Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Vyhodnocení Operace Zaragua V

Vyhodnocení Operace Zaragua VJiž po páté v řadě, se v prostoru Oldřichov u Písku uskutečnila airsoftová akce Operace Zaragua.

Jako vždy jsme měli v plánu dynamickou akci, plnou zvratů a střelby. Na místo jsme jako organizátoři dorazili v pátek okolo desáté, ale osud tomu chtěl, aby nám prakticky celý pátek propršelo a my jsme se tak s budováním offzony zdrželi jak jen to šlo. Nakonec se nám ale přeci jen podařilo vše připravit a registrace spustit včas. Přes nepříznivé počasí, přijely takřka dvě třetiny hráčů už v pátek. Letošní systém registrací byl ale připraven i na větší návaly a tak nikdo zbytečně dlouho při registraci nečekal. Dařilo se nám i řadit auta na parkovišti a organizovat stanování, v rámci kterého, jsme letos nedovolili autům parkovat přímo na louce a nutili je parkovat i mimo areál. Také jsme nakonec dokázali připravit i celou offzonu. Byli jsme neskutečně rádi, že dle předpovědi se vypršelo v pátek přes den a večer, ani pozdější dny, už nepršelo. Relativně spokojeni jsme ulehali s očekáváním sobotního dne, zatímco účastníci využili přistavené občerstvení a dlouho do rána se družili.

Sobotní den začal vcelku hekticky, protože bylo nutné rychle zahájit registrace a připravit zbylou část herního pole. Zbývalo toho ještě docela dost, ale nebylo to nic nesplnitelného. Všechno se povedlo na výbornou a ačkoliv to není zvykem, náš úvodní nástup začal pouze s 5 minutovým zpožděním. Ještě lepší bylo, že o 20 minut později skončil a všichni hráči se mohli v klidu rozejít na své refreshe. Hra odstartovala přesně v 10:00.

A tak započala sobotní část plná střetů, dobývání a všech těch veselých a smutných věcí, které k airsoftu patří. Počasí vyšlo na výbornou a bylo tak akorát. Nefoukal vítr, sluníčko svítilo, ale každou chvíli ho zakryl mrak, teplota kousek přes 20 stupňů. Skutečně, co více si přát?

Hráči si během dne vyzkoušeli množství úkolů. Vše ale směřovalo k zisku zlatých cihel, po splnění daného úkolu. Obyčejné boje o bedny nebo držení různých bodů, střídaly doprovody osob přes nepřátelské území, záchrany zajatců, hlídání pracujících geologů či pátrání po různých herních předmětech, jako byly zlaté cihly či různé bedny. Nechybělo ani hledání zlatých valounů v korytě řeky, hledání min v minovém poli funkční minohledačkou nebo zabránění přistání „letadla“ na letišti za pomoci makety protiletadlové zbraně. V záloze byly připraveny i další úkoly, na které už ale nezbyl čas. Celkově se ve hře objevilo velké množství rekvizit i herních postav, což byla hlavní změna oproti minulému roku. Jako vždy jsme měli pro hru k dispozici i několik herních vozidel do terénu.

Mezitím jsme spočítali počty registrací. Nakonec na akci dorazilo 253 účastníků, což bylo o něco více než minulý rok, ale vytoužené tři stovky hráčů nám opět unikly. Stejně jako minulý rok, i letos nás překvapilo množství neohlášených účastníků (cca 20 lidí), kterým nebylo líto na místě zakoupit nejdražší vstupné (350 Kč). Počty frakcí byli následující:

LOF – 76, Corpox – 72, ZFOR . 63, El Mosto – 29 a Huérfanos -13.

Boje se stali velmi intenzivními a v první fázi se hráči střetávali neustále, aniž by dostali výraznou pauzu. Ta první nastala až kolem jedné hodiny. Během dne se podařilo hráčům ukořistit celkem 75 cihel. Což není vůbec špatné. Nakonec vyhrál po přepočtu na účastníky COPROX, následován ZFOR, dále LOF, El Mosto a nakonec Huerfános, kteří cihlu sice neukořistili žádnou, ale ubránili poslední pozici, kde byly schované peníze v hodnotě 4 zlatých cihel. Velmi dobrý výsledek ZFOR byl pro letošní rok velkým překvapením, podobně jako počet hráčů, kteří se za ZFOR účastnili.

Proběhla samozřejmě večerní tombola, kde byly jako vždy předány různé zajímavé ceny od firem Bohemia Air Soft, As-Tex, ICS, G&G, ASG a dalších. Zbytek večera se pak nesl v duchu družby učástníků letošní Zaragui. Nepřátelé z herního pole se tak mohli sejít u stolu a probrat vše co ten den zažili. A jako každý rok se našlo několik nadšenců, kteří měli zájem o noční hru. Nakonec se sešlo 26 statečných, kteří si šli zastřílet v oblasti sutin. Bylo to zábavné noční střílení a po celém dni takové příjemně bezstarostné.

Neděle byla, jako na mnoha jiných akcích, ve znamení slabší účasti. Až na čtyři statečné odjela celá frakce El Mosto a také od jiných frakcí někteří hráči odjeli domů. Přesto zůstalo stále velké množství účastníků, pro které jsme měli připravenou další sadu úkolů. Na ranním nástupu jsme hráčům ukázali velmi hanlivé plakáty, které rozvěsily cizí strany a tak se už časně z rána vydali do vzdálenějších částí herního pole, kde jsme jim úkoly uzpůsobili, aby si zastříleli ještě více, než předchozí den. V průběhu neděle postupně hráči odpadali a do konce hry zůstalo skutečně jen tvrdé jádro každé frakce. Nakonec kolem třetí byla hra definitivně ukončena. Udělalo se už skutečně horko a účastníci měli dost. Následoval samozřejmě poslední nástup a rozloučení s hráči. Nedělní fázi hry vyhrála frakce ZFOR, následovaná LOF a na posledním místě byl COPROX. Nutno ale podotknout, že poměry počtů hráčů už byl značně rozdílné.

No a to byl vlastně konec. Jako organizátoři jsme pak už jen museli uklidit herní pole, offzonu, pobalit se a mohli jsme konečně vyrazit domů.

A jak tedy celou akci hodnotíme jako organizátoři?

Z hlediska zázemí jsme velmi rádi, že se nám ještě letos podařilo se vejít na offzonu. Jako každý rok měl každý kde parkovat i postavit stan. Uznáváme ale, že s auty bychom to chtěli do příštího roku vymyslet lépe. Bohužel, aktuální prostor nás kapku limituje, tak uvidíme jak to dopadne. Moc možností bohužel nemáme. Nicméně jsme byli velmi rádi, že se podařilo srovnat prostor střelišť, kde mohla zaparkovat další auta a být rozestavěny nějaké stany. Občerstvení a kapacita pro sezení byly dle našeho názoru také dostačující. Co jsme trochu podcenili, bylo množství toalet, které tabulkově bylo správné, ale v praxi nestačilo. Příští rok jich objednáme více. Jestli nás něco hodně potěšilo, pak to byly velmi svižné registrace.

Pokud budeme brát v potaz přípravu hry, tak jsme snad nic nepodcenili. Všechno jsme stihli připravit a udělat. Letos jsme si snad více než kdy dříve dali práci s přípravou nových rekvizit i úkolů, nemluvě o zapojení organizátorů, jako herních postav. Co jsme v úkolech opomenuli, byla někdy přesná definice dané rekvizity, jak jsme se později dozvěděli. Ale přesto si myslím, že mnoho úkolů bylo na poměry běžných akcí zajímavých. Co se využití minohledačky týče, rozhodně si jí užijete i příští rok. A už máme nápady na další zajímavé úkoly. Letos si za dvě frakce zkusili velet noví velitelé, tak se snad se svojí rolí, která skutečně není lehká, poprali se s ctí. Pro příští rok, vzhledem k počtu účastníků, už ale budeme zvažovat úpravu systému velení, protože na jednoho člověka je toho až až. Řešit asi budeme i dozor nad většími přestřelkami, abychom se vyhnuli některým sporným situacím v kritických částech hry, které pouze zvyšují napětí mezi hráči. A jestli se něco do příštího roku změní, bude to systém registrací, který zajistí lepší vyvážení frakcí. Bude to o tom, že kdo dřív přijde, ten dřív mele...

Asi se pokusíme pro příští rok i kapku vylepšit noční hru (dva špičkové nápady tu jsou), protože každý rok se nám sejde o pár hráčů více a pro třicet lidí už má asi smysl vymyslet něco lepšího, než jen koordinovaný střet.

Máme do dalšího roku několik nápadů a zlepšení, protože i když bylo leccos dobré, některé drobné chybky se našli a my je chceme vyladit natolik, abyste vy, naši hráči, měli ještě větší zážitek. Celkově jsme ale jako organizátoři s akcí spokojeni a to i s ohledem na počet účastníků a množství nových tváří, které jsme na akci viděli. Budeme se na vás těšit zase příští rok!

Fotky najdete na Facebook stránce Operace Zagua.

Tým BAS


Vydáno: 24.8.2017 10:25 | 
Přečteno: 8191x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků