Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Operace ZARAGUA V. – poslední info před akcí

Operace ZARAGUA V. – poslední info před akcíOperace Zaragua je již o tomto víkendu od 11. do 13. srpna 2017, takže je nejvyšší čas připomenout vám základní informace a organizační pokyny.

Příjezd na akci, parkování:
Prostor Oldřichov, ve kterém pořádáme již po páté Operaci Zaragua, leží severozápadně od města Písku a je dobře dostupný autem i hromadnou dopravou.

Příjezd autem je z čtyřproudé silnice č. 20 (E49) na sjezdu směr Dobešice. Z tohoto sjezdu odbočíte na starší asfaltovou cestou okolo Jenšovského rybníka a asi po 400 m poté odbočíte doprava, kde vjedete kolem areálu údržby silnic do prostoru OFF ZONE (GPS souřadnice cíle: 49.3233642N, 14.1032725E).

Pozor: Parkování pro auta bude organizováno pořadateli. Prosíme neparkujte mimo určené prostory. Do prostoru pro stanování nebudou vozidla vpouštěna s výjimkou vozidel, která slouží pro přespání.

Nejbližší vlakovou zastávkou je Písek-Dobešice a nejbližší autobusovou zastávkou je Čížová, Dobešice. Z obou je to pěšky do prostoru OFF ZONE a místa konání akce jen necelý kilometr. Z hlavního autobusového a vlakového nádraží v se pěšky na místo konání akce přes město dostanete po cca. 4 kilometrech.

Příjezdová mapa

 

V zájmu hladké organizace vás žádáme o dodržení níže uvedených časů:
otevření OFF ZONE: - pátek od 16.00 hod.
registrace a měření zbraní: - pátek od 18.00 do 23.00 hod.
- sobota od 7.00 do 9.00 hod.
úvodní nástup: - sobota 9.00 hod.
1. herní den (sobota): - od 10.00 do 18.00 hod.
večerní nástup: - sobota od 18.30 hod.
noční vložené operace: - sobota od 21.00 do 24.00 hod.
2. herní den (neděle): - od 8.00 do 15.00 hod.
závěrečný nástup: - neděle 16.00 hod.

Registrace a měření zbraní:
Registrace v místě konání akce a měření úsťové rychlosti zbraní probíhá na OFF ZONE v následujícím pořadí:

1) Měření úsťové rychlosti zbraní:
Úsťová rychlost se měří u všech dlouhých zbraní užívaných ke hře. Měření probíhá s kuličkami 0,20g dodanými organizátory zdarma v místě měření (kuličky Guarder nebo G&G). Zbraně přineste připravené ke střelbě se zapojenou baterií/naplněné plynem. Pistole a revolvery se předkládají pouze k posouzení, v případě pochybností se přeměřují dle rozhodnutí organizátorů. změřené zbraně jsou na lučíku označeny páskou:

BÍLÁ (do 130 m/s)
MODRÁ (od 130 – do 150 m/s)
- střelba pouze na jednotlivé rány na min. 10 m, povinná záložní zbraň
ŽLUTÁ (od 151 do 170 m/s)
- pouze zbraně technicky neschopné dávky, střelba na min. 20 m, povinná záložní zbraň, povoleno pouze pro hráče starší 18 let.
ČERVENÁ (od 171 do 190 m/s)
- sniper zbraně s manuálním nabíjením, střelba min. 20 m, záložní zbraň, povoleno pouze pro hráče starší 18 let.

HPA zbraně jsou zakázány. Kuličky o váze max. 0,43 g. Jiné než plastové a BIO plastové kuličky jsou zakázány.

2) Registrace:
K registraci budete potřebovat:
- občanský průkaz či jiný doklad s fotografií a jménem prokazující váš věk a totožnost
- vyplněný a podepsaný seznam hráčů v týmu (ke stažení zde)
- vyplněné a podepsané prohlášení pro hráče mladší 18 let (ke stažení zde)
- kopii faktury BAS dokládající provedení platby předem
- 350 Kč/osoba v případě platby účastnického poplatku v hotovosti v místě konání

Upozorňujeme, že na místě již nebudeme přijímat neohlášené registrace za stranu COPROX. Je možné se na místě přihlásit za jiné frakce (El Mosto, ZFOR, případně LOF,).

Na registraci dostanete:
- účastnickou pásku v barvě dle své herní strany (COPROX - stříbrná, LOF - červená, ZFOR - žlutá, El MOSTO a Huérfanos - zlatá) s vyraženým individuálním číslem, které bude sloužit pro potřeby tomboly a identifikace zbraní odkládaných na REFRESH.
- mapu herního prostoru se stručným výtahem pravidel

3) Označení zbraní číslem:
Dlouhé zbraně užívané ve druhé fázi hry je možné před přezbrojením odložit na REFRESH. K identifikaci zbraně a hráče budou ukládané zbraně označeny individuálním číslem hráče (viz účastnická páska) napsaným na papírové pásce. Na registraci bude vystaven vzor provedení značení a k dispozici pásky a popisovače pro provedení značení.

Novinky ve hře:
Letos vás čeká kompletně přepracovaný herní scénář s novými úkoly, herními předměty a bojem o zlaté cihly. Více informací o herním scénáři naleznete zde: ..........

Novinkou je také zjednodušené ošetřování zasažených hráčů. Ošetřit zraněného může nyní kterýkoli jiný hráč a k ošetření může použít libovolný obvaz. Pokud vlastní obvazy nemáte, či je zapomenete doma, nabízíme vám na místě prodej originálních vojenských obvazů za 10 Kč.

Máte-li doma polní lopatku, vezměte ji s sebou. Část zlata se v Zarague ukrývá i pod zemí, a tak se vám bude lopatka určitě hodit.

Stručný výtah hlavních pravidel naleznete zde: ...........(pravidla)

Zázemí akce:
Zázemí Operace ZARAGUA bude rozvinuto tradičně na OFF ZONE. K dispozici je prostor pro parkování vozidel, louka ke stanování a sekce s občerstvením (teplé jídlo a chlazené nápoje), obchůdkem (příležitostná trička a nášivky, kuličky, plyn, CO2 bombičky, brýle, reflexní vesty a základní rozlišovací doplňky pro hru) a prostorem registrace. K dispozici budou jako vždy na OFF ZONE také mobilní WC a užitková voda s mýdlem v samostatném stojanu k mytí rukou. Pro dobití baterek bude vytažena elektřina od elektrocentrály. Hlavní část prostoru OFF ZONE bude večer osvětlena.

Na jednotlivých REFRESH bude nabídka drobného občerstvení a prostor pro uložení zbraní s trvalým dohledem organizátora (uložení na vlastní odpovědnost hráčů).

Pozor: V celém prostoru platí přísný zákaz rozdělávání. Kouření je povoleno pouze na vyhrazených místech na OFF ZONE. Odhazování odpadků a poškozování prostoru je zakázáno - k dispozici budou na vybraných místech pytle na tříděný odpad.

Jídelníček občerstvení na OFF ZONE:
česnečka s chlebovými krutony 25,- Kč
párek v rohlíku 25,- Kč
hovězí guláš, chléb 75,- Kč
směs Zaraqua 75,- Kč
smažený sýr, hranolky, tatarka 80,- Kč
vepřový steak 150 g – 200 g 75,- Kč
hambáč 40,- Kč
hambáč double 55,- Kč
hranolky, kečup, tatarka 30,- Kč
smažený sýr do pečiva, tatarka 50,- Kč
klobása, chléb, hořčice 50,- Kč
Hořické trubičky / Mila / Snickers / Mars 20,- Kč
káva turecká / rozpustná 15,- Kč
čaj 15,- Kč
točené pivo Konrád 10 0,5l 25,- Kč (prodej jen mimo herní dobu)
točené pivo Konrád 12 0,5l 30,- Kč (prodej jen mimo herní dobu)
Birell plech 0,5l 30,- Kč
točená malinovka 0,5l 25,- Kč
voda jemně a neperlivá 0,5l 20,- Kč
voda 1,5l 25,- Kč

sobotní snídaňové menu:
káva nebo čaj, kobliha 2 ks 40,- Kč
káva nebo čaj, míchaná vejce, chléb 40,- Kč

nedělní snídaňové menu:
- dle dohovoru

Nezapomeňte doma:
- airsoftovou zbraň odpovídající pravidlům akce pro první fázi a hlavní fázi boje
- ochranné brýle či masku pro airsoft
- pokrývku hlavy dle rozdělení herních stran (ZFOR – helma, LOF – baret, COPROX - čepice s štítkem, El MOSTO – shemag či jiný šátek, Huérfanos - klobouk)
- reflexní vestu pro označení zasaženého hráče

Doporučujeme si na akci dovézt:
- kvalitní maskovací oděv a pevnou obuv, chrániče kolen a loktů
- PMR radiostanici s náhradními bateriemi
- svítilnu pro noční operace a pohyb v prostoru tábořiště
- psací potřeby, hodinky, kapesní nůž
- polní lopatku
- repelent a opalovací krém
- lékárničku
- peníze (nejlépe i drobné)

Nechte doma:
- HPA a další do hry neschválené airsoftové zbraně
- ostré a jinak nebezpečné předměty a zbraně
- pyrotechniku, dýmovnice, slzáky a jiné dráždivé a nebezpečné chemikálie
- lasery na zbraně i mimo ně
- bojová auta (jejich použití není v prostoru povoleno)
- alkohol (zejména tvrdý) a omamné látky
- nadměrné množství energetických nápojů
- hudební aparatury
- nesportovní a nebezpečené chování
- v ČR zakázanou symboliku (extremismus)

Zapůjčení zbraní:
Na akci vám můžeme po předchozí rezervaci dovézt zbraně k zapůjčení. Zapůjčení zbraně je nutné si předem objednat na e-mailu: info@airsoft.cz. Půjčovat budeme značkové dlouhé manuální zbraně, plynové pistole a elektriky. Cena půjčovného je 300 Kč.

Upozornění:
Každý hráč se akce účastní plně na vlastní odpovědnost a nebezpečí. Každý hráč je povinen dodržovat platné zákony, zásady bezpečného používání airsoftových zbraní a fair play.

Prostor Oldřichov je velmi členitý a nepřehledný. Herní území se rozkládá převážně v údolí podél potoka mezi rybníkem Pánovec a Hrozným rybníkem a na přilehlých zalesněných svazích, návrších a lučních plochách s křovisky. Místy je prostor hustě zarostlý až neprostupný, části prostoru jsou vykáceny či osazeny lesními školkami. V prostoru nejsou až na několik výjimek při jeho okraji žádné budovy. Části prostoru jsou však uvnitř odděleny dosud stojícími zbytky původního vojenského oplocení bývalého muničního skladu, které je místy povalené na zem. V prostoru se vyskytuje i několik hlubších menších jam po výkopech. Cesty jsou uježděné lesní a polní prašné komunikace, některé úseky jsou v určitých úsecích zpevněné asfaltem či šotolinou. do herního prostoru je vjezd vozidel s výjimkou vozidel organizátorů zakázán. Pohyb v terénu a zejména kolem budov a v budovách, podél bývalého oplocení, na prudkých svazích a na cestách a v jejich blízkosti vyžaduje zvýšenou opatrnost.

Příjezdová komunikace je asfaltová a šotolinová. Prostory pro parkování jsou převážně nezpevněné s místními nerovnostmi vyžadujícími pozornost řidiče.
Akce je dynamická s množstvím bojových střetnutí v poměrně náročném terénu, je proto nutné počítat se zvýšenou fyzickou zátěží. Pamatujte především na průběžný přísun tekutin, aby nedošlo k dehydrataci organismu!

Organizátoři nepřebírají žádnou právní ani hmotnou odpovědnost za případná zranění, škody a jiné následky vzniklé během akce v důsledku jednání účastníků, jim samým, ostatním účastníkům ani třetím osobám.

V celém prostoru akce je zakázáno rozdělávat oheň a platí přísný zákaz kouření v lese a jeho okolí. Na akci je zakázáno používat pyrotechniku a dýmovnice.


Vydáno: 9.8.2017 13:21 | 
Přečteno: 8939x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků