Fórum
Kategorie: Airsoft akce

Bohemia Air Soft na veletrhu IDET 2015

Bohemia Air Soft na veletrhu IDET 2015Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky IDET je významnou přehlídkou obranných a bezpečnostních technologií ve střední Evropě se silnou mezinárodní účastí vystavovatelů a odborných návštěvníků. Je koncipován jako proexportní platforma pro český obranný a bezpečnostní průmysl. Koná se s podporou a za účasti nejvýznamnějších politických a vojenských představitelů České republiky. Největším vystavovatelem je Ministerstvo obrany ČR a Armáda ČR. Veletrh navštívili zahraniční armádní delegace a delegace zahraničních ministerstev obrany pro vyzbrojování z 20 zemí světa.

Tento rok se tohoto veletrhu účastnila i firma Bohemia Air Soft, která zde byla jako spoluvystavovatel společně s Asociací výrobců a prodejců zbraní a střeliva o.s. Na této výstavě firma Bohemia Air Soft představila svoji airsoftovou střelnici, kterou mohli návštěvníci spatřit například minulý rok, na veletrhu Model Hobby v pražském výstavišti PVA Letňany. I tentokrát se mohli návštěvníci vyzkoušet střelbu ze dvou zbraní (replika pistole KJW KP09 a samopalu ASG CZ SCORPION EVO 3 A1) a zkusit své štěstí v našem jednoduchém střeleckém závodě. Na závěr každého dne byli účastníci s nejlepším časem odměněni sběratelskou edicí manuální airsoftové repliky Warrior W58RIS ISAF 2002-2014 v provedení s laserem vyrytými nápisy připomínajícími 12 let působení české armády v Afghánistánu, včetně jednotlivých míst operací českých vojáků. Součástí rytí je i unikátní sériové číslo a ke zbrani je též přiložen certifikát pravosti.

Pro mnoho účastníků se stala odměna skutečně lákavou, ale někteří chtěli často jen pokořit nejvyšší časové mety a nebo si naopak jen zkusit vystřelit ze zajímavých zbraní.

Co vlastně na každého účastníka čekalo? Ve speciální uzavřené střelnici se nacházely čtyři střelecké pozice. Na každé pozici bylo osm kovových terčů o průměru cca 15 cm. Cílem soutěžícího bylo projít všemi stanovišti v přesně daném pořadí a na každém postupně sestřelit čtyři náhodně označené terče (terč, v jehož středu se rozsvítilo zelené světlo) v co nejkratším čase. Potíž byla v tom, že na každém stanovišti se terče označovaly postupně a vždy v jiném schématu. Nešlo si tedy postup nacvičit a předvídat rozmístění označených terčů. Kromě sestřelení 16ti terčů bylo nutné se ještě mezi stanovišti přemisťovat a jelikož cílem byl nejnižší čas, nešlo o snadný úkol.

Mnoho lidí si tuto střelnici vyzkoušelo a řada z nich prohlásila, že se jednalo o jednu z nejzábavnějších částí výstavy. Nakonec jsme spočítali, že cca 360 účastníků uskutečnilo více než 650 pokusů. Z toho jenom tři lidé se dostali pod magickou hranici 14ti sekund (a všichni s dlouhou zbraní). Někteří si samozřejmě přišli jen zastřílet a po jednom pokusu pokračovali v prohlídce výstavy, ale mnoho jiných se do soutěžení skutečně ponořilo a měli třeba i 16 pokusů. V tomto ohledu byl nejzajímavější středeční střelecký souboj, kdy byl ustanoven rekord těsně pod 14 sekund. Někdy v okolo poledne a několik desítek minut před koncem výstavního dne byl tento rekord pokořen (tedy střelec který se dostal též po 14 sekund). Přes několik pokusů v tu chvíli pokořeného střelce se nového šampiona nepodařilo překonat.

Velmi zajímavé bylo sledovat počínání profesionálních vojáků a střelců v porovnání s amatéry. Ačkoliv profesionální střelci měli v průměru lepší časy, nebylo vždy pravidlem, že patřili automaticky mezi nejlepší (byť na vrcholu žebříčku převažovali). Přeci jen, airsoftová střelnice a airsoftové zbraně kladou jiné nároky.

Velmi mile překvapilo mnoho dětí, z nichž některé se díky rychlé a vstřícné instruktáži naučily správně mířit a jiné dokázaly překvapivě zdatně konkurovat dospělým (s časem třeba kolem 16ti sekund).

Celkové shrnutí výsledků je zde:

Úterý

Výherce Burget - vítěz (pistole) s časem 14.535 sec.

Středa

Výherce Kuře - vítěz (Scorpion EVO) s časem 13.538 sec.

Čtvrtek

Výherce Jirka - vítěz (Scorpion EVO) s časem 13.771 sec.

Každopádně všem výhercům gratulujeme. Prokázalo se, že střelnice byla skutečnou výzvou pro každého a šanci vyhrát měl skutečně kdokoliv. A abychom přiblížili atmosféru celé soutěže, přikládáme několik ilustračních fotografií.


Vydáno: 27.5.2015 9:40 | 
Přečteno: 11529x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků