Fórum
Kategorie: AS akce 9 hour

9 hour - Legenda a herní strany

9 hour - Legenda a herní stranyLegendární bitva "9 hour" byla prvním pokusem o násilné sesazení diktátora Zaragui José Nera. O této bitvě moc informací nenajdete. V této době totiž ještě frakce jako COPROX či LOF v podstatě neexistovali. Na scénu se dostali až o něco později. Pojďte si přečíst něco o fungování Zaragui za Nera a samozřejmě si něco přečíst o všech stranách, které se této bitvy zúčastní.

Legenda

Oblast jihoamerické Zaragui už je vám asi vcelku dobře známá. Zapadlá částí kontinentu, kde nenajdete nic, co by nebylo k vidění ve zbytku Jižní Ameriky. Až na jedinou výjimku a tou jsou diamanty. Kolem roku 2007 se zde podařilo při náhodném geologickém průzkumu objevit naleziště diamantů. Žádné velké žíly, jako je tomu v Africe, to sice nebyly, ale stačily k tomu, aby se sem přesunul zájem jak místní vlády, tak podsvětí, které zde mělo dobře fungující obchod s narkotiky. S těžbou se ale muselo začínat úplně od začátku, což nebylo levné. Místní samospráva Zaragui nikdy neměla dost financí na zahájení samotné těžby, a proto byli pozváni zahraniční investoři.

Nebudeme si lhát, zahraniční peníze vládu rychle zkorumpovali a v zemi to začalo podle toho vypadat. Bezohlednost a nadřazení peněz nad zájmy obyčejných občanů byla jiskrou, která zažehla  na začátku roku 2011 vojenský puč, vedený jedním z nespokojených generálů. Nebylo to až tak krvavé jak by mohlo být, ale faktem je, že na konci toho všeho měla Zaragua nového politického vůdce José Nera. Nebudeme slovíčkařit, ani nikoho napínat. Záhy se z něj stal typický diktátor se vším co k tomu patří. Nic se nezměnilo. Korupce se pouze zahalila pod plášť vlastenectví a zahraniční peníze od korporací se tak staly palivem státního aparátu. Tedy do doby než jim Nero znárodnil podniky a popudil proti sobě. Ale v roce 2011 byl Nero s korporacemi ještě za dobře.

Stejně jako dříve s demokratickou vládou, i nyní s Nerem, nebyli lidé spokojeni. A bylo jich dost. Možná více než před převratem. Nero si toho byl vědom a jako správný diktátor potíral opozici všemi prostředky. Z veřejných kritiků se během měsíce stali vězni. Z těch méně nápadných zase osoby žijící ve věčném strachu, že si pro ně Nerovy Bílí Jaguáři přijdou, v lepším případě ho zmlátí a odejdou, v tom horším ho nezmlátí, ale zavřou do vězení a pak budou mlátit po několik dalších měsíců...i když, leckdo by řekl, že ve vězení se vám mohou stát horší věci než jen zmlácení. Právě Bílí Jaguáři tvořili páteř sil, kterými Nero disponoval a díky nim udržoval svoji vládu nad zemí.

Přesto vše se potají formovali skupinky odpůrců, kteří věřili, že jen násilnou akcí je možné se Nera zbavit. Proběhlo několik pokusů o atentát, ale v praxi jen jeden jediný byl skutečně nebezpečný. Zbytek ztroskotal na určitém amatérismu útočníků a pocit, že zabití jednoho diktátora vše vyřeší. Jedna z atentátnických skupin ale z Nerova příkladu pochopila, že pro převrat a změnu je nutná velká a přímá akce. Skupina s názvem Rudé Mantikory patřila k těm nejradikálnějším. Jako jediná se připravovala na skutečný boj. Zároveň byla dost významná na to, aby přesvědčila jiné menší a umírněnější odpůrce ke společné akci. K puči, který měl Nera zaskočit tam, kde to nejméně čeká a kde se cítí nejvíce v bezpečí. Ve svém sídle, kousek od hlavního města Zaragui.

Bitva 9 hour

Honosné sídlo José Nera je malým komplexem budov, který obývá on a jeho rodina. Společně s ním ale i několik vysoce postavených úředníků a jeho ochranka, věrná elitní garda Bílí jaguáři. V jeho sídle si podávali ruce všichni, kteří své svědomí vyměnili za moc a peníze. Od politiků či místních vůdců, přes korporační manažery a obchodníky, až po mafii či nelítostné žoldáky. Ti všichni byli ochotni za nemalý peníz či jiné výhody jít Nerovy na ruku. A všichni tito lidé tam byli s ním.

Rudé Mantikory přišli s agresivním a radikálním plánem, který měl vést k rychlému puči. Přímý útok na toto dobře opevněné sídlo, kde to nikdo nebude čekat. Byl to smělý plán, protože do té doby byly Rudé Mantikory jen extrémistická skupina atentátníků, která se ještě nikdy neodhodlala k velké bojové akci proti vládě. Až do toho osudného dne...

...kdy vypukla bitva, později známá jako “9 hour”. 9 hodin dlouhých hodin, kdy se rozhodovalo o osudu Zaragui. V bitvě, která byla tak chaotická, že jen těžko si dovedeme představit, jakým peklem skutečně byla. Vždyť už jen seznam těch, kteří se bojů účastnili je více než pestrý. Posuďte sami.

 

Strana José Nera – Bílé šátky na krku

Bílí Jaguáři - Helmy
Nerova elitní garda. Převážně bývalí vojáci předchozí demokratické vlády, kteří tehdy stáli a bojovali za Nerem. Ovšem vydatně ochuzeni o schopné (a politicky nebezpečné) velitele. Stavy ale doplnili nadšení rekruti z řad Nerových stoupenců a samozřejmě i různé druhy bývalých kriminálníků, kteří za propuštění z vězení slíbí věrnost právě Nerovy. Vždyť v jeho jménu si mohou dovolit prakticky cokoliv. Tato frakce dělá vše co jim Nero poručí, ať už se jedná o sebehrůznější čin. Jsou to jednotky vysoce loajální, které se nevzdávají a na vlastní ztráty nehledí...nebo spíše jejich velitelé na ztráty nehledí. Jejich znakem je bílý jaguár v černém poli.
Cíl v bitvě: Jejich prioritou je bránit Nera, jeho zájmy a současný režim.

Korporace – Čepice s kšiltem
Korporace jako Habala, EscoPresto nebo B.U.K. a v budoucích letech objevivší se i nechvalně známý COPROX. Nemají proti místnímu diktátorovi nic. Ale jen díky němu mohou mít pohodlný přístup k diamantovým dolům. Tyto korporace pro své zisky neváhají a ochotně Nera podporují výměnou za přístupy k nerostnému bohatství. Ještě větší výhodou bylo, že Nero jejich činnost nekontroloval, pokud mu korporace pravidelně platili. Korporace tak rozšiřovali svůj vliv, někdy “legálními” prostředky, jindy násilím za pomoci vlastních bezpečnostních jednotek. Korporacím jde jen o peníze. V zemi jsou od toho, aby se s kýmkoliv a za jakoukoliv cenu dohodli o pokračování na těžbě v diamantových dolech.
Cíl v bitvě: Bojují jen když musí a zbytečným konfliktům, z kterých není profit, se vyhýbají. V případě boje se pokouší primárně chránit vlastní kůži.

Nájemní žoldáci - Klobouk
Není nic překvapivého, že v areálu se nacházeli různí nájemní žoldáci. Bojují pro toho, kdo platí lépe. Zaměstnává je jak Nero, tak korporace. Všeobecně se jedná o směsici bývalých vojáků, dobrodruhů, rozných jiných specialistů a lidí, ochotných dělat špinavou nebo nebezpečnou práci. Ve své podstatě i jim jde hlavně o peníze, kvůli kterým jsou ochotni hodně riskovat. Pokud se stane velký průšvih, budou první, kteří se pokusí pobrat co nejvíce peněz a cenností a probojovat si cestu do bezpečí. Ne že by se báli, ale čistě proto, že na tom vydělají více.
Cíl v bitvě: Hlavně pobrat co nejvíce peněz, ideálně přes mrtvoly nepřátel.

Strana Atentátníků – Červené šátky na krku

Rudé Mantikory - Helmy
Nejradikálnější frakce odpůrců Nerova režimu, která je ochotná pro jeho svržení udělat cokoliv. Taktéž se ničeho neštítí, ale své akce zaměřují spíše proti vládním silám. Je to pestrá směsice lidí, která hodně času věnovala vlastnímu výcviku a přípravě pro boj. Jsou vysoce motivovaní, dobře vybavení, mají vysokou morálku a operují s faktem, že nemají co ztratit. Neustupují a nezáleží jim na vlastním životě, dokud je šance Nera a jeho režim zničit. Za symbol si zvolili mýtickou Mantikoru v rudé barvě ve žlutém poli.
Cíl v bitvě: Jako hlavní silu odpůrců je zajímá jen hlavní plán, tedy svržení Nera.

Umírněné frakce odporu - Barety
Né každý souhlasí s tak radikální akcí, jakou mají Rudé Mantikory v plánu. Takových lidí je dost. Na stranu druhou, co když to vyjde a nebudeme u toho? To si říká hodně menších frakcí, které se řadí k odpůrcům režimu. Skupiny jako Nová Zaragua, Mlčící bojovníci, nebo Svobodná fronta, která položila základy pozdější Lidové osvobozenecké fronty, měli vlastní představy o likvidaci režimu, ale přesto nemohli nečinně sedět a sledovat co se bude dít. Proto s Mantikorami jdou do boje i méně zapálení bojovníci dalších skupin, protože co kdyby? Bylo by krásné, kdyby to vyšlo. Ale přesto jsou opatrnější. Do boje se nehrnou tolik a v případě přesily se raději stáhnou a zachrání svoje životy pro vhodnější příležitost.
Cíl v bitvě: V případě boje se snaží hlavně neumřít. Těžko se jako mrtvola můžete podílet na budoucí vládě.

Zahraniční poradci – Šátky na hlavě
Někdo musí ukázat Nerovým odpůrcům jak na to. Svrhnout režim není jen tak, ale je mnoho expertů z celého světa, od tajných služeb až po teroristické organizace, kteří ví jak na to. Ti všichni se rádi podělí o své vědomosti, či podají pomocnou ruku. Ovšem jen za příslušnou úplatu. Nejsou o nic lepší než žoldáci. I je zajímají jen peníze. Vědí, že v Nerově sídle je mnoho majetku, který lze získat. A v dobách převratů je nejlepší čas se trochu obohatit, pod heslem “Tohle si vezmu jako odměnu za své služby”. No kdo by odolal? Stejně jako Žoldáci, Zahraniční poradci nemají zájem na řešení politické krize v zemi, ale hlavně na vyřešení vlastní finanční situace.
Cíl v bitvě: Bojovat budou a rádi, ale jen za účelem získání kořisti. Když uvidí peníze, jdou za nimi za každou cenu a zabijí kvůli nim kteréhokoliv nepřítele.


Vydáno: 20.1.2017 15:18 | 
Přečteno: 1716x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Účet

Kalendář

Archiv článků