Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Operace Zaragua X - první info

Operace Zaragua X - první infoDesátý ročník je tu! Termín: 5.-7.8.2022 Místo: Oldřichov u Písku

Situace v Zarague
Letos tomu bude deset let, kdy v Zarague vypukl první konflikt. Ani po takové době se nikomu nepodařilo Zaraguu definitivně ovládnout. Změní se to letos?

COPROX během dekády investoval nemalé úsilí k zajištění těžebních práv, ať už podporou diktátora José Nera, podplácením nové vlády nebo prachsprostými podvody. LOF sice dokázal svrhnout diktátorský režim, ale vlivem vnitřních rozbrojů nejen že nedokázal zaraguu dostat pod svou vládu, ale umožnil i druhý rozmach kartelu El Mosto. El Mosto utrpělo před osmi lety zdrcující porážku, ale díky trpělivému vyčkávání a činností v v podsvětí se znovu dostalo na výsluní a stalo se významnou silou, která může v Zaragui téměř otevřeně operovat. Bohužel, cena za tento úspěch nebyla malá. Krátká spolupráce se zahraničním kartelem Hienas vyústila ve vstup Hienas do Zaragui, čímž se El Mosto objevila nová konkurence. ZFOR, které se do Zaragui před lety dostalo jako stabilizační mírová síla se postupně přetransformovalo v útočnou sílu, která se snaží zkrotit veškeré nelegální aktivity v Zarague. Je to ovšem Sisyfovská práce, která nemá konce. Boj proti kartelům byl nevyhnutelný, ale k tomu se ZFOR musí vypořádat jak s neznámými cizími žoldáky, kteří tajně pracují pro COPROX, tak s radikálními skupinami hlásící se k LOF, které odmítají cizí jednotky v zemi a vládu kapitálu. Je na čase, aby se situace jednou provždy vyřešila a jedna ze stran konečně ovládla Zaraguu.

Herní schéma
V letošním roce jsme toho překvapivě mnoho nezměnili jde jen o kosmetické úpravy.

Na herním poli budou jen dvě koková pole a jeden důl, kde se bude těžit tak, jak jste zvyklí. K tomu přibudou na herním poli dvě místa, kde lze vytěžené suroviny zpracovat a zhodnotit. Nejprve za pomoci herních postav Chemika a Šperkaře, které dobře znáte, později i bez nich. K tomu bude možnost občas založit i dočasnou mobilní varnu/šperkařství. To vše budou mít za úkol všechny hlavní frakce, tedy COPROX, LOF, El Mosto a Hienas. Všechnu tuto činnost bude samozřejmě sabotovat ZFOR, které bude mít opět převahu nad ostatními frakcemi. Hlavní je ale mít na konci to nejtučnější konto ze všech.
Nebude samozřejmě chybět ani frakce dětských vojáků Huérfanos, určená pro dětské kluby, která bude bojovat po boku ZFOR a jako každý rok bude mít trošku specifičtější fungování (více informací na akce@airsoft.cz).

Desátým ročníkem chceme vzdát poctu původnímu konceptu Operace Zaragua, tedy boji o suroviny na pevně daných místech.

Jako každý rok, i letos začneme s krátkými a manuálními zbraněmi, aby byl prostor se zorientovat v terénu. Přezbrojení proběhne současně, jako vždy během sobotního poledne. Nebudou opět chybět různé herní postavy a sem tam i nějaký ten speciální úkol. Rozlišení frakcí bude opět standardně jak jste zvyklí, tedy COPROX - čepice s kšiltem, LOF – baret, El Mosto – šátek, Hienas – klobouk (mimo slaměně), ZFOR a Huérfanos – helma.

Počty frakcí
Všechny frakce budou operovat s menším počtem mužů, než je obvyklé. Jejich síly však budou vyrovnané. Pouze ZFOR bude operovat s většími silami než ostatní strany, ovšem jeho úkoly jej budou nutit k distribuci vlastních sil.

COPROX, LOF, El MOSTO a Hienas = 45 hráčů pro každou herní frakci
ZFOR = 90 hráčů
Huerfános = bude později specifikováno dle zájmu

Předregistrace a Registrace
Standardní registrace budou spuštěny v úterý 14. června v 15:00. Registrace bude probíhat přes e-shop Bohemia Air Soft nákupem lístků ZDE. Cena vstupu je 600 Kč za účastníka. Nezapomeňte také na možnost rezervace jednotlivých lůžek ve vojenských stanech v ceně 400 Kč na lůžko (stany jsou po osmi lidech, ale rezervují se pouze jednotlivá lůžka). Chcete-li celý stan pro sebe, je nutno rezervovat 8 lůžek.

Ve dnech 1. – 3. června je možné požádat o předregistraci na emailu akce@airsoft.cz.

Předregistrace jsou určené týmům velitelů frakcí a taktéž pravidelným účastníkům Operace Zaragua (týmům i jednotlivcům), kteří absolvovali nejméně dva ročníky Operace Zaragua za frakci, do které se chtějí předregistrovat. Na výše uvedený email piště zprávu s předmětem „Předregistrace OP Zaragua X“ a do emailu napište počet lístků, které chcete rezervovat, jméno svého týmu, jména účastníků a kolik ročníků Zaragui jste absolvovali za kterou frakci. Email musí přijít pouze v uvedeném datu. Na jiná data nebude brán zřetel.

