Zdroj: https://airsoft.cz/airsoft-akce/operace-zaragua-vi-prvni-info  •  Vydáno: 1.6.2018 13:16  •  Autor: Alfred

Operace Zaragua VI - první info

Operace Zaragua VI - první infoJako každý rok, i letos se v jihoamerické Zarague odehraje konflikt mezi znepřátelenými frakcemi usilujícími o moc. Těšit se můžete 10. - 12. srpna 2018.

V Zaragui uplynul další rok a až na pár míst v zemi se situace slušně stabilizovala. Podařilo se zachránit část národního pokladu, jednotky ZFOR efektivně dohlíží na bezpečí v zemi a také se snad již brzo znovu roztočí kola důlních věží a ekonomika začne rychle vzkvétat. Ale jak už to tak bývá, blíží se léto. Léto v Zaragui, to je katalyzátor všeho špatného, co se může stát. Nejinak je tomu i letos.

Situace v Zaragui je vcelku přehledná. V současné chvíli má vláda dva hlavní cíle. Dostat zpět zbytek zlatých rezerv a zároveň znovu obnovit lukrativní těžbu diamantů. Ale obojí má svá úskalí.

V případě zlata je to jednodušší. V průběhu minulého roku se podařilo získat velké množství zpět, ale podle mezinárodních agentur je ještě část zlata stále ukryta na neznámém místě v Zarague a doposud ji neopustila. V zemi přítomné jednotky ZFOR se proto zaměřují na dopadení bývalých i současných vůdců podsvětí, kteří by mohli o skrýších zlata vědět víc.

Obnovení těžby diamantů je mnohem složitější. Vyžaduje totiž peníze, techniku a především faktické držení dolů. Peníze a techniku by zajistil COPROX, ale doly jsou aktuálně na území, které má pod správou LOF. Takže jednání jsou zdlouhavá a obě strany mají mnoho požadavků. Samozřejmě často zcela v rozporu s požadavky druhé strany. Kdy se těžba obnoví, těžko říci. Mezi lidmi se ale říká, že COPROXu brzo dojde trpělivost a doly zabere silou, naopak LOF se pokusí získat vlastní prostředky nějakými méně legálními cestami a otevřít doly sám.

Nicméně představa, že nelegální obchody se zbraněmi či drogami budou kvést jako před lety je zcestná. V zemi se pohybuje množství vojáků ZFOR, podporujíc místní bezpečnostní složky. To narušuje nejen potenciální plány LOF, ale také obchody kartelu El Mosto. Ten musel hledat nové možnosti obchodu se zahraničím. To přivedlo El Mosto až ke spolupráci se zahraničním kartelem Hienas. Ten se původně pokoušel do Zaragui proniknout násilím a vytlačit El Mosto, ale nakonec se podařilo zabránit otevřené kartelové válce a uzavřít mezi oběma kartely dohodu. Výměnou za zpřístupnění některých obchodních tras Hienas pro El Mosto smí Hienas v Zaragui operovat na vlastní pěst, pokud ovšem nezkříží cestu El Mostu. Zájmy obou kartelů si tak kromě pár situací nijak neodporují a operují zcela nezávisle. Vláda z nového kartelu radost nemá, ale svým způsobem je ráda, že na ulicích bude klid, alespoň zatím. Do té doby může vymyslet, jak se obou kartelů zbavit. Proč se ale Hienas v Zaragui angažují, to nikdo netuší. Pouhé drogy to totiž nebudou.

Mnohem větší starosti dělá vládě, nyní již sjednocená, partyzánská organizace Huérfanos, sestavená z bývalých dětských vojáků. Sice stále přepadává jen malé a vcelku bezvýznamné konvoje peněz či zásob, ale její akce už jsou mnohem organizovanější a to by mohlo do budoucna znamenat velké problémy, zvláště rozběhne-li se těžba diamantů. Každý přepadený konvoj diamantů by totiž byl velkou ztrátou pro místní ekonomiku.

A co obyčejní lidé? Inu, běžné obyvatelstvo, nyní už žijící v relativně poklidném míru, čeká, jak asi bude vypadat letošní léto. Starousedlíci už tuší, že stejně jako vždy, bude bouřlivé. Teď musí jen doufat, že jakýkoliv konflikt už znovu nezachvátí celou Zaragui, ale třeba jen vcelku liduprázdné území v některých regionech. Třeba to okolo starých diamantových dolů...

Stejně jako v předchozích letech, se bude celá akce uskutečňovat v Oldřichově u Písku. Jako vždy vás bude čekat souboj čtyř vyrovnaných frakcí, doplněných o nový kartel Hienas a nájemné dětské vojáky Huerfános, a prožijete velké bitvy i sady menších úkolů.

Registrace budou letos probíhat ve vlnách aby se vyrovnaly počty. Spuštění první vlny registrací bude 7. června v 18:00 a to v ceně 450 Kč na osobu. Více o registracích ZDE.

Jako každý rok, chystáme pár novinek, některé větší, jiné menší. Nebudou chybět ani pro naše akce tradiční limity pro výkony zbraní. Ale pokud bychom to měli shrnout tak jako vždy se můžete těšit na:

 

Co nového vás letos čeká?