a nebo pak v rámci airsoftového oddílu, účastnícího se akce. Oddílem mám namysli nějakou organizaci s vedoucím a pověřeným dozorem, nikoliv obyčejný airsoftový tým. I toto je ale nutné dohodnout předem.

Veškeré dotazy klidně směřujte ke mě na akce@airsoft.cz
, Tlačáky odpovědět
Osobně bych byl pro tlačáky a omezení nesené munice. Došli ti kule, hybaj na základnu nebo ať ti kolega půjčí.
icon odpověděl(a)
Omezení munice či kapacity zásobníků určitě nehrozí :-)
, Věkové omezení? odpovědět
Jaké je na akci věkové omezení?
icon odpověděl(a)
Ano, akce bude stejně jako minulý rok od 15 let se svolením rodičů.
Letos plánujeme zařadit speciální frakci, která bude určena airsoftovým oddílům (pod dozorem jejich vedoucích), kde se možná pár hráčů pod 15 let vyskytne. Její fungování a cíle ale budou zcela odlišné, od ostatních čtyř frakcí. O této frakci ještě dodatečné informace zveřejníme.
, Zásobníky odpovědět
Bude to na tlačáky kalp 9 hour? Byl bych pro, bylo to super.
odpověděl(a)
doufám že ne
icon odpověděl(a)
Tlačáky určitě nebudou na Operaci Zaragua V povinné. 10
Takže kdo má točák, může se těšit.