Zdroj: https://airsoft.cz/plynovky/army-armament-r601-john-wick-3-tti-combat-master  •  Vydáno: 23.4.2021 10:14  •  Autor: Alfred

Army Armament R601 John Wick 3 TTI Combat Master

Army Armament R601 John Wick 3 TTI Combat MasterKdo neviděl film John Wick, ať to okamžitě napraví!

A to myslím vážně. John Wick je dle mého názoru jeden z nejlépe provedených akčních filmů posledních let, který si udržel kvalitu po všechny tři díly a s trochou štěstí se snad brzo dočkáme i čtvrtého dílu. Během všech tří filmů vystřídal hlavní hrdina hned několik zajímavých zbraní a bylo tak otázkou času, kdy se začnou objevovat i airsoftové repliky. A právě ve třetím dílu třímá John v rukou pistoli TTI STI Combat Master 2011 od kalifornské značky Taran Tactical Innovation. Nejedná se o nějaký fiktivní model vyrobený pro film, ale o skutečnou pistoli, kterou si může člověk pořídit.

Nebudu se sáhodlouze rozepisovat o reálné předloze, protože od pohledu vidíte, že se jedná modifikovanou verzi pistole Hi-capa, jakých je na světě mnoho. Koukneme raději rovnou na repliku od značka Army Armament.

Army Armament se v oblasti blowback pistolí zaměřuje především na repliky vycházející z mechanismů zbraní Tokyo Marui. To je dobře i špatně. Dobře v tom, že je zde velmi slušná kompatibilita dílů, špatná zase proto, že se zde logicky nedá očekávat žádná zajímavá inovace, která by airsoftovému světu něčím přispěla. Běžný hráč však může využít toho, že právě Army Armament přináší na trh velmi atraktivní modely, jako třeba ten, který si tu dnes recenzujeme.

R601 má na délku 24 cm a váží bez pár gramů rovný kilogram. Na airsoftovou pistoli docela váha, ale v praxi to nepoznáte, protože zbraň je dobře vyvážena a většinu hmotnosti máte v dlani. Je to blowback pistole s pohonem na green gas. Jako u většiny blowback pistolí takže je zde vše funkční a pohyblivé. Celkový první dojem není o moc jiný, než u jiných pistolí typu Hi-capa. Nicméně pohled na jednotlivé detaily a konstrukci přeci jen zaujme. Možná v tom je síla této pistole. V detailech a samozřejmě v tom, že pistole je skutečně věrnou replikou své originální předlohy.

Začneme pažbičkou a střenkami. Obojí je vyrobeno z pěkného plastu, což u Hi-cap není neobvyklé. Střenky mají zajímavě řešený zdrsněný povrch, který připomíná trochu rybí šupiny a díky kterému se pistole velmi pohodlně drží. Jako protiskluzová úprava je to vynikající. Na zadní části je kovová dlaňová pojistka, na levé straně pak zvětšená kovová pojistka zásobníku. Nad střenkami je překvapivě i oboustranná pojistka závěru. Zkrátka ovládací prvky stylu M1911, které každý zná, ovšem v oboustranné úpravě.

Spodek střenek zdobí magwell, tedy trychtýř pro lepší vkládání zásobníků. Dává pistoli sportovnější vzhled a přitom se jedná o praktický doplněk.

Součástí střenek je i plastový lučík, který se napojuje na přední část rámu. Spoušť je kovová a odlehčená. Přední část rámu je kovová a vybavena vcelku dlouhou RIS lištou pro montáž svítilny či laseru. Na levé straně máme nakonec pojistku pro rozborku ve stylu M1911.

Velmi povedený je kovový tvarovaný závěr s pěkným ražením Taran Tactical. Má vcelku hranatý tvar, v přední části odlehčení, díky kterému lze spatřit i vnější hlaveň. Po stranách tu jsou drážky pro lepší uchopení což závěru přidává na moderním vzhledu. Nesmíme opomenout ani sportovnější mířidla, konkrétně seřiditelné hledí a světlovodnou mušku. Míří se přes ně slušně, ale ocenil bych i zvýrazněné hledí.

Vnější hlaveň je kovová v tmavě zlaté, možná spíš bronzové, barvě. Je z jednoho kusu a na jejím hladkém konci najdeme závit pro montáž redukce na tlumič. Trošku netypická je délka závitu, která je na můj vkus zbytečně dlouhá, díky čemuž je konec vnitřní hlavně utopen ve vnější hlavni vcelku hluboko.

Nakonec tu je zásobník. Je to obyčejný zásobník pro Hi-capa, ale s prodlouženou patkou a plastovou vývodkou standardního tvaru. Do pistole ale bude pasovat jakýkoliv běžný Hi-capa zásobník v plné délce. Na spodku patky je pak další logo Taran Tactical. Díky prodloužení má zásobník o ždibec vyšší kapacitu než mají běžné zásobníky a to 30 ran. Ventilky, použité na zásobníku, jsou běžného typu.

Ještě stručně k vnitřku. Rozborka je shodná s běžnou M1911, jak bylo zmíněno dříve. Najdeme tu pěkný vodící trn s pružinou, jež má progresivní vinutí, což zásadně zlepšuje chod celého závěru. Plynové ústrojí je standardu Marui, ale co se mi hodně líbí, je velmi pěkně provedená kovová hop-up komora. Je o pěkně vyrobený díl. Je ze dvou kusů a najdete na ní samozřejmě i regulaci hop-up. Ke komoře je samozřejmě upevněna vnitřní hlaveň o délce cca 100 mm. Kombinace všech těchto dílů dává pistoli dostatečných 105 m/s s 0,2 g kuličkami.

A to je v podstatě vše, co lze k této pistoli říci. Jestli chcete mít krásnou filmnovou repliku, nebo prostě jen fancy pistoli, která se hodí buď na nějaký larp, nebo přestřelku na hřišti, je Army Armament R601 John Wick 3 TTI Combat Master tou správnou volbou. Na hrubou bojovou pistoli do pole je možná až moc vymazlená, takže mil-sim fanoušky asi nezaujme, přesto si myslím, že přiznivce si najde. Vždyť kdo z nás by nechtěl obléci oblek a na chvíli se stát neohroženým hrdinou v univerzu světa Johna Wicka?