Zdroj: https://airsoft.cz/airsoft-akce/prvni-info-operace-zaraugua-3  •  Vydáno: 13.4.2015 17:00  •  Autor: Alfred

První Info - Operace Zaraugua III.

První Info - Operace Zaraugua III.Zapište si do kalendáře: Ve dnech 14. až 16. srpna 2015 pro vás opět připravujeme airsoftovou akci, která navazuje na dlouhou tradici ASportalových akcí, tentokráte již potřetí pod názvem Operace Zaragua III.

Stejně jako předchozí roky, i letos se můžete těšit na boj čtyř stran. Akce se znovu uskuteční v prostoru Oldřichov u Písku, přičemž bojiště bude oproti loňskému ročníku mírně odlišné. Jednak díky změnám terénu a jednak díky novému umístění off zony. Stejně jako minulý rok jsme připravili drobné inovace i do samotné hry a scénáře. Celá akce zůstane jako vždy dynamická a plná bojových střetů.

Krátce ke scénáři:
Letos se opět vracíme do fiktivní jihoamerické země Zaragua. V této relativně malé zemi je velmi lukrativní naleziště diamantů, které vlastní nadnárodní důlní korporace COPROX. To se nelíbí Lidové osvobozenecké frontě (LOF), které se před dvěma lety podařilo svrhnout diktátora José Nera a uvrhnout zemi do občanské války. Naopak občanská válka vyhovuje místnímu kartelu El Mosto, který může nerušeně vyvážet drogy z této oblasti do celého světa. A právě světovému společenství došla trpělivost s děním v Zaragui a proto jsou v zemi přítomné již druhý rok síly ZFOR, které zde však přes své mírové úkoly (stabilizovat region a zastavit produkci drog) vedou regulérní válku s ostatními stranami. Minulý rok byly síly COPROX i LOF byly velmi vyrovnané. Příchozí kontingent ZFOR plnil svoji misi více než dobře, a poprvé se armáda ukázala jako nebezpečný protivník. Ač početně ne tak silný, dařilo se kartelu El Mosto škodit a provádět záškodnické operace po celém prostoru všem protistranám. Jak bude konflikt pokračovat letos?

Hlavní aktivity se znovu budou soustředit na kokové plantáže, drogové laboratoře, doly a tři hlavní pašerácké stezky. Opět přibudou speciální a tajné úkoly, kde vás čekají odměny na hlavy, sabotáže či pátrání po speciálních předmětech a nejen to. Po úspěchu v minulém roce se bude znovu konat i malá noční přestřelka uzpůsobená počtu hráčů. Znovu také rozšíříme využití herních peněz, které se v Zaraguii získávají především za diamanty, koku, kokain a speciální úkoly.

Stejně jako minulý rok budou do hry hráči vstupovat jen s libovolnou krátkou airsoftovou zbraní (pistolí či revolverem bez možnosti střelby dávkou) nebo dlouhým manuálem (povoleny budou i brokovnice a sniperky) do 130 m/s. Teprve na základě vydělaných peněz si budou moci „pořídit“ hlavní zbraň (elektriku, plynovku...).

Maximální povolené limity úsťové energie dlouhých zbraní budou stejné jako loni:

(vše měřeno s BB 0,20g)

Rozlišení herních stran bude opět pomocí pokrývky hlavy:

Pro každou frakci budou k dispozici originální nášivky se suchým zipem, které lze zakoupit přímo na místě akce u registrace, nebo si je můžete rezervovat při registraci na Airsoft.cz

Pro COPROX zůstává i v roce 2015 velitelem Tomáš Vrba (No Name Airsoft), El Mostu bude opět velet Tomáš Hnízdil (Aliance Liberec), LOF Alfred Jäger (Deratizátoři) a ZFOR bude opět pod velením Jiřího Kohouta (Homevles). Jména velitelů se ale ještě mohou změnit v případě neočekávaných komplikací.

Registrace bude spuštěna 1. června. Vstupné bude opět odstupňováno. Pro hráče registrované do 31. července 2015 je za 200,-Kč, poté 250,-Kč a přímo na akci se bude platit 300,-Kč.

Veškeré informace k loňskému ročníku naleznete zde:
http://airsoft.cz/pozvanky-a-info/operace-zaragua-ii.posledni-info-pred-akci

Reportáže z loňska například:
http://airsoft.cz/reporty-z-akci/vyhodnoceni-operace-zaragua-ii.2014
http://airsoft.cz/reporty-z-akci/report-z-operace-zaragua-ii

 

Těšíme se na vás!
Alfred
asportal.cz – airsoft.cz