Zdroj: https://airsoft.cz/as-tymy/j.r.n.vimperk  •  Vydáno: 18.2.2015 12:22  •  Autor: AirSoft.cz

J.R.N. Vimperk

J.R.N. VimperkDnes se nám představí airsoftový tým z města Vimperk.

Jméno vašeho týmu?
J.R.N. Vimperk

Odkud jste?
Jsme z Města Vimperk a jeho okolí.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
Počet členů se v poslední době zvýšil a to na 8 členů. Od dubna přijdou další dva členové, takže by nás mělo být na začátku sezóny 10 členů. A věkový průměr hráčů je 20 let.

Jaké máte zaměření týmu, nebo nějaká stručná charakteristika?
Zaměření týmu je military. Snažíme se o co nejreálnější trénink věrohodný pravým armádním jednotkám, ale při čemž žádnou takovou jednotku nenapodobujeme. Snažíme se zaměřovat spíše na českou armádu a její výstroj, zatím jsme z 75 % všichni sladěni do výstroje AČR.

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Nejdříve asi odpověď na otázku od kdy fungujeme. Dříve jsme byli známi pod názvem 49.jrn.ifor.vimperk. tato jednotka datuje vznik někdy cca před 3-4 lety +/- začínali jsme v počtu třech hráčů. Ale až teď jsme se dostali na celkem slušný počet 8 hráčů. A před nedávnem jsme změnili názen pouze na jrn.vimper a ke změně došlo i v našem logu, který zhotovil náš nový a velice schopný hráč Jakub Nauš. A odpověď jak jsme se dali dohromady je prostá, oslovil nás (ještě naši starou jednotku hráč Jakub Nauš), že kdysi dávno hrával airsoft a že by se k tomuto sportu rád vrátil tak jsme se sešli udělali nábor, v té době jsme byli rádi za každého hráče. Takže rozhodnutí o jeho přijetí padlo dříve než nábor proběhl. A to bylo nejlepší rozhodnutí protože díky němu se do našeho týmu začali hrnout další hráči i když další hráči taktéž přivedli nějaké své známé. Ale myslím si že ten prvotní impuls k růstu naší jednotky přišel právě s tímto hráčem.

Co váš velitel? Jaký je?
Tak jelikož toto píši já jako velitel takže se nemohu hodnotit. To by lépe hodnotili spoluhráči z našeho týmu, ale snažím se do týmu dodat nějakého pozitivního ducha společně s kluky organizujeme naše tréninkové akce mluvíme spolu o týmu o tréninkách nasloucháme si společně každý hráč jednotlivec je důležitý pro chod celého týmu.

Foto velitele týmu

Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
V současné době se chystáme na začátek sezóny asi jako každý tým. V dubnu nás čeká nábor dalších dvou hráčů takže doufáme že tento nábor dopadne dobře přeci další dva hráči jsou pro nás důležití. Budoucnost tak tu v tuto chvíli vidím docela příznivě, ale uvidí se jak dopadne tato sezóna, protože ta bude naše první v tomto počtu.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Nejčastěji nás můžete potkat ve Vimperku což je město v Jižních Čechách v blízkosti hranic s Německem. A v prostoru bývalých kasáren na sloupu, kde většinu času cca každou sobotu trénujeme.

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Tak v tomto seskupení jsme na velké akci ještě nebyli spíše na spojeneckých trénincích s okolními týmy.

Foto zbraňového arzenálu týmu

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Tak typ akce nějak nepreferujeme hlavně musí být pořádně organizovaná.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Snažíme se sejít i mimo airsoft na kávu popovídat atd.. ale bohužel každý jsme pracovně vytíženi ať už školou nebo prací dokonce i prací v zahraničí takže sejít se mimo cvičení je docela složité.

Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Tak nábor samozřejmě běží a běžet bude nejspíše i nadále. Splňovat by každý člen měl hlavně jednu nejdůležitější vlastnost a to týmového ducha a poslouchat autority a starší a zkušenější hráče. Nechat si klidně i poradit to jsou asi ty nejdůležitější vlastnosti. Zatím nějaké určité pravidla výběru nemáme to přijde samozřejmě časem až nás bude alespoň těch 10-12 hráčů tak potom by jsme uvažovali o rozdělení týmu na několik pod týmů, které by měli svoje velitele, kteří by podléhali hlavnímu velení. Potom by již jsme při výběru hráčů mohli mluvit o nějakém i výběrovém řízení, ale to je ještě docela daleko.

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
No tak holky nemáme, ale samozřejmě by jsme se nebránili, kdyby nějaká měla o vstup do týmu zájem.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
O zvláštnosti nevím. Tedy aspoň zatím ne ukáže nadcházející sezóna ta rozhodne co bude dál.

Najdete nás na: Facebook | Web týmu

Lubor Novák
Velitel týmu j.r.n. vimperk