Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Vyhodnocení Operace Zaragua II. - 2014

Vyhodnocení Operace Zaragua II. - 2014Operace Zaragua II, aneb líté boje pod vlajkami COPROX, LOF, El Mosto a ZFOR

O víkendu 16. a 17. srpna 2014 se v prostoru Oldřichov u Písku uskutečnila airsoftová akce Operace Zaragua II. Po roce v ní proti sobě opět stanuly čtyři herní strany COPROX, LOF, El Mosto a ZFOR. Bojovalo se jako vždy o herní diamanty, koku, kokain a nově i o vlajky jednotlivých stran. Novinkou bylo i to, že se tentokráte začínalo jen s manuály či krátkými plynovkami.

Poměrně deštivé počasí letošní Operaci Zaragua moc nepřálo a protože na akci nakonec nedorazily všechny předem přihlášené týmy a hráči, projevilo se to na poněkud menší účasti oproti loňskému ročníku. Ti co však dorazili, byli s akcí maximálně spokojeni. Déšť totiž nakonec potrápil jen v sobotu, nedělní počasí již bylo navzdory nestabilním předpovědím velmi příjemné a boje se jako vždy vydařily.

Početně nejsilnějšími stranami letošního ročníku byla důlní korporace COPROX a revolucionáři z LOF, cca o třetinu méně hráčů oproti nim pak měly kartel El Mosto a nejméně početní byli vojáci ZFOR. Jak jsme již zmínili, všichni hráči začínali hru jen s pistolemi či dlouhými manuály. Zbraně střílející dávkou byly totiž v první fázi hry zakázány. Na ně si museli hráči postupně v herním poli vydělat vytěžením diamantů, sklizní koky či balíčky kokainu, které pak prodávali překupníkovi. Za ně obdrželi herní Pesos a připisovaly se dolary na účty stran pro finální hodnocení.

Právě začátek s manuály byl jednou z nových věcí, které na letošní Zarague hráči ocenili hodně pozitivně. Dopoledním bojům, dal totiž zcela nový rozměr, to co bylo snadné splnit s elektrikou, nešlo s jednotlivými ranami střílejícím manuálem a naopak. K elektrikám přecházely herní strany prakticky naráz, kolem poledního. Dalším pozitivem byl i větší herní prostor a tradičně dobré velení polních velitelů jednotlivých herních frakcí. Akce díky tomu byla po celou dobu dynamická a plná bojových střetnutí a zvratů, k nimž přispívaly i speciální úkoly ať již se jednalo o podminování mostů, zaminování dolů či boje o protiletadlové zbraně a jiné speciální předměty. Navedení herních stran do střetů pak spolu s polními veliteli řídil herní štáb, který děj akce koordinoval.

Výsledkem sobotních bojů bylo nakonec připsání 3,6 mil USD na účet COPROX, 2,4 mil USD vydělaných LOF, 1,8 mil USD připadlo El Mosto a 1,4 mil USD získal na účet ZFOR. Jakkoliv tato čísla vypadají diametrálně odlišně, po přepočtu na jednoho hráče již nebyly rozdíly tak propastné (COPROX  - 90 000 USD, LOF - 65 000 USD, El Mosto – 78 000 USD a ZFOR – 78 000 USD). Do úvahy přitom musíme vzít i to, že početně slabším stranám se úkoly plnily podstatně hůř.

Vložené noční operace v noci ze soboty na neděli byly plánovány od 21 hodin do půlnoci. Boje se při nich soustředily do hlavního údolí herního prostoru a severních lesů. Proti sobě stanuly dvě strany řízené veliteli COPROX a LOF. Prvním úkolem bylo zmocnit se speciální bedny s dokumenty a dopravit ji na vlastní základnu, pak se bojovalo o aktivaci bomby na základně protivníka a nakonec byl připraven frontální útok k obsazení dolu.

Neděle byla jako vždy bojem tří stran, protože El Mosto se na Zarague účastní jen v sobotu. Ač bylo herní období oproti sobotě kratší, dosáhly herní strany mnoha úspěšně splněných úkolů. Za ně si připsal COPROX 1,8 mil USD, LOF 2,1 mil USD (zde se promítla i speciální prémie za zabití velitele COPROX), ZFOR 0,9 mil USD. Vezmeme-li však v úvahu, že na straně ZFOR v neděli stálo v průměru jen 10 hráčů, dosáhli v přepočtu stejného výsledku jako COPROX v hlavních sobotních bojích.

Tolik ze statistik a výsledků letošního ročníku, kterého se zúčastnilo celkem více než 120 hráčů (přihlášeno bylo cca 180). Více reálného pohledu na bojiště přinesou postupně články polních velitelů a také video. Těšíme se s vámi na setkání na Operaci Zaragua III., kterou uspořádáme za rok, opět v srpnu.

Honza BAS

Operace Zaragua II. - final video


Tady link na video "film o filmu" z natáčení na Zarague, je v něm i dost záběrů z děje od http://www.khfilmin.cz/


Vydáno: 21.8.2014 11:48 | 
Přečteno: 13908x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Video
To první video co je na týhle stránce je luxusní 10 1
, Foto galerie
Pár foteček strany ZFOR od jansmisnovak zde.
, Foto galerie
Za stranu COPROX od raptorp zde.
, foto
A to jsou všechny fotky nebo ještě nějaký přibydou?? 1
, Foto galerie
Od týmu S.A.O.S. galerie fotografií z akce zde.

Za redakci Airsoft.cz děkuji za pěkné fotky týmu S.A.O.S
Petr M.
odpověděl(a)
Tak tyhle fotečky jsou luxusní, díky.
odpověděl(a)
Opravdu super fotky!!! Díky.
Honza BAS
odpověděl(a)
Rádo se stalo, hlavně že fotky udělaly radost 1.
Za tým S.A.O.S.
Pyro
, Pochvala
Hodně vydařená akce. Takhle jsem si představoval skvěle organizačně zvládnutou akci.
, foto
Ahoj byla to opet super akce:-) Nic jinyho bych ani od AS Portalu necekala. Tesim se na dalsi ;-) A mam dotaz kdy budou fotky? :-) Diky za vybornou akci :-)
odpověděl(a)
V prostoru jsme letos nefotili, takže uvítáme fotky od fotografů z akce a rádi je sem přidáme. Video z akce je již zde na webu.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků