Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

První info - Operace Zaragua IV.

První info - Operace Zaragua IV. Aktualizováno!
Zapište si do kalendáře: Ve dnech 12. až 14. srpna 2016 pro vás opět připravujeme airsoftovou akci, která navazuje na dlouhou tradici ASportalových akcí, tentokráte již počtvrté pod názvem Operace Zaragua IV.

Stejně jako předchozí roky, i letos se můžete těšit na boj čtyř stran. Akce se znovu uskuteční v prostoru Oldřichov u Písku, přičemž bojiště se možná opět pozmění, v rámci lesnických úprav.

Oproti minulému roku se scénář hry pro letošek zásadně změní. Tento rok budeme klást důraz na souboje menších skupin, plnění speciálních úkolů určených pro menší týmy, kterých bude více než dost pro všechny frakce. Úkoly se tentokrát budou odehrávat skutečně po celé ploše herního území. Ale nemusíte se bát, nebudou chybět ani veliké bitvy. Celá akce zůstane jako vždy dynamická a plná bojových střetů.

Krátce ke scénáři
Zaragua si prošla třemi lety bojů. Za tu dobu je země vyčerpaná, zničená a jednotlivé frakce už si úplně nemohou dovolit vést vleklou a nákladnou válku jako doposud. COPROX je sice hrdým majitelem dolů, ale většina z nich je nefunkčních. El Mosto se sice stal jednou z nejsilnějších frakcí vůbec, ale už není komu prodávat drogy. LOF doufal v ovládnutí lidových mas, ale byl vytlačen do končin, kde jen těžko získá nějaký zásadní vliv. A ZFOR? Pro ZFOR je práce stále dost. Proto všechny strany zasedli k jednacímu stolu a doufají, že dohodnou mír, který nastalou patovou situaci uzavře. Každá strana ale samozřejmě doufá, že se bude jednat o mír výhodný právě pro ní. Jenže výhodnější podmínky získá ta strana která bude silnější. V nastalé situaci je ale nutné být silnější především politicky. I světové organizace budou podporovat a více poslouchat především tu frakci, která bude mít podporu většiny obyvatelstva. A tak začíná něco na způsob předvolebního boje, s tím rozdílem, že i tentokrát se v Zaragui skutečně bojuje. Naneštěstí už nejde o otevřené boje, ale o menší střety, útoky na důležitá místa nepřátel, sabotáže, vraždy a únosy. Na jednu stranu všechny frakce otevřeně hlásí mír, ale potají, tak aby to nebylo vidět, provádějí tvrdé akce pro zvýšení vlastní popularity a snížení reputace ostatních frakcí. Zaútočí na policejní stanici, aby z útoku byla obviněná konkurenční frakce, nebo prostě zničí tiskárnu, aby zamezili tisk protivníkovi propagandy. A že jsou tu reportéři, kteří jim škodí? Nevadí, v Zaragui se nikdo neštítí zločinu, zvláště, lze-li ho svést na někoho jiného. Ale není nutné jen škodit soupeřům. Když nějaká frakce unese nějakého novináře či významného úředníka, nezvýší to snad prestiž, když někdo takového rukojmího osvobodí? I na pomoc při ochraně humanitárního konvoje bude veřejnost reagovat kladně. Navíc po celé zemi má stále každá frakce mnoho nelegálních míst plných drog či zbraní, jejichž odhalení či zničení může také přinést užitek, stejně jako samotný obchod s nimi. A tak se poprvé v Zaragui nejedná o masivní získávání peněz, ale o získávání politických bodů – byť plná peněženka se pořád hodí. Doly i koková pole tu budou dál, ale nebudou vstupovat do hry tak často, zato nám přibude letiště, sklad chemikálií a další důležitá a zajímavá místa.

Co se bude dít?
Hlavní aktivity se tentokrát budou týkat dvou nejsilněji opevněných pozic na herním poli a také okolo množství zvláštních úkolů, které budou velmi rozmanité a určené pro menší skupinky. Aby frakce mohla skutečně uspět, bude muset často plnit i více úkolů naráz a tedy rozdělit své síly a věřit podřízeným velitelům. Objeví se také úkoly závisející na splnění jiných úkolů, nebo minikampaně. Některé úkoly budete mít shodné, takže budete moci porovnat vaše zážitky z boje s vašimi nepřáteli, jiné úkoly budou speciálně jen pro vaší frakci – samozřejmě v duchu vaší frakce. Zkrátka abyste měli pocit, že jste skutečně těmi za které hrajete, ať už za chamtivou korporaci COPROX, krutý kartel El Mosto, fanatické povstalce LOF nebo mírové síly ZFOR.

Naneštěstí občas bude nutná přímá bojová akce a plné nasazení všech sil, tedy se nemusíte bát, že by se plná síla frakcí neprojevila v několika urputných bitvách. Zajímavostí letos bude možnost body pro svojí frakci nejen získávat, ale také je nepřátelským frakcím brát. Po úspěchu v minulém roce se bude znovu konat i malá noční přestřelka uzpůsobená počtu hráčů – nasvětlovací tlumiče a zásobníky sebou. Upraví se taktéž využití herních peněz, které tentokrát budou hráči získávat sami pro sebe v rámci plnění mnoha úkolů. Navíc se ve hře objeví větší množství různých rekvizit a materiálů.

K této akci je ještě nutné dodat, že se jedná o scénářovou akci, nikoliv jen střílení v lese. Letos snad mnohem více než předchozí roky. Akce se koná na vcelku velkém prostoru, kde budou frakce plnit úkoly velké i malé ve větším množství než tomu bylo dříve. Snahou organizátorů akce bude všechny hráče svádět do střetů. Takže pokud budete plnit nějaký úkol, buďte si téměř jisti, že to nikdy nebude bez boje či komplikací. I z toho důvodu může přijít náhlý rozkaz, který je nutné splnit, bez ohledu na aktuální dění. Velitelé frakcí velí s ohledem na dynamický průběh akce, který svými rozkazy podporují. Nicméně nad veliteli frakcí je ještě hlavní organizátor, který má absolutní přehled o dění ve hře (skutečně absolutní) a na základě toho vydává dodatečné pokyny jednotlivým velitelům frakcí tak, aby se akce nezastavila, nenarušil se průběh scénáře a docházelo k mnoha přestřelkám. Ačkoliv to občas může vyvolat pocit nelogických rozhodnutí, je to nutné pro hladnký průběh akce. I díky tomu zatím Zaragua nikdy neustrnula na mrtvém bodě, jako se to občas stává na jiných akcích. Naším cílem, je vaše zábava.

Zbraně
Stejně jako minulý rok budou do hry hráči vstupovat jen s libovolnou krátkou airsoftovou zbraní (pistolí či revolverem bez možnosti střelby dávkou) nebo dlouhým manuálem (povoleny budou i brokovnice a sniperky) do 130 m/s. K elektrickým zbraním se tento rok dostanete trochu jiným způsobem, nicméně to si prozatím necháme pro nás. Můžete být však jisti, že tento rok budete mít AEG všichni ve stejný čas.

Maximální povolené limity úsťové energie dlouhých zbraní budou stejné jako loni:

  • dlouhé do 130 m/s bez omezení
  • dlouhé 130 – 170 m/s střelba jen na jednotlivé rány + záložní zbraň na blízko
  • dlouhé nad 170 m/s zakázány (výjimka pro manuální sniperky max. do 190 m/s)

(vše bude měřeno s BB 0,20g – každá zbraň, která vstoupí do hry bude měřena a zapsána)

Rozlišení herních stran bude opět pomocí pokrývky hlavy:

  • Důlní korporace COPROX – čepice s kšiltem
  • Kartel El Mosto – šátek či shemag
  • Lidová osvobozenecká fronta (LOF) – baret
  • Mezinárodní jednotky ZFOR – helma

Pro každou frakci budou k dispozici originální nášivky se suchým zipem, které lze zakoupit přímo na místě akce u registrace, nebo si je můžete rezervovat při registraci na Airsoft.cz

Pro COPROX zůstává i v roce 2016 velitelem Tomáš Vrba (No Name Airsoft), El Mostu bude opět velet Tomáš Hnízdil (Aliance Liberec), LOF Alfred Jäger (Deratizátoři) a pro ZFOR budou opět velitelé Jiří Kohout (Homevles) a Michael Šafr (Scheisse Katze). Jména velitelů se ale ještě mohou změnit v případě neočekávaných komplikací.

Registrace bude spuštěna 1. června. Vstupné bude opět odstupňováno. Pro hráče registrované do 31. července 2016 je za 250,-Kč, poté 300,-Kč a přímo na akci se bude platit 350,-Kč.

Ve zkratce, co vás letos čeká oproti minulému roku?

 

Scénář:

- Jádro akce bude záviset na mnoha menších tématických úkolech pro všechny frakce

- Speciální úkoly odpovídající povaze jednotlivých frakcí

- Pravidelné střídání střetů malých družstev s masivními boji o významné opevněné pozice

- Význam dolu a pole s kokou bude výrazně omezen

- Využití celého herního prostoru při plnění misí

- Vlajky zrušeny

- Zrušena Varna, přibude letiště, heliport, tiskárna, skladiště chemikálií, sklad zbraní a další

- Ve hře se objeví více rekvizit – od speciálních tématických letáků, přes bedny plné zbraní a jiná zařízení. Pravděpodobně i se objeví i speciální herní postavy.

- Příležitostné hony a odměny za zabití konkrétních nepřátelských důstojníků – nejen velitelů frakcí

- Voda k zakoupení na mrtvolištích

 

 

OFF ZONA:

- Off Zona se již nebude součástí herního děje (pouze velmi výjimečně).

- Více toalet

- Více piva

- Více prostoru a míst pro sezení u stánku s občerstvením

- Prostor na zastřelování zbraní

- Zvětšení prostoru pro stanování a snad i parkování

- Speciální soutěž o nejlepší „modelky“

 

Jídelní lístek občerstvení na OFF ZONE ZARAGUA 2016

rychlovky:
hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi  25 Kč
párek v rohlíku                                           25 Kč
hranolky s kečupem, tatarkou                      30 Kč
smažený sýr v housce, tatarka                     50 Kč
klobása s chlebem a hořčicí                         50 Kč

klasická jídla:
kuřecí řízek s bramborem                           69 Kč
hovězí guláš s chlebem                              69 Kč
směs Zaraqua s chlebem                           75 Kč
smažený sýr s hranolkami a tatarkou          80 Kč

snídaňové menu:
kobliha 2ks, káva nebo čaj                        35 Kč
míchaná vejce, chléb, káva nebo čaj           35 Kč

balené pochutiny:
sušenky (Hořické trubičky, Mila, Snickers, Mars …)    15 Kč
chipsy                                                                 25 Kč

nápoje:
káva turecká, rozpustná                 10 Kč
čaj                                               10 Kč
pivo Konrád 10° točené 0,5l            25 Kč
Birell plech 0,5l                             30 Kč
malinovka točená 0,5l                   25 Kč
Kofola točená 0,5l                         25 Kč
voda 0,5l PET láhev jemně perlivá, neperlivá         15 Kč
voda 1,5l PET jemně perlivá, neperlivá                 20 Kč

poznámky:
Prodej alkoholických nápojů osobám starším 18 let.
Prodej alkoholických nápojů omezen jen na neherní dobu.
Základní sortiment balené vody a balených pochutin bude zajištěn i na refresh bodech jednotlivých stran.

 


Vydáno: 26.4.2016 13:20 | 
Přečteno: 12598x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Vybavení
Zdravím všechny účastníky Zaragui, chtěl bych se optat jestli bylo i v minulých ročnících tak málo účastníků za stranu ZFOR a ještě jestli by nebyla možnost vypůjčit si pár helem. Přece nemohu dopustit aby mírové složky byly tak znevýhodněné :D Nicméně jestli se mě podaří sehnat dostatek aut a helmy pro kluky, tak slibuji účast 11 kluků, kteří půjdou za ZFOR :)
icon odpověděl(a)
Bohužel, helmy na půjčení nemáme.
Jinak ano, každý rok je ZFOR početně slabší než ostatní strany, ale většinou zvládají své úkoly plnit. Jen samozřejmě občas ztrácí při frontálních útocích. Co se týče speciálních misí, není tam obvykle problém.
Ale akce je vcelku přísně organizovaná, takže zajišťujeme určité dovyvážení. Zatím jsme ale nikdy nemuseli nijak zásadně dovyvažovat 10
, Zbraň
Dobrý den byla by možnost půjčit si zbraň
icon odpověděl(a)
A jakou zbraň? Elektrickou, nebo manuální?
Neměl by být problém nějakou půjčit. Je ovšem nutné dát nám vědět dopředu.
Pokud by se jednalo o elektrickou zbraň, jsme schopni ji zapůjčit na celý víkend za 500 Kč, včetně baterie a zásobníku.
, připojení
Zdravím je možnsot se připojit do hry v sobotu ráno popřípadě v sobotu v poledne ?
icon odpověděl(a)
Celá akce začíná v sobotu ráno, takže určitě lze.
Zapojení do hry později je možné (byť né ideální), ale vstupné se nijak nesnižuje.
odpověděl(a)
Jelikož kolega musí v sobotu ráno do práce, tak to jinak nejde. Každopádně děkuji za tu možnost
, -
Nemá chybu....těšíme se ;-)

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků