Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Operace Zaragua VII - první info

Operace Zaragua VII - první infoJako každý rok i letos znovu propukne v jihoamerické Zarague konflikt mezi znepřátelenými frakcemi usilujícími o moc. Těšit se můžete na naši tradiční airsoftovou akci již 9. - 11. srpna 2019.

V Zaragui uplynul další rok. Byl to rok sice klidný navenek, ale bouřlivý uvnitř. Vládě se podařilo převzít kontrolu nad další dosud nepřístupnou částí území. Minulý rok se v Zaragui podařilo také přes řadu komplikací znovu rozběhnout těžbu nerostného bohatství, především zásluhou COPROXu. Mnozí proto přivřeli oči nad praním špinavých peněz i ukládáním toxického odpadu v zemi. Také se našla další část zlatého pokladu, který zmizel během předchozí občanské války. Vláda se vlivem vnitřní nejistoty a politické situace rozhodla opřít o jednotky LOF, které nyní reprezentují prakticky jediné funkční domácí státní ozbrojené složky. Zaragua se stabilizovala a proto už nelze operovat na poli výroby drog tak veřejně jako dříve. To pochopitelně vyvolalo pnutí mezi oběma kartely. Je proto otázkou času, kdy se malé potyčky a strkanice zvrhnou v nevyhnutelnou kartelovou válku El Mosto a Hienas.

Co v této chvíli se ZFOR, je pro ně v Zarague místo a uplatnění? OSN už by málem celou misi ZFOR odvolala, ale její představitelé velmi záhy pochopili, že v Zaragui probíhá jakási studená válka mezi LOF a COPROX a obě strany čekají jen na legální záminku, aby se mohly pokusit druhou stranu definitivně zlikvidovat. Do toho situace s kartely a obchodem s drogami. Jestli si neskočí po krku COPROX s LOF, tak kartely stejně dříve či později spustí něco, co půjde jen obtížně zastavit. Na první pohled tedy vládne klid, ale celá země je v napětí, kdo první vystřelí. ZFOR proto zůstává! Do toho všeho se Zaragua potýká s dozvuky uprchlické krize na kolumbijské hranici. Z uprchlického tábora, který byl vybudován už většina uprchlíků odešla zpět do země, ale stále se tu a tam objevují noví. Bohužel, problémů na hranicích využívají i kartely ke svým obchodům a více než kdy předtím je nutné, aby si Zaragua hlídala vlastní hranici.

Občanská válka v Zaragui ovšem podle zahraničních expertů zatím přímo nehrozí. Přesto jsou obavy zejména ze dvou možných scénářů. První, že LOF nebo COPROX udělají nějaký přešlap a nastane letos v létě konflikt, ve kterém bude stát vláda proti korporaci a nastalého zmatku využijí kartely. Druhý je ten, že vypukne letní kartelová válka, jejíž průběh využije COPROX i LOF k tomu, aby si rozšířily sféry vlivu. Nakonec se stejně zapojí všichni. ZFOR pak bude muset zase dělat první a poslední, aby uhasil ty největší hrozby, ať už půjde o kteroukoliv stranu.

Stejně jako v předchozích letech, se bude celá airsoftová akce Operace Zaragua opět uskutečňovat v Oldřichově u Písku, tentokrát ovšem, jak již jsme naznačili v rozšířeném herním prostoru. Bude vás čekat souboj pěti tradičních a vyrovnaných frakcí, doplněných o nájemné dětské vojáky Huerfános. Prožijete velké bitvy, malé úkoly i speciální mise tentokrát nově i za hranicemi Zaragui.

Registrace budou letos probíhat znovu ve vlnách, aby se vyrovnaly počty. Spuštění první vlny registrací bude 10. června v 16:00 a to v ceně 450 Kč na osobu. Více o registracích ZDE.

Výkon zbraní

Pro první fázi hry jsou povoleny pouze zbraně s výkonem do 130 m/s a to výhradně:

manuální pistole, manuální brokovnice a dlouhé manuály, plynové pistole, plynové patronové brokovnice, AEP pistole a AEP samopaly (povolena pouze střelba jednotlivými ranami, je zakázáno použití bubnových zásobníků).

Zakázány jsou: ostatní dlouhé plynové zbraně a veškeré AEG zbraně.

Pro druhou fázi hry platí následující limity (tolerance měření 1 m/s):
Bílá páska - automatické zbraně do 135 m/s

 • použití ve hře bez omezení

Modrá páska - poloautomatické zbraně 136 – 160 m/s

 • minimální vzdálenost pro střelbu 10 m

 • povoleny jen zbraně prokazatelně neschopné automatické střelby

 • povinná záložní zbraň do 130 m/s pro střelbu v CQB situacích

Červená páska - jednoranné zbraně 160 – 170 m/s nebo 160 – 190 m/s

 • manuální (max. 190 m/s), nebo Green Gas/CO2 (max. 170 m/s) sniper puška s pákovým závěrem

 • minimální vzdálenost pro střelbu 20 m

 • povinná záložní zbraň do 130 m/s pro střelbu v CQB situacích


HPA zbraně jsou zakázány.

Pokud bychom to měli shrnout tak se můžete těšit na:

 • zkušený organizační tým i velitele jednotlivých frakcí

 • nově rozšířený a uspořádaný herní prostor v Oldřichově u Písku

 • nové přímé zapojení AČR do akce

 • nový dynamický scénář pro všech 6 frakcí bojujících o moc včetně frakce pro „dětské týmy“

 • velké boje i rozmanité menší úkoly

 • tradiční krátké časy oživení (30 min)

 • pečlivě hlídané limity výkonu zbraní

 • startovní fázi s krátkými zbraněmi a dlouhými manuály

 • nové rekvizity i více herních postav

 • herní vesničku, složenou z několika budov v novém prostoru

 • novou imitaci herního tábora v ploše

 • rozšířené zázemí na OFF Zone (vojenské stany k přenocování dle objednávek 200 Kč/osoba, prostor pro stanování, občerstvení, WC, prodejní koutek i prezentaci partnerů akce a také profesionální zdravotní dozor a požární zabezpečení)

 • nejbohatší airsoft tombolu v ČR (jen v případě značkových AEG zbraní půjde o ceny za více než 50 000 Kč a další ceny postupně přibývají)


Vydáno: 4.6.2019 10:26 | 
Přečteno: 6743x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků