Zdroj: https://airsoft.cz/airsoft-akce/zaragua-posledni-info  •  Vydáno: 4.8.2015 18:12  •  Autor: AirSoft.cz

Operace Zaragua III. – poslední info před akcí

Operace Zaragua III. – poslední info před akcíDo letošního ročníku akce Operace Zaragua zbývá již jen řádově 10 dní. Je proto načase shrnout základní informace a organizační pokyny pro účastníky i připomenout nejdůležitější změny od loňského ročníku.

Kompletní pravidla akce najdete Zde.

Kdy se akce koná?
Akce se koná od pátku 14. srpna do neděle 16. srpna 2015.

Pátek, příjezd hráčů a registrace:
- registrovat se na místě je možné od 12.00 hod. do 23.00 hod.

Sobota, příjezd a první herní den:
- registrovat se na místě je možné od 7.00 hod.
- úvodní nástup je v 9.30 hod.
- denní hra je zahájena v 10.00 hod.
- denní hra je ukončena v 19.00 hod.
- noční vložené operace probíhají od 21.00 hod. do 24.00 hod.

Neděle, druhý herní den:
- registrovat se na místě je možné od 7.00 hod.
- denní hra je zahájena v 8.00 hod.
- denní hra je ukončena v 15.00 hod.
- závěrečný nástup v 16.00 hod.

Jak se na akci dostanu?
Prostor v Oldřichově u Písku, ve kterém pořádáme akci Operace Zaragua, je dobře dostupný autem i veřejnou dopravou. Například z Prahy jste v Písku vlakem za dvě a čtvrt hodiny a autobusem, nebo  autem za cca hodinu a půl. Zejména autobusy jsou na této trase pohodlné a s krátkými intervaly.

Z hlavního autobusového a vlakového nádraží v Písku je to pěšky přes Václavské předměstí a Oldřichov přímo na místo akce zhruba 4 km. Nejbližší vlakovou zastávkou je Písek-Dobešice a nejbližší autobusovou zastávkou Čížová, Dobešice. Z obou je to pěšky do prostoru Off Zone a místa konání akce jen necelý kilometr.

Jedete-li autem, tak z čtyřproudé silnice č. 20 (E49) odbočíte na sjezdu směr Dobeš. Z tohoto sjezdu projedete okolo Jenšovského rybníka a asi po 400 m odbočíte doprava, kde vjedete do areálu Off Zony (GPS souřadnice cíle: 49.3233642N, 14.1032725E). Parkoviště pro auta bude vyznačeno (neparkujte v jiných prostorech) a organizátoři již budou na místě během dopoledne.

 

Co bude na místě k dispozici?
Zázemí odpovídá běžnému standardu námi pořádaných akcí. K dispozici budou mobilní WC a užitková voda v samostatném stojanu k mytí rukou. Od pátečního večera až do neděle bude na místě i stánek s občerstvením (teplé jídlo a chlazené nápoje). Pro dobití baterek bude vytažena elektřina od elektrocentrály a prostor OFF ZONE bude večer osvětlen. Na místě bude k dostání základní spotřební airsoft sortiment potřebný na akcích (kuličky, plyn, CO2 bombičky, brýle, reflexní vesty a doplňky pro hru). Každý hráč obdrží při registraci i vytištěnou mapu herního prostoru a další dokumenty ke hře.

Stanování (přespání) bude možné při dodržení pravidel (zákaz rozdělávání ohně a odhazování odpadků) na vyčleněném místě poblíž OFF ZONE. Využít je možné i ubytovací kapacity v nedalekém Písku.