Předregistrace se budou posuzovat dle počtu absolvovaných akcí. Na předregistraci není nárok. Vybraných týmům pak 6. června potvrdíme rezervaci požadovaného počtu vstupenek, které ale budou muset zaplatit nejpozději do 13. června (připsání na účet), jinak jim schválená předregistrace propadne.

Cena lístku v předregistraci je stejná jako v klasické registraci, tedy 600 Kč. Lze také dopředu rezervovat lůžka ve stanech v ceně 400 Kč za lůžko.

Výkon zbraní
Stejně jako minulý rok, i letos měříme výkon zbraní v joulech s reálně používanou municí při hře (nutno vzít sebou pytlík pro potvrzení), případně dodáme k měření kuličky 0,25 g a pro modrou a červenou kategorii kuličky 0,36 g. Počítat můžete opět i s namátkovým měřením v herním poli.

1. část hry (sobota do 13.00 hod)

Bílá kategorie:
Povoleny: manuální a plynové pistole a revolvery, manuální a plynové brokovnice, dlouhé manuály (bez nasazeného puškohledu), AEP pistole a AEP a GAS* samopaly (povolena je pouze střelba jednotlivými ranami, použití bubnových zásobníků je zakázáno).
Maximální výkon všech povolených zbraní v 1. části hry je do 1,8 J (134 m/s s 0,20g).
Zakázány: dlouhé plynové zbraně s výjimkou brokovnic, veškeré AEG zbraně, puškohledy.
*Povolené modely GAS samopalů: MP9, MP7, Škorpion, Micro Uzi, Mini Uzi, Ingram M11 a pistolové karabiny. Máte-li jiný typ zašlete dotaz k posouzení na e-mail: akce@airsoft.cz

2. část hry

Bílá kategorie:
Povoleny: dlouhé i krátké manuální, plynové a elektrické zbraně (povolena střelba dávkou)
Maximální výkon: 1.8 J (135 m/s s 0,2g) tolerance: max. + 0,1 J ( + 5 m/s)

Modrá kategorie:
Povoleny: AEG/GAS samonabíjecí dlouhé zbraně minimální délky 95 cm, osazené puškohledem a s tlačnými zásobníky (lowcap/midcap) je-li ke zbrani dostupný. Mechanický přepínač zbraně nesmí umožnit fyzické přepnutí na režim střelby dávkou (např.: zbraně z výroby opatřeny pouze režimy střelby „SEMI“, nebo zbraně s dodatečně pevně začepovanými/zavařenými/zašroubovanými pozicemi „AUTO“)**. Je-li ve zbrani instalován i elektronický přepínač režimu střelby musí být střelba dávkou deaktivovaná ve všech jeho nastaveních.
Instalovaný elektronický přepínač neznamená výjimku z povinnosti blokace mechanického přepínače režimu střelby zbraně na pozici „AUTO“.
Maximální výkon: 2,25 J (150 m/s s 0,2g) tolerance 0 J / 0 m/s
(Příklady povolených zbraní: PSG-1, G28, SR-25, SVD a odvozené či jiné reálné DMR předlohy)

**Přelepení pozice „AUTO“ samolepící zarážkou z vnějšku těla u mechanického přepínače režimu střelby není považováno za jeho zablokování.

Červená kategorie:
Povoleny:

A) GAS pušky s pákovým závěrem, osazené puškohledem
Maximální výkon: 2,9 J (170 m/s s 0,2g) tolerance 0 J / 0 m/s

B) Manuální pušky s pákovým závěrem, osazené puškohledem
Maximální výkon: 3,6 J (190 m/s s 0,2g) tolerance 0 J / 0 m/s

Všichni hráči se zbraní MODRÉ a ČERVENÉ kategorie nesmí s touto zbraní střílet na vzdálenost pod 20 m a musí mít u sebe v herním poli vždy záložní krátkou či dlouhou záložní zbraň do 1.8 J (135 m/s s 0,2), kterou předloží i při měření zbraně na registraci. Zbraně modré a červené kategorie smí ve hře používat pouze osoby starší 18 let.

Maximální povolená váha munice: 0,50g (platí pro všechny kategorie zbraní)
Zakázány jsou kovové kuličky a kuličky s náplněmi. Použití BIO kuliček je doporučeno.

Zbraně s pohonem HPA jsou zakázány ve všech kategoriích.

Pokud bychom vše měli shrnout tak se můžete těšit na:

  • zkušený organizační tým i velitele jednotlivých frakcí

  • velký a prověřený herní prostor v Oldřichově u Písku

  • původní dynamičtější a přehledný herní systém

  • 5 frakcí bojujících o moc a speciální frakci pro „dětské týmy“

  • tradiční rozlišení dle pokrývky hlavy

  • krátké časy oživení (30 min refresh)

  • hlídané limity výkonu zbraní (i na bojišti)

  • startovní fáze s krátkými zbraněmi a dlouhými manuály

  • zázemí na OFF Zone (prostor pro stanování, občerstvení, WC, prodejní koutek, prezentaci partnerů akce, profesionální zdravotní dozor a požární zabezpečení), vojenské stany budou opět nabízeny k ubytování a to jako jednotlivá místa na spaní v ceně 400 Kč za lůžko.

  • nedělní tombolu o hodnotné ceny včetně airsoft zbraní

Případné kosmetické změny vyhrazeny. Kompletní a podrobná pravidla akce i systém hry zveřejníme do konce června.


Vydáno: 27.5.2022 10:11 | 
Přečteno: 3855x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků