Fórum
Kategorie: Airsoft akce

Všiváci – film, který stojí za to vidět

Všiváci – film, který stojí za to vidětLze-li o některém filmu říci, že je křižovatkou lidských osudů, pak jsou jím bezesporu Všiváci. Film režiséra Romana Kašparovského vypráví komplikovaný životní příběh dvou bratrů Mikiho a Richarda Rohanových, jejich rodiny a lidí, kteří je obklopují. Z příběhu postupně vyplouvají napovrch jednotlivé dějové linie, které sestavují mozaiku osudů hlavních postav a traumat, která si v sobě nesou.

Jednou z těchto dějových linií jsou i vzpomínky bývalého profesionálního vojáka Rickyho na jeho nasazení v Afghánistánu. Jakkoliv Všiváci nejsou klasickým válečným filmem, je tato dějová linie vedle příběhu Mikiho - špičkového neurochirurga, v mnoha ohledech bodem vyprávění, k němuž se tvůrci opakovaně vrací. Bez zajímavosti rozhodně není ani to, že film v této fázi děje vznikal za podpory Armády České republiky částečně i v reálných kulisách afghánské provincie Lógar a na základně Shank, která se stala domovem českého PRT.

Co lze očekávat od osudu obou bratrů, kteří si v sobě nesou od mládí nevyřešené osobní a vztahové problémy, s nimiž se jeden vyrovnává s pomocí alkoholu a druhý se propadá po odchodu od armády do bezvýchodné dluhové pasti? Happyend u tohoto filmu opravdu nečekejte, ale 98 minut děje, u kterého se nebudete ani na okamžik nudit a o kterém pak budete moci dlouho a z různých pohledů přemýšlet však rozhodně ano.

Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer i ostatní herci na plátně skutečně excelují.

Honza BAS

Stránky filmu: http://www.ceskatelevize.cz/porady/10437597156-vsivaci/21251212035/

Facebook: https://cs-cz.facebook.com/Vsivaci


Vydáno: 19.6.2014 10:37 | 
Přečteno: 11624x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků