Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Operace Zaragua IX - první info

Operace Zaragua IX - první infoKdyž se vše začne znovu točit jen okolo peněz
Termín: 6.-8.8.2021
Místo: Oldřichov u Písku

Situace v Zarague
Navzdory turbulentní situaci v minulém roce, kdy se jednotlivé frakce v Zarague pokoušely získat převahu v zemi, byla situace v Zaragui přes zimu stabilní.

Nová sezóna je ale zde. COPROX si je vědom, že legální těžba již není výnosná a zároveň, že LOF dosud nemá plnou kontrolu nad celou Zaraguou. Za této situace není nic jednoduššího, než potají prozkoumávat nová ložiska nerostného bohatství a nelegálně je těžit. Paradoxně, nelegální těžbu praktikuje i LOF, protože když už jste u moci, musíte na tom něco vydělat i do své kapsy. Kartely konsolidovaly svá koková pole a šikovně je skrývají v zapadlých koutech Zaragui, aby koku posléze za pomoci nelegálních varen dále zpracovávaly a vyvážely mimo zemi. ZFOR s přísunem nových jednotek má sice jasnou početní převahu, na druhou stranu ale kříží zájmy všech. Změnit misky vah by se mohlo podařit jen v případě, že některé frakce překonají nevraživost a spojí se. To je ovšem věc, která letos v Zaragui rozhodně nehrozí.

Nové herní schéma
V letošním roce jsme přistoupili ke změně a zjednodušení herního systému. Tentokrát se vrátíme do svižnější podoby prvních tří ročníků Zaragui. Těšit se budete moci na pravidelnou těžbu diamantů a zlata i na pěstování koky. V případě ZFOR se bude jednat o plnění operací proti veškeré nelegální činnosti.

Doly i pole si budou herní strany zakládat sami ve vymezených zónách. Bude se více střílet a více umírat a celá hra bude akčnější. Přesto zde zůstane prostor pro taktiku a vymýšlení strategií, protože když už něco děláte nelegálně, nechcete být u toho přistiženi. Potřebovat budete i naše speciální herní postavy ke zhodnocení vašich zisků. Každá frakce samozřejmě bude provádět tu činnost, která jí je blízká, ale může i lézt ostatním „do zelí“. Vítěze na konci celé akce určí nejvyšší konto v bance.

COPROX a LOF budou znovu primárně těžit a zpracovávat nerostné bohatství. Kartely El Mosto a Hienas budou naopak primárně zakládat pole s kokou a vařit drogy. A úkol ZFOR? Všechnu tuhle činnost kazit a dopadávat speciální herní postavy, díky kterým mohou frakce vařit drogy, či odlévat zlaté cihly. Ale nebojte se. Jednotlivé frakce budou mít pořád dost důvodů válčit mezi sebou. Vždyť komu by stačil jen příjem z vlastních zdrojů, když okolo vás je toho tolik co lze získat na úkor protivníků ať již se jedná o bohatství nerostné, nebo to co roste… Zkrátka, z cizího krev neteče, i když kvůli zabrání cizího pole s kokou či dolu, přeci jen nějakou krev nejspíš prolijete.

Jako každý rok, i letos začneme s krátkými a manuálními zbraněmi, aby byl prostor se zorientovat v terénu. Přezbrojení proběhne současně, jako vždy během sobotního poledne. Nebudou opět chybět různé herní postavy a sem tam i nějaký ten speciální úkol.

Počty frakcí
Všechny frakce budou operovat s menším počtem mužů, než tomu bylo v předchozích ročnících. Jejich síly však budou vyrovnané. Pouze ZFOR bude operovat s většími silami než ostatní strany, ovšem úkoly ZFOR jej budou nutit k distribuci vlastních sil.

COPROX, LOF, El MOSTO a Hienas = 50 hráčů pro každou herní frakci

ZFOR = 100 hráčů

Huerfános = bude později specifikováno dle zájmu

Předregistrace a Registrace
Standardní registrace budou spuštěny v pondělí 14. června v 16:00. Registrace bude probíhat přes e-shop Bohemia Air Soft nákupem lístků ZDE. Cena vstupu je 600 Kč za účastníka. Nezapomeňte také na možnost rezervace stanů.

Ve dnech 4. – 6. června je možné požádat o předregistraci na emailu akce@airsoft.cz.

Předregistrace jsou určené týmům velitelů frakcí a taktéž pravidelným účastníkům Operace Zaragua (týmům i jednotlivcům), kteří absolvovali nejméně dva ročníky Operace Zaragua za frakci, do které se chtějí předregistrovat. Na výše uvedený email piště zprávu s předmětem „Předregistrace OP Zaragua IX“ a do emailu napište počet lístků, které chcete rezervovat, jméno svého týmu, jména účastníků a kolik ročníků Zaragui jste absolvovali za kterou frakci. Email musí přijít pouze v uvedeném datu. Na jiná data nebude brán zřetel.

Předregistrace se budou posuzovat dle počtu absolvovaných akcí. Na předregistraci není nárok.  Vybraných týmům pak 7. června potvrdíme rezervaci požadovaného počtu vstupenek, které ale budou muset zaplatit nejpozději do 11. června (připsání na účet), jinak jim schválená předregistrace propadne.

Cena lístku v předregistraci je stejná jako v klasické registraci.

Výkon zbraní
Stejně jako minulý rok, i letos měříme výkon zbraní v joulech s reálně používanou municí při hře. Počítat můžete opět i s namátkovým měřením v herním poli.

1. část hry (sobota do 13.00 hod)

Bílá kategorie:
Povoleny: manuální a plynové pistole a revolvery, manuální a plynové brokovnice, dlouhé manuály (bez nasazeného puškohledu), AEP pistole a AEP a GAS* samopaly (povolena je pouze střelba jednotlivými ranami, použití bubnových zásobníků je zakázáno).
Maximální výkon všech povolených zbraní v 1. části hry je do 1,8 J (134 m/s s 0,20g).
Zakázány: dlouhé plynové zbraně s výjimkou brokovnic, veškeré AEG zbraně, puškohledy.
*Povolené modely GAS samopalů: MP9, MP7, Škorpion, Micro Uzi, Mini Uzi, Ingram M11 a pistolové karabiny. Máte-li jiný typ zašlete dotaz k posouzení na e-mail: akce@airsoft.cz

2. část hry

Bílá kategorie:
Povoleny: dlouhé i krátké manuální, plynové a elektrické zbraně (povolena střelba dávkou)
Maximální výkon: 1.8 J (135 m/s s 0,2g) tolerance: max. + 0,1 J ( + 5 m/s)

Modrá kategorie:
Povoleny: AEG/GAS samonabíjecí dlouhé zbraně minimální délky 95 cm, osazené puškohledem a s tlačnými zásobníky (lowcap/midcap) je-li ke zbrani dostupný. Mechanický přepínač zbraně nesmí umožnit fyzické přepnutí na režim střelby dávkou (např.: zbraně z výroby opatřeny pouze režimy střelby „SEMI“, nebo zbraně s dodatečně pevně začepovanými/zavařenými/zašroubovanými pozicemi „AUTO“)**. Je-li ve zbrani instalován i elektronický přepínač režimu střelby musí být střelba dávkou deaktivovaná ve všech jeho nastaveních.
Instalovaný elektronický přepínač neznamená výjimku z povinnosti blokace mechanického přepínače režimu střelby zbraně na pozici „AUTO“.
Maximální výkon: 2,25 J (150 m/s s 0,2g) tolerance 0 J / 0 m/s
(Příklady povolených zbraní: PSG-1, G28, SR-25, SVD a odvozené či jiné reálné DMR předlohy)

**Přelepení pozice „AUTO“ samolepící zarážkou z vnějšku těla u mechanického přepínače režimu střelby není považováno za jeho zablokování.

Červená kategorie:
Povoleny:

A) GAS pušky s pákovým závěrem, osazené puškohledem
Maximální výkon: 2,9 J (170 m/s s 0,2g) tolerance 0 J / 0 m/s

B) Manuální pušky s pákovým závěrem, osazené puškohledem
Maximální výkon: 3,6 J (190 m/s s 0,2g) tolerance 0 J / 0 m/s

Všichni hráči se zbraní MODRÉ a ČERVENÉ kategorie nesmí s touto zbraní střílet na vzdálenost pod 20 m a musí mít u sebe v herním poli vždy záložní krátkou či dlouhou záložní zbraň do 1.8 J (135 m/s s 0,2), kterou předloží i při měření zbraně na registraci. Zbraně modré a červené kategorie smí ve hře používat pouze osoby starší 18 let.

Maximální povolená váha munice: 0,50g (platí pro všechny kategorie zbraní)
Zakázány jsou kovové kuličky a kuličky s náplněmi. Použití BIO kuliček je doporučeno.

Zbraně s pohonem HPA jsou zakázány ve všech kategoriích.

 

Pokud bychom vše měli shrnout tak se můžete těšit na:

 • zkušený organizační tým i velitele jednotlivých frakcí
 • velký a prověřený herní prostor v Oldřichově u Písku
 • původní dynamičtější a přehledný herní systém
 • zapojení AČR která převezme v poli velení strany ZFOR
 • 5 frakcí bojujících o moc a speciální frakci pro „dětské týmy“
 • tradiční rozlišení dle pokrývky hlavy
 • krátké časy oživení (30 min refresh)
 • hlídané limity výkonu zbraní (i na bojišti)
 • startovní fáze s krátkými zbraněmi a dlouhými manuály
 • zázemí na OFF Zone (prostor pro stanování, občerstvení, WC, prodejní koutek, prezentaci partnerů akce, profesionální zdravotní dozor a požární zabezpečení), vojenské stany budou opět nabízeny k ubytování pouze uzavřeným skupinám, na jeden stan min. 6 a max. 8 osob (cena za komplet stan s lehátky k přespání: 1600 Kč – rezervujete ZDE).
 • nedělní tombolu o hodnotné ceny včetně airsoft zbraní


Případné kosmetické změny vyhrazeny. Kompletní a podrobná pravidla akce i systém hry zveřejníme jako vždy s dostatečným předstihem.


Vydáno: 26.5.2021 9:22 | 
Přečteno: 5469x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, účast pod 18 let
Může se události zúčastnit člověk pod 18 let za frakci Hienas ?
icon odpověděl(a)
Akce je přístupná pro hráče od 15 let pro všechny frakce. Je potřeba pouze potvrzení o účasti od rodičů. :-)
Mladší hráči se mohou účasstnit pouze za frakci Huérfánost. Za jinou frakci pak pouze v doprovodu hrajícího zákonného zástupce. Více v pravidlech, která už jsou také venku.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků