Zdroj: https://airsoft.cz/airsoft-akce/operace-zaragua-ii.posledni-info-pred-akci  •  Vydáno: 6.8.2014 10:29  •  Autor: AirSoft.cz

Operace Zaragua II. – poslední info před akcí

Operace Zaragua II. – poslední info před akcíDo letošního ročníku akce Operace Zaragua zbývá již jen řádově 14 dní. Je proto načase shrnout základní informace a organizační pokyny pro účastníky i připomenout nejdůležitější změny od loňského ročníku. Kompletní pravidla akce najdete zde.

Kdy se akce koná?
Akce se koná od pátku 15. srpna do neděle 17. srpna 2014.

Pátek, příjezd hráčů a registrace:
- registrovat se na místě je možné od 12.00 hod. do 23.00 hod.

Sobota, příjezd a první herní den:
- registrovat se na místě je možné od 7.00 hod.
- úvodní nástup je v 9.00 hod.
- denní hra je zahájena v 10.00 hod.
- denní hra je ukončena v 19.00 hod.
- noční vložené operace probíhají od 21.00 hod. do 24.00 hod.

Neděle, druhý herní den:
- registrovat se na místě je možné od 7.00 hod.
- denní hra je zahájena v 8.00 hod.
- denní hra je ukončena v 15.00 hod.
- závěrečný nástup v 16.00 hod.

Jak se na akci dostanu?
Prostor v Oldřichově u Písku, ve kterém pořádáme akci Operace Zaragua, je dobře dostupný autem i veřejnou dopravou. Například z Prahy jste v Písku vlakem za dvě a čtvrt hodiny a autobusem, nebo  autem za cca hodinu a půl. Zejména autobusy jsou na této trase pohodlné a s krátkými intervaly.

Z hlavního autobusového a vlakového nádraží v Písku je to pěšky přes Václavské předměstí a Oldřichov přímo na místo akce zhruba 6 km. Nejbližší vlakovou a autobusovou zastávkou je Písek-Dobešice, z níž je to pěšky do prostoru akce jen 1,5 km.

Jedete-li autem, tak z čtyřproudé silnice č. 20 (E49) odbočíte na sjezdu Dobeš. Hned na něm znovu odbočíte na souběžnou silnici směrem na Chlaponice a z ní odbočíte první odbočkou směrem doleva do kopce, která vás přivede přímo na místo akce (GPS souřadnice cíle: 49°19'33.038"N, 14°5'24.422"E). Parkoviště pro auta bude vyznačeno (neparkujte v jiných prostorech). (mapa příjezdu, mapy.cz, google.com)

Co bude na místě k dispozici?
Zázemí odpovídá běžnému standardu námi pořádaných akcí. K dispozici budou mobilní WC a užitková voda v samostatném stojanu k mytí rukou. Od pátečního večera až do neděle bude na místě i stánek s občerstvením (teplé jídlo a chlazené nápoje). Pro dobití baterek bude vytažena elektřina od elektrocentrály a prostor OFF ZONE bude večer osvětlen. Na místě bude k dostání základní spotřební airsoft sortiment potřebný na akcích (kuličky, plyn, CO2 bombičky, brýle, reflexní vesty a doplňky pro hru). Každý hráč obdrží při registraci i vytištěnou mapu herního prostoru a další dokumenty ke hře.

Stanování (přespání) bude možné při dodržení pravidel (zákaz rozdělávání ohně a odhazování odpadků) na vyčleněném místě poblíž OFF ZONE. Využít je možné i ubytovací kapacity v nedalekém Písku.

Orientační jídelníček:
snídaňové menu (káva a kobliha) 20,-Kč
česnečka 15,-Kč
párek v rohlíku 20,-Kč
grilovaná klobása s chlebem 45,-Kč
hovězí guláš s chlebem 65,-Kč
pivo (po dobu akce jen nealko) 25,-Kč
limonády a jiné nealko nápoje 20,-Kč

Jak bude probíhat registrace na místě?
Před vstupem do hry si musí každý hráč nechat zkontrolovat úsťovou rychlost svých zbraní a registrovat se.
K registraci budete potřebovat:
- občanský průkaz či jiný doklad s fotografií a jménem prokazující váš věk a totožnost
- vyplněný a podepsaný seznam hráčů v týmu (ke stažení zde)
- vyplněné a podepsané prohlášení pro hráče mladší 18 let (ke stažení zde)
- 300 Kč k uhrazení vstupného (pokud jste neplatili předem)
- z počítače vytištěnou dokladovou fotografii 2x2,5cm (pokud si ji chcete vlepit do herního průkazu)
U registrace obdržíte:
- herní průkaz
- mapu herního prostoru s praktickým výtahem z pravidel akce
- na místě bude možné zakoupit nášivky se znaky herních stran
K měření úsťové rychlosti na budete potřebovat:
- funkční zbraň pro změření úsťové rychlosti včetně zapojené baterie/plynu a zásobníku (u AEG nejlépe tlačák)
- měření se provádí s námi dodanými kuličkami G&G 0,20g
- změřit si musíte nechat všechny zbraně, které chcete použít ve hře
- změřené zbraně budou zapsány do průkazu hráče a označeny
Připomínáme limity zbraní pro akci s BB 0,20g:
bílá kategorie - do 130 m/s bez omezení
modrá kategorie - od 130 do 170 m/s jen semi
červená kategorie – od 170 do 190 m/s jen manuální sniper
Ke zbrani modré a červené kategorie musí být záložní zbraň do 130 m/s.
Poznámka ke vstupnému:
Hráči, kteří přijedou jen na neděli, platí na místě snížené vstupné 100 Kč. Za neúčast na nedělní hře, předčasný odjezd a celkovou neúčast (mimo celkovou neúčast z lékařem potvrzených akutních zdravotních důvodů) se vstupné nevrací. Zaplacené vstupné je nepřenosné vyjma mezi členy uvnitř jednoho airsoftového týmu.

Novinky letošního ročníku?
Nejzásadnější novinkou je, že každý hráč letos začíná hru jen s krátkou zbraní (pistole nebo revolver bez možnosti střelby dávkou), případně s dlouhou manuální zbraní (povolena i manuální brokovnice) se sílou do 130 m/s. Na ostatní zbraně si musí hráči v průběhu hry vydělat. S tím je spojený i nový mechanismus výplaty Pesos, které nyní hráči dostávají do ruky přímo při předání surovin překupníkovi.

Novinkou je i zvětšení herního prostoru, druhé kokové pole a nová herní strana ZFOR s částečně odlišnými úkoly od ostatních herních stran. Do scénáře je také nově zapojen boj o vlajky (základny) herních stran, speciální úkoly a vložená noční epizoda.

Co mám udělat se svojí hlavní zbraní, po dobu kdy nemůže být ve hře?
Elektriku, dlouhou plynovku a jiné zbraně, na jejichž použití si musí hráči nejprve ve hře vydělat, je možné si odložit do zbrojních skladů. Ty budou pod trvalým dohledem organizátorů zřízeny na OFF ZONE a na REFRESH bodech jednotlivých stran, tak aby to do nich měl každý hráč blízko. Pochopitelně své zbraně si můžete nechat odložené i v autech či jiných k tomu vhodných prostorech. Do hry si pak zbraň oproti poplatku v Pesos zlegalizujete adminů buď na OFF ZONE či na jednotlivých REFRESH bodech.

Nemáte-li vhodnou zbraň do začátku hry, je možné si na místě zapůjčit. Zapůjčení zbraně je nutné si předem objednat na e-mailu: info@airsoft.cz. Půjčovat budeme značkové dlouhé manuální zbraně Warrior W16A3 short (vložit link http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/373_383/products_id/8480). Cena půjčovného je 200,-Kč.

Co nezapomenout doma?
Každý z vás ví co na akci potřebuje, takže zde připomínáme jen to základní, co budete potřebovat dle pravidel této akce:
- airsoftovou zbraň odpovídající pravidlům akce pro první fázi a hlavní fázi boje
- ochranné brýle či masku pro airsoft
- pokrývku hlavy dle rozdělení herních stran (ZFOR – helma, LOF – baret, COPROX - čepice s štítkem, El MOSTO – shemag či jiný šátek)
- reflexní vestu pro označení zasaženého hráče

Dále doporučujeme:
- kvalitní maskovací oděv a pevnou obuv, chrániče kolen a loktů
- PMR radiostanici s náhradními bateriemi
- svítilnu pro noční operace a přespání v terénu
- psací potřeby, hodinky, kapesní nůž
- repelent a opalovací krém
- lékárničku
- drobné peníze (především 10,-Kč mince pro případnou koupi herního obvazu)

 

Co naopak nechat doma?
- jiné než do hry schválené airsoftové zbraně
- ostré a jinak nebezpečné předměty a zbraně
- pyrotechniku, dýmovnice, slzáky a jiné dráždivé a nebezpečné chemikálie
- lasery na zbraních i mimo ně
- bojová auta (jejich použití není v prostoru povoleno)
- alkohol (zejména tvrdý) a omamné látky
- hudební aparatury
- nesportovní a nebezpečené chování
- v ČR zakázanou symboliku (extremismus)

V celém prostoru akce je zakázáno rozdělávat oheň a kouřit v lese.

Každý hráč se akce účastní plně na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Organizátoři nepřebírají žádnou právní ani hmotnou odpovědnost za případná zranění, škody a jiné následky vzniklé během akce v důsledku jednání účastníků, jim samým, ostatním účastníkům ani třetím osobám.


Jaký je v místě herní terén?
Prostor v němž se budeme pohybovat je z cca 80% zalesněný, velmi členitý a nepřehledný. Herní území se rozkládá převážně v údolí podél potoka mezi rybníkem Pánovec a Hrozným rybníkem a na přilehlých zalesněných svazích, návrších a lučních plochách kolem nich. Místy je prostor hustě zarostlý až neprostupný. V prostoru nejsou až na několik výjimek při jeho okraji žádné budovy. Části prostoru jsou uvnitř odděleny dosud stojícími zbytky původního vojenského oplocení bývalého muničního skladu. Cesty jsou klasické uježděné lesní a polní, některé komunikace jsou v určitých úsecích zpevněné asfaltem. Příjezdová komunikace je asfaltová. Pohyb v terénu a zejména kolem budov a v nich vyžaduje přiměřenou opatrnost.

Akce je dynamická s množstvím bojových střetnutí v poměrně náročném terénu, je proto nutné počítat se zvýšenou fyzickou zátěží. Pamatujte především na průběžný přísun tekutin, aby nedošlo k dehydrataci organismu!