Fórum
< návrat zpět

Diskuze o airsoft týmech


Téma: Lze se bránit proti zneužití názvu týmu? rss

Zaslal/a 13.12.2013 12:53

Měl bych dotaz na situaci kterou už třeba někdo z Vás řešil.Založili jsme tým v r.2005 začínaly jsme jako totální amatéros se zbraněmi pochybných značek.Za ty roky co tým drží jsme samozřejmě už někde jinde a i na akce když se hlásíme jako tým už vědí s kým mohou počítat a jaký tým jsme.

Bohužel jsem nedávno zjistil že pod stejným názvem si klidně parta mlaďochů udělá svůj tým.

Děsně mě dopaluje že by mohl náš tým být ztotožńován na akcích s někým takovým.

Vyzjistil jsem že na toto chování existuje právní klausule,ale jsme přeci tu aby jsme hráli a ne se poušteli do takových soudních krkanců.
Proto se nejdřív ptám jestli jde taková věc nějak řešit.
Děkuji za odpovědi a případné rady.


#000628
Většina lidí, kteří s airsoftem začínají se v něm příliš nevyzná. Je proto docela dobře možné, že si stejný či obdobný název týmu zvolili náhodou. Proto bych je jako první zkusil v této věci kontaktovat a normálně se s nimi domluvit. Je-li to vymyšlené jméno neměl by být problém. Pokud ovšem dělají v rámci reneactingu stejnou jednotku, sotva si budou chtít jméno změnit a začít dělat něco jiného. Zde ale pomůže odlišit svůj název alespoň nějakým vhodným upřesněním (například odkud jsou, či jakou dělají rotu,..).

Jméno týmu slouží přeci především k jeho identifikaci. Představa, že se pojmenují stejně jako nějaký renomovaný tým a budu profitovat z jeho pověsti na akcích je nesmyslná. Skoro všichni se mezi sebou známe, takže se to provalí již na prvních akcích a budou z toho mít jen sami ostudu.

Hlavně sami brzo zjistí, že jmenovat se stejně nemá smysl, buď se rozpadnou, přejmenují a pokud ne, tak jedinou reálnou možností je dát si na vlastní web upozornění, že s jejich partou nemáte opravdu nic společného. Nějaký soudní spor si umím kolem jména týmu jen těžko představit i s ohledem na stav našeho soudnictví a prosazování práva v reálu.
#000629
Děkuji za fundovanou odpověď.
Je samozřejmé že první co bylo byla snaha o kontakt a domluvu.Bohužel žádná odpověď a jen mažou zprávy na jejich webu.Název týmu není označení žádné jednotky ani militantního uskupení.
Dám na radu s tím upozorněním na web.
Ještě jednou díky a SOFTU ZDAR
#000646
Pokud rozumná domluve neklapla, zkus trochu zablufovat. Každý si u nás může registrovat ochranou známku.
Zkus jim napsat, že váš název je takto zaregistrovaný. Tím pádem, bez vašeho souhlasu ho nesmí použít nikdo jiný. Při porušení následuje vysoká finanční pokuta.
Pokud to jsou mladý jelita, mohlo by to zabrat.

Menu

Odkazy

Účet

Kalendář

Archiv článků