Fórum
< návrat zpět

Máte dotaz?


Téma: Airsoft a věk rss

Zaslal/a 27.10.2014 20:33

Můžu začít s airsoftem v 11 letech??

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

#000933
Jste-li mladší 18 let, pak nemůžete vlastnit airsoftovou zbraň ani střelivo (kuličky) do ní. To ovšem neznamená, že z ní nemůžete za jistých okolností střílet. Je totiž možné, aby si zbraň a kuličky zakoupil někdo z vašich rodičů a pod jejich přímým dohledem a na jejich zodpovědnost ji pak na bezpečném místě můžete používat. Na podobném principu existují v ČR i některé airsoftové střelecké kroužky pro mládež.

Čistě prakticky vás v 11 letech ale nepustí na žádné větší (oficiální) airsoftové akce. Zde je totiž většinou omezen minimální věk na právě výše uvedených 18 let, případně na 15 let je-li s účastí na akci podepsaný písemný souhlas rodičů a máte-li přímo na akci po celou dobu zajištěn dozor za vás zodpovědné plnoleté osoby.

V jednenácti letech pak narazíte ještě na jeden technický problém a sice, že většina manuálních zbraní (tento druh airsoftu volí rodiče pro děti nejčastěji) bude mít příliš silnou pružinu a tak nebudete mít dost síly pro její natažení. Jak pak malé děti se zbraněmi "zápasí", tak je různě kroutí a zbraně se často rychle rozlámou. Cestou pro menší děti jsou například slabší elektrické pistole řady "ele", ale i u nich rodiče s malými dětmi často narazí na problém, že zkrátka do malé dětské ruky velká pistole nesedí (špatně dosáhnete na spoušť,...) a že jsou zbraně většinou pro děti příliš těžké.
#002721
Můžu začít s airsoftem v 12 letech??
#002722
Pokud ti nestačí odpověď, která je napsaná u dotazu na 11 let tak je to s tebou špatné. Buď jsi nechápavý nebo neumíš číst.
#002971
Co když mi je 15 a koupil jsem si airsoftku za svoje peníze to jí musím prodat? A mohu střílet v lese když v něm nikdo není? No vím že v lese nemůžu potkat civila tak můžu?? Jen se ptám 5

Odpověď máte výše.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Kalendář

Archiv článků