Orientační jídelníček:
snídaňové menu (káva a kobliha) 20,-Kč
česnečka 15,-Kč
párek v rohlíku 20,-Kč
grilovaná klobása s chlebem 45,-Kč
hovězí guláš s chlebem 65,-Kč
pivo (po dobu akce jen nealko) 25,-Kč
limonády a jiné nealko nápoje 20,-Kč

Jak bude probíhat registrace na místě?
Před vstupem do hry si musí každý hráč nechat zkontrolovat úsťovou rychlost svých zbraní a registrovat se.
K registraci budete potřebovat:
- občanský průkaz či jiný doklad s fotografií a jménem prokazující váš věk a totožnost
- vyplněný a podepsaný seznam hráčů v týmu (ke stažení zde)
- vyplněné a podepsané prohlášení pro hráče mladší 18 let (ke stažení zde)
- 300 Kč k uhrazení vstupného (pokud jste neplatili předem)
- z počítače vytištěnou dokladovou fotografii 2x2,5cm (pokud si ji chcete vlepit do herního průkazu)
U registrace obdržíte:
- herní průkaz v barevném plastovém obalu dle frakce
- mapu herního prostoru s praktickým výtahem z pravidel akce
- na místě bude možné zakoupit nášivky se znaky herních stran a propagační trička
K měření úsťové rychlosti na budete potřebovat:
- funkční zbraň pro změření úsťové rychlosti včetně zapojené baterie/plynu a zásobníku (u AEG nejlépe tlačák)
- měření se provádí s námi dodanými kuličkami G&G 0,20g
- změřit si musíte nechat všechny zbraně, které chcete použít ve hře
- změřené zbraně budou zapsány do průkazu hráče a označeny
Připomínáme limity zbraní pro akci s BB 0,20g:
bílá kategorie - do 130 m/s bez omezení
modrá kategorie - od 130 do 170 m/s jen semi
červená kategorie – od 170 do 190 m/s jen manuální sniper
Ke zbrani modré a červené kategorie musí být záložní zbraň do 130 m/s.
Poznámka ke vstupnému:
Hráči, kteří přijedou jen na neděli, platí na místě snížené vstupné 100 Kč. Za neúčast na nedělní hře, předčasný odjezd a celkovou neúčast (mimo celkovou neúčast z lékařem potvrzených akutních zdravotních důvodů) se vstupné nevrací. Zaplacené vstupné je nepřenosné vyjma mezi členy uvnitř jednoho airsoftového týmu.

Novinky letošního ročníku?
Stejně jako minulý rok vás čeká začátek s krátkou zbraní (pistole nebo revolver bez možnosti střelby dávkou), případně s dlouhou manuální zbraní (povolena i manuální brokovnice) se sílou do 130 m/s. Na ostatní zbraně si musí hráči v průběhu hry vydělat.

Novinkou je především mnoho úprav v samotném herním prostoru. Vzniklo několik mítin, lesních cest, školek apod. Změnilo se umístění všech surovinových zdrojů a proto se boje roztáhnou na mnohem větší ploše než tomu bylo minulé dva roky. Změny doznalo i umístění Off Zony.

Lletos se ve hře poprvé objeví herní minomet, díky kterému bude možné likvidovat nepřátele na větší vzdálenosti, než je dostřel airsoftových zbraní (fungovat bude systémem návodčího a zvukového signálu). Ve hře je pouze jeden minomet zpoplatněný Pesos.

Poslední novinkou je také možnost zaplatit si transport po bojišti, který bude realizován na třech hlavních cestách v herním prostoru. Transport je terénním automobilem, maximálně pro 7 osob a vozidlo je nezničitelné/neherní (říkejme tomu třeba helikoptéra). Ideální pro útok do týla nepřítele. Kromě pesos se však platí 20 korun za transportovanou osobu.

Do scénáře je opět zapojen boj o vlajky (základny) herních stran a minulý rok velmi oceňovaná vložená noční epizoda. Letos se ovšem objeví více speciálních misí a úkolů, především pro jednotky ZFOR. I noční část akce bude opět lehce obohacena. Doporučujeme nenechávat doma vaše nasvětlovací tlumiče, zásobníky a kuličky.

