Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Systém hry Zaragua V.

Systém hry Zaragua V.

Motivace
Zaraguiská ekonomika se pomalu snaží vzpamatovat z letitých bojů a občanských válek. Bohužel, její nerostné bohatství bylo zplundrováno. Naleziště diamantů jsou vyrabována, plantáže zpustošené. Také zlaté rezervy byly z většiny rozprodány a rozkradeny. Aby se vládnoucí elity opět voličům zalíbili, pokusí se, za pomocí svých vazeb na jednotlivé frakce, znovu nashromáždit zlato do národní banky. Je jasné, že o úspěchu v dalším období rozhodne ten, kdo dokáže zlata vrátit nejvíce, ať už to bude legálně koupí, nebo na úkor některého z protivníků.

Letošní systém hry tedy bude primárně založen na získávání zlata, konkrétně zlatých cihel. Ty bude možné buď najít, koupit za herní měnu PESO, směnit za další herní předměty a zdroje, nebo dobít na bojišti.

Vítěz hry se bude hodnotit podle počtu zlatých cihel, které získá. Celá hra tak bude nově postavena na plnění jednotlivých dílčích úkolů a misí v herním prostoru, které vždy budou navádět herní frakce do vzájemných střetů.

Hry se účastní opět 4 hlavní herní frakce – COPROX, LOF, ZFOR, El Mosto. Ty fungují podobně jako předchozí roky. Dodatečně se ve hře objeví vedlejší frakce Huérfanos (sirotci) složená z dětských airsoftových týmů. Dále se ve hře objeví i několik neherních postav, které budou reprezentovat překupníky či VIP apod. Právě tyto postavy budou tozdávat některé vedlejší úkoly a účastnit se jejich plnění.

Úkoly frakcí

COPROX, LOF, ZFOR, El Mosto
Tyto frakce během hry plní úkoly, za něž dostávají odměnu v PESO či herních předmětech, které mohou dále směnit za zlato nebo jinak využít.

V pravidelných intervalech (cca. 1 hodina) bude každé frakci nabídnut vždy jeden hlavní úkol, který bude dimenzován pro celou frakci (pro jeho splnění bude nutný větší počet hráčů). V případě, že si frakce troufne, může současně plnit i další vedlejší úkoly (určené zpravidla pro jednotlivé týmy).

Huérfanos
Tato frakce bude doplňovat schopnosti herních stran a její spojenectví si bude možné ve hře zakoupit jako žoldáky. Částečně tato strana bude plnit i samostatné úkoly dle potřeb organizátorů za což bude rovněž odměňována. Rozlišení této frakce bude za pomocí klobouků a pozice jejího REFRESH bude pohyblivý (ustaví a vyznačí ho vždy velitel frakce dle potřeb). Čas refreshe bude i pro tuto frakci klasicky 30 minut.

Suroviny

PESO
PESO získávají herní strany za plnění úkolů od organizátorů, ale vyskytují se i v úkrytech v herním prostoru ve svazcích bankovek. Svazek bankovek má hodnotu 20 000 PESO.

Drogy
Lze je ve formě malých černých balíčků najít v úkrytech herním prostoru i získat od organizátorů během úkolů a následně využít jako platidlo či směnit za zlato, podobně jako PESO. Balíček drog má standardně hodnotu 50 000 PESO.

Diamanty
Diamanty jsou speciální surovinou, která se vyskytuje vzácně v rámci speciálních příležitostí či úkolů. Cena sáčku diamantů je 100 000 PESO.

Speciální předměty
Speciální předměty vstupují do hry v rámci některých úkolů a jsou v rámci nich i příslušně oceněny v PESO.

Zlato a zlaté valouny
Standardní cena zlaté cihly je 150 000 PESO, ale během hry se kurz vyvíjí a jak klesá počet volného zlata na trhu, postupně jeho kurz roste.

Zlato se ve hře objevuje ve formě zlatých cihel a zlatých valounů (surové zlato). Pokud jej hráči neobjeví v herním prostoru, nebo nezískají odměnou za splněný úkol, mohou jej získat jen výměnou za PESO.

Volně dostupné zlaté cihly budou obvykle ukryté ve skrýších, které pravděpodobně hráči bez nápovědy nenajdou. Nápovědy směřující k tomuto ukrytému zlatu bude možné získat přes neherní postavy/organizátory a to v ceně 75 000 PESO. Počet zlata je ale velmi omezen a nelze vždy zaručit, že nápovědou nedisponuje i jiná frakce. Vyzvednutí zlaté cihly je proto vždy riskantní operací.

Zlaté valouny se dají objevit v tocích potoků i na jiných místech zlatých ložisek v Zarague. Nalezené valouny bude možné u překupníka nechat odlít ve zlatou cihlu. Vzhledem k tomu, že jejich ryzost je však nižší, odlije se jedna cihla z dvojnásobku hmotnosti zlatých valounů. Odlití cihly se provádí v herním prostoru a trvá 10 minut. Za odlití cihly si překupník účtuje 10 000 PESO. Je-li prostor přepaden a dobyt může být zlato ukradeno a ani překupník peníze nevrací.

Směna peněz a jiných předmětů za zlato.
Pokud chce frakce vyměnit PESO či jiné suroviny a předměty za zlato, je nutné se nejprve dohodnout s překupníkem, který peníze za zlato vymění. Pozor, prodej zlata bude ale každé frakci realizován maximálně jednou za dvě až tři hodiny. Předávky bude nutné bránit, protože ZARAGUA je zkorumpovaná a informace mohou snadno uniknout i k jiným frakcím. Obchodník totiž, v případě že předání bude příliš horké, ujede a žádné zlato neprodá. Výměna jedné cihly za peníze trvá 5 minut (při výměně více než 3 cihel v jednom termínu se čas pro směnu čtvrté a každé další cihly zkracuje na 1 minutu). Po tu dobu musí být ve vzdálenosti do 3 metrů od překupníka trvale také minimálně jeden člen frakce, který bude mít peníze či jinou surovinu na směnu. Pokud náhodou umře, nebo se vzdálí, počítá se čas na směnu aktuální cihly znovu od začátku, jako by se měnila první cihla. Předání můžou obě dvě strany kdykoliv zrušit, ale cihlu zlata dostane dotyčný jen za každou celou ukončenou dobu v přítomnosti překupníka. Tudíž, čím větší předávka, tím více času je potřeba. Čas stopuje překupník a začíná se počítat po podání ruky.

Herní suroviny, mrtvoly, REFRESH a OFF ZONE
PESO, drogy a diamanty jsou herní suroviny, které hráč při úmrtí neztrácí a může je bezpečně odnést na REFRESH k dalšímu využití svojí herní frakcí. O tyto suroviny také nemůže být obrán protivníky. Speciální předměty mají charakter vždy dle konkrétního určení dle informací od organizátorů. Zlato ať již v podobě cihel či zlatých valounů však mrtvý hráč u sebe přenášet nemůže. Proto v případě zásahu tyto suroviny nechává viditelně ležet na místě, kde byl zasažen a následně se jich mohou zmocnit jak příslušníci jeho vlastní, tak i cizí frakce.

REFRESH je neherní zónou a kromě oživování mrtvol zároveň i slouží k bezpečnému ukládání zlatých cihel a valounů během hry. Z REFRESH nelze tyto suroviny krást.

Veškeré dotazy směřujte do komentářů, nebo na akce@airsoft.cz


Vydáno: 3.7.2017 13:42 | 
Přečteno: 9029x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků