Zdroj: https://airsoft.cz/airsoft-akce/gg-world-cup-regionalni-kolo-praha-klecany  •  Vydáno: 17.4.2023 11:54  •  Autor: Alfred

G&G World Cup regionální kolo Praha - Klecany

G&G World Cup regionální kolo Praha - Klecany2. oblastní kolo turnaje G&G World Cup je za námi!

Za poměrně mrazivého a vlhkého venkovního počasí se v sobotu 15. dubna 2023 sešla v areálu pražského airsoftového hřiště Bullet Farm Klecany sedmička odvážných soutěžních týmů, aby se mezi sebou poprala o tři postupová místa do národního finále soutěže G&G World Cup 2023.

Na soutěžící čekala dvojice disciplín předepsaných pro regionální kola a to 5x5 a Spotter & Sniper. Všichni si je nejprve vyzkoušeli v rozřazovacím kvalifikačním kole, a poté již naostro v soutěžním kole.

Především chladné počasí působilo soutěžícím značné problémy s precizním seřízením zbraní a tak, ačkoliv mezi jednotlivými pokusy docházelo k výrazným zlepšením, končily i v soutěžním kole bohužel mnohé pokusy diskvalifikací z důvodu nezasažení všech předepsaných terčů. Zejména terče o průměru pouhých 4 cm objevující se na vzdálenost 8 metrů byly skutečnou výzvou a jejich úspěšný zásah vyvolal u přihlížejících vždy zasloužený potlesk. Jak to na turnaji vypadalo můžete vidět z fotek na konci článku.

Navzdory všem komplikacím a výzvám, které před soutěžícími stály, můžeme nakonec pogratulovat soutěžním dvojicím Warriors (Pavel Koly a Petr Koly), Nevrlý Pandy – A (Patrik Chumlen a Jan Leština) a R.M.A. (Daniel Šternberg a Matyáš Kytka) pogratulovat k úspěšnému postupu do národního finále. Týmy Nevrlý Pandy – B (Jan Štrobl a Miroslav Doul) a RMA (Robert Březák a Robert Křesťan), však předvedli také velmi dobré výkony a třeba se na ně postupové štěstí obrátí s divokou kartou.

Vítězný tým Warriors, který kraloval jak kvalifikaci, tak i oběma disciplínám soutěžního kola si kromě zlatých medailí odvezl i slevové poukazy v hodnotě 500,-Kč k nákupu v Bohemia Air Soft.
Všichni soutěžící pak obdrželi jako poděkování za účast také 20% slevové poukazy na nákup.

Jan Šulc

ředitel soutěže pro ČR