Co mám udělat se svojí hlavní zbraní, po dobu kdy nemůže být ve hře?
Elektriku, dlouhou plynovku a jiné zbraně, na jejichž použití si musí hráči nejprve ve hře vydělat, je možné si odložit do zbrojních skladů. Ty budou celkem dva a budou pod trvalým dohledem organizátorů, tak aby to do nich měl každý hráč blízko. Pochopitelně své zbraně si můžete nechat odložené i v autech či jiných k tomu vhodných prostorech. Do hry si pak zbraň oproti poplatku v Pesos zlegalizujete  u adminů na off Zoně, či na výdejních místech (Zbrojnice).

Nemáte-li vhodnou zbraň do začátku hry, je možné si na místě zapůjčit. Zapůjčení zbraně je nutné si předem objednat na e-mailu: info@airsoft.cz. Půjčovat budeme značkové dlouhé manuální zbraně Warrior W16A3 short (vložit link http://airsoftshop.cz/product_info.php/cPath/373_383/products_id/8480). Cena půjčovného je 200,-Kč.

Co nezapomenout doma?
Každý z vás ví co na akci potřebuje, takže zde připomínáme jen to základní, co budete potřebovat dle pravidel této akce:
- airsoftovou zbraň odpovídající pravidlům akce pro první fázi a hlavní fázi boje
- ochranné brýle či masku pro airsoft
- pokrývku hlavy dle rozdělení herních stran (ZFOR – helma, LOF – baret, COPROX - čepice s štítkem, El MOSTO – shemag či jiný šátek)
- reflexní vestu pro označení zasaženého hráče

Dále doporučujeme:
- kvalitní maskovací oděv a pevnou obuv, chrániče kolen a loktů
- PMR radiostanici s náhradními bateriemi
- svítilnu pro noční operace a přespání v terénu
- psací potřeby, hodinky, kapesní nůž
- repelent a opalovací krém
- lékárničku
- drobné peníze (především 10,-Kč mince pro případnou koupi herního obvazu)

Co naopak nechat doma?
- jiné než do hry schválené airsoftové zbraně
- ostré a jinak nebezpečné předměty a zbraně
- pyrotechniku, dýmovnice, slzáky a jiné dráždivé a nebezpečné chemikálie
- lasery na zbraních i mimo ně
- bojová auta (jejich použití není v prostoru povoleno)
- alkohol (zejména tvrdý) a omamné látky
- hudební aparatury
- nesportovní a nebezpečené chování
- v ČR zakázanou symboliku (extremismus)

V celém prostoru akce je zakázáno rozdělávat oheň a kouřit v lese.

Každý hráč se akce účastní plně na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Organizátoři nepřebírají žádnou právní ani hmotnou odpovědnost za případná zranění, škody a jiné následky vzniklé během akce v důsledku jednání účastníků, jim samým, ostatním účastníkům ani třetím osobám.


Jaký je v místě herní terén?
Prostor v němž se budeme pohybovat je z cca 75% zalesněný, velmi členitý a nepřehledný. Herní území se rozkládá převážně v údolí podél potoka mezi rybníkem Pánovec a Hrozným rybníkem a na přilehlých zalesněných svazích, návrších a lučních plochách kolem nich. Místy je prostor hustě zarostlý až neprostupný. V prostoru nejsou až na několik výjimek při jeho okraji žádné budovy. Části prostoru jsou uvnitř odděleny dosud stojícími zbytky původního vojenského oplocení bývalého muničního skladu. Cesty jsou klasické uježděné lesní a polní, některé komunikace jsou v určitých úsecích zpevněné asfaltem či štěrkové. Příjezdová komunikace je asfaltová. Pohyb v terénu a zejména kolem budov a v nich vyžaduje přiměřenou opatrnost.

Akce je dynamická s množstvím bojových střetnutí v poměrně náročném terénu, je proto nutné počítat se zvýšenou fyzickou zátěží. Pamatujte především na průběžný přísun tekutin, aby nedošlo k dehydrataci organismu!