Zdroj: https://airsoft.cz/as-tymy/a.t.l.airsoft-team-locenice-o.s  •  Vydáno: 16.2.2012 18:06  •  Autor: AirSoft.cz

A.T.L. Airsoft Team Ločenice o.s.

A.T.L. Airsoft Team Ločenice o.s.Jako jedni z prvních se nám představí tým z jižních Čech. A podle toho co jsme se dozvěděli, je čeká velmi pestrá budoucnost…

ATL

Takže na začátek, jak se jmenujete?
A.T.L. Airsoft Team Ločenice o.s.

A odkud jste?
Ločenice - Jižní Čechy, okres České Budějovice.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
Koncem roku 2011 máme 8 aktivních členů. V roce 2012 máme 5 nových zájemců. Věkový průměr je 24 let.

Takže takový ten ideální stav. Máte celé družstvo. Můžete se nějak charakterizovat? Třeba nějaké zaměření.
Jsme tým pro funny airsoft. nekopírujeme žádnou specifickou jednotku, ani nejsme adepti na nástup do aktivní vojenské služby. Základní vzhled A.T.L. je woodland maskáče a černá taktická vesta. Jinak nemáme žádné požadavky na výzbroj nebo výstroj. Pouze omezení na AEG do pružiny 130(kvůli bezpečnosti spoluhráčů při hře CQB).

Teď trochu historie. Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Fungujeme od roku 2008 a založili jsme tým ve 3 kamarádech, co byli vždycky pro vojenskou tématiku a nebáli se jít do něčeho aktivně. Dokonce jsme se zaregistrovali jako neziskové občanské sdružení, aby jsme měli více možností vůči našim sponzorům a k podnikání více oficiálních akcí.

A váš velitel? Jaký je?
Protože jsem Já (Ace – 27let) velitel týmu a i je na mě napsané občanské sdružení, tak nemůžu nijak sám sebe soudit a mluvit za celý tým. Za sebe můžu říct, že se snažím pro tým dělat, co se dá, jak co se shánění akcí a protihráčů týká, tak i nášivky, zdokonalování možností a funkce týmu a hledáním nových členů. A.T.L. je pro mě hodně velká část mého života a dávám jí všechno. :o)

Jaká je současnost vašeho týmu a jeho budoucnost?
Současnost týmu je velice dobrá. Každý samostatně jsme se dostali do celkem slušného stádia výstroje i výzbroje a dokonce jezdíme po Čechách na různé akce, na dětské tábory na přednášky a ukázky a v červnu pojedeme dokonce do Švédska na celosvětovou akci BERGET.

Tak to jsem zvědav, jaké budou vaše dojmy, až tam budete. A tady v Čechách vás můžeme nejčastěji potkat kde?
Zatím na akcích přátelského týmu S.A.O.S. Speciální Airsoftová Operační Skupina v Českých Budějovicích, ale od jara plánujeme velký projekt pro přátele airsoftu a pokud to vyjde, bude to doopravdy bomba. :o)

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Na již zmíněné akce pořádané SAOSem a pak na jakoukoliv akci konanou někde mimo okres České Budějovice.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Nejsme zaměřený na jednotný typ akce. Nevadí nám dobře připravené CQB, tak i venkovní akce. Jsme přizpůsobivý tým.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Tak to samozřejmě. Výlety, společné párty akce spojené s grilováním a nevázanou zábavou, přes společné posezení v čajovně, po občasné společné večery na diskotékách, až k akcím, které děláme pro tým, ale nehrajeme při nich airsoft.

Co nováčci? Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Nových členů není nikdy dost :o) Věk je celkem bez omezení, pouze u hráčů mladší 18ti let je potřeba potvrzení rodičů se souhlasem. Pokud se k nám člověk hlásí, neděláme rozdíly. Každý si musí projít měsíční zkušební dobou(4 akce. Někdy to nestíháme v 1 měsíci) a potom celý tým hlasuje PRO a PROTI přijetí. Nepožadujeme fyzické testy. Hledáme spíše kamarády a lidi, na které je spolehnutí a budou pro tým a partu přínosem. Takže pokud je člověk super hráč airsoftu, ale nedokáže komunikovat a být kamarád pro lidi v týmu, tak má stejně smůlu. Po zkušební době je potřeba, aby nový hráč měl základní vzhled A.T.L. (woodland komplet a černou taktickou vestu). Nic víc nepožadujeme. Stejně jako jsme otevřený přijímaní lidí, tak pokud člověk není dále takový, jaký by měl být, tak stejně snadno se s takovým člověkem i rozloučíme. Chceme mít dobrý tým.

Teď trochu jiné téma, ale přesto související. Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
V momentální době máme v týmu 2 holky. A 2 nás opustily, kvůli osobním důvodům a jiným aktivitám. Jinak každá holka, co se vrhne do softu je super a je potřeba je jen a jen podporovat. Zažili jsme holky v týmu, co nám jako nováčci nakopávali zadky při hře takovým způsobem, až jsme tomu nechtěli věřit :o)

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Kamarádství a snahu pomáhat okolí a novým hráčům, i když nepatří k nám. Zažili jsme lidi, co si nakoupí super drahý vybavení a pak se nad obyčejnými hráči jen povyšovali. To si myslíme, že do správného airsoftu nepatří. Máme v týmu i pár hodně zručných mechaniků, co se zbraní týká a pár lidí, co dokáže i plno věcí na výstroji zručně předělat k takové funkci, kterou třeba žádná běžná věc nenabízí. A pak plánujeme Airsoft Arénu, ale nechceme nic víc prozrazovat, dokud to nebude zrealizované úplně. Potom vám všem budeme moct nabídnout hodně zajímavé akce :o)

Pár slov na závěr?
Inu dobrá :o) Airsoft je životní styl a pokud někdo dává za svého života tolik, kolik může a stačí mu to k jeho vlastní spokojenosti, tak potom je potřeba takovýhle lidi respektovat. Neodsuzujte lidi podle vybavení a vzhledu. Berte hráče podle snahy hrát a férovosti hraní. Pokud bude hrát člověk v reflexním obleku s potápěcí maskou na obličeji a bude hrát dobře a bude kamarádskej, tak se mu rád ukloním a uznám, že je to super hráč. Ne každý má možnost mít tak super vybavení. Pomáhejte okolí a pomozte nám všem, udělat v Čechách z airsoftu něco uznávaného. A to jak hraním, tak informováním okolí a pomáhání tomu, aby se soft party nebrali jen jako lidi, co lezou na cizí pozemky a vandalizujou. Je to sport a zábava. :o)


Moc děkujeme za poskytnutý rozhovor a doufáme, že se vám v tomto roce bude dařit.