Zdroj: https://airsoft.cz/as-tymy/partyzansky-odboj-pao  •  Vydáno: 17.1.2022 10:29  •  Autor: Alfred

Partyzánský odboj - Pa.O.

Partyzánský odboj - Pa.O.Před pár lety se nám zde představili kluci z Rumburku. Je na čase se podívat, kam se posunuli a jak to s nimi vypadá dnes.

Jméno vašeho týmu?
Partyzánský odboj - Pa.O.

Odkud jste?
Z Rumburku, Varnsdorfu a okolí (Šluknovský výběžek)

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
V současné době (leden 2022) máme 12 aktivních členů, plus pár záložníků. Družstvo máme rozčleněné na dvě podskupiny. Pa.O.1 je ve věkové kategorii 16-21 let, Pa.O.3 je ve věkové kategorii 12-15 let. Podskupiny cvičí společně a ke každému se přistupuje stejně.

Jaké máte zaměření týmu, nebo nějaká stručná charakteristika?
Náš tým se od ostatních airsoftových týmů zásadně liší. Nevěnujeme se pouze airsoftu, ale všem aktivitám spojených s vojenstvím a armádou. Prezentujeme se tak raději jako branné družstvo. Celkově naše cvičení můžeme rozčlenit na bojová, pod které můžeme začlenit taktiku (konvenční a partyzánskou), střelbu (pravidelné návštěvy střelnice s ostrými zbraněmi), radiokomunikaci či orientaci v prostoru. Dále pořádáme cvičení nebojová, nebo doplňující, pod která spadá sebeobrana, civilní obrana, survival nebo adrenalinové záležitosti jako slaňování.

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Náš tým funguje od roku 2015, začínali jsme jako čistě airsoftový tým a postupně jsme začlenili i další oblasti.

Co váš velitel? Jaký je?
Velitelem týmu jsem já - Jindra, proto nemůžu soudit. Ale snažím se pro tým dělat co nejvíc. Myslím si o sobě že jsem tolerantní, ale nesnesu lež a lenost.
Jinak v našem týmu funguje propracovaný systém demokratických pravidel a každý člen se podílí na řízení družstva. V boji velím osobně, tam jde demokracie stranou.

Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
V současné době pořádáme pravidelná cvičení každou neděli, cvičení je vždy na celý den. Občas zařadíme i cvičení přes noc. Spolupracujeme s dalšími brannými družstvy, se kterými se scházíme zhruba 3x ročně v Mimoni nebo u Prahy. Krom cvičení pořádáme letní výcvikový tábor, který je zhruba na týden a může se ho účastnit každý, tedy i nečlenové!

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Cvičení máme prakticky pouze ve Šluknovském výběžku. Společná cvičení s kolegy pak většinou v Mimoni.

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Bohužel již delší dobu nepořádáme menší airsoftové akce s důrazem na reálnost, protože se v našem okolí nenachází žádná podobná družstva. Budeme tedy velice rádi, pokud nás kontaktujete a domluvíme společně nějakou akci. Mezi ostatní akce patří společná cvičení s kolegy a letní tábor, jak uvádím výše.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Pokud by měl někdo zájem uspořádat s námi airsoftovou akci, tak preferujeme následující pravidla. Hra má co nejméně omezení, povolena je pyrotechnika, není omezení zbraní (sami máme malé úsťové rychlosti, ale přijde nám nespravedlivé na tom trvat). Pokud to typ akce umožňuje, rádi hrajeme na „jeden život“ a snažíme se aby byla akce co nejreálnější. Na „jednom životu“ netrváme, je potřeba ale vhodně nastavit pravidla. Nemáme rádi chodící mrtvoly s oranžovou vestou, přestřelky bez cíle, nebo naopak akce typu LARP, kde máte k akci třicetistránkový návod.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Kromě toho co uvádím, jsme všichni velice dobří přátelé a scházíme se ve volném čase.

Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Nové členy hledáme a nabíráme. Podmínka je věk minimálně 12 let a aktivní přístup ke cvičením. Každý zájemce o členství je nejprve zařazen do „zájemců o členství“, během pár měsíců si ověříme, zda má o členství opravdu zájem. Pokud ano, je přijat a může se plně podílet na vedení družstva.
Pokud by jste si naše cvičení rádi ozkoušeli a nemáte vybavení, tak to není problém. Máme 5x AK47 a jednu odstřelovací pušku, kterou vám rádi půjčíme. Dále máme k zapůjčení vysílačky a jiné drobnosti. Nutně nemusíte mít ani maskáče, pouze mějte vhodnou obuv do lesa.

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Pár bojovnic jsme již měli, ale momentálně se v družstvu žádná nenachází.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Myslím, že určitě zaujmeme možností zastřílet si s různými druhy ostrých zbraní na střelnici, nebo si vyzkoušet slaňování z mostu nebo budovy. Dále máme značně rozvinutou pyrotechniku, dostanete se u nás do kontaktu ne jen s granáty a dýmovnicemi, ale i s minami, nástrahami, dálkově odpalovanými granáty,... V družstvu máme také jedno RPG, které se svým provedením velice podobá reálné předloze. Vzhledem k množství různých činností, které děláme si u nás každý najde něco co ho baví. Máme za sebou relativně dlouhou historii a v naší oblasti jsme celkem populární, ne jen u airsofťáků, ale i u široké veřejnosti.

Pár slov na závěr?
Pokud hledáte dlouhodobě aktivní airsoftové družstvo ve Šluknovském výběžku, nebo jste pouze fanoušek armády, Partyzánský odboj je to co hledáte. Máte družstvo a chcete s námi podniknout společnou akci? Dejte nám vědět a určitě se domluvíme, rádi přijedeme i do vaší oblasti. Rádi by jste si ozkoušeli vojenský výcvik a zažili adrenalin, ale jste z daleka, nebo máte málo času? V takovém případě vás určitě zaujme náš letní výcvikový tábor. Koukněte se na náš facebook, nebo youtube a sami si můžete udělat představu, jak naše cvičení vypadají. Budeme rádi když napíšete, nebo zavoláte.

Facebook: https://www.facebook.com/PartyzanskyOdboj

YouTube: Přidej se k nám!

Závěrem chci také poděkovat webu airsoft.cz, že nám již čtvrtým rokem umožňují prezentovat se na jejich stránkách.

Uvidíme se na cvičení!
Partyzánský odboj

Chcete také představit svůj airsoftový tým na našich stránkách? Tak pak koukněte ZDE, kde se dozvíte jak na to!