Fórum
Kategorie: ZARAGUA 2013 / 2023, Airsoft akce

Vyhodnocení Operace Zaragua VI

Vyhodnocení Operace Zaragua VIShrnutí a výsledky Operace Zaragua VI.

Už po šesté se sjeli hráči z celé České republiky a letos i několik účastníků ze zahraničí na tradiční víkendovou airsoftovou akci Operace Zaragua, jejímž hlavním organizátorem je Bohemia Air Soft. Tak jako každý rok i letos byla Operace Zaragua dynamická, velmi akční a zároveň si zachovala přísný dohled nad dodržováním limitů výkonů zbraní. Novinek bylo mnoho v herním poli počínaje novou herní stranou či vesničkou i v zázemí. Letos byla Operace Zaragua také součástí propagační akce dánské firmy ASG a jejího projektu Blaster Tour, v rámci kterého společně s Bohemia Air Soft věnovalo ASG každému účastníkovi balík kuliček ASG Cursed, které jsou v ČR přeci jen populárnější než kuličky Blaster. Vzhledem k tomu, že velmi výrazně do tomboly letos přispěl i taiwanský výrobce ICS, byla výzdoba zázemí právě v duchu bannerů od ICS. Akci ale podpořila i řada dalších partnerů.

Oproti minulému roku se podařilo znatelně vylepšit offzone, kde bylo letos nově připraveno placené ubytování ve vojenských stanech, které výhodně dodalo MFH, na dvojnásobek se rozšířilo sezení u občerstvení, přibyl profesionální požární i zdravotnický dozor po celou dobu akce a také se objevilo množství prezentačních stánků sponzorů akce. Samozřejmě jako každý rok jsme měli k dispozici krásně posekanou louku na stanování a nově i další prostor na parkování, navýšili jsme počet mobilních toalet a samozřejmě bylo i občerstvení od Trpaslíka.

Letos bylo nutné začít na offzone pracovat už od čtvrtka, aby bylo vše včas hotové. Několik hráčů nám s její přípravou ve čtvrtek i pátek velmi pomohlo – díky! Kromě toho bylo nutné ve čtvrtek připravit další již zmíněnou novinku a tou byla herní vesnička reprezentující uprchlický tábor. Musíme říci, že čtvrtek byl doslova pekelný a pátek byl naopak velmi sychravý. Ale zvládli jsme to.

Většina hráčů přijela už v pátek, mnozí z nich už během pátečního dopoledne. Podařilo se i předčasně spustit registrace na místě, takže offzona prakticky celé odpoledne žila registracemi a posléze i družným hovorem u piva pod našimi občerstvovacími stany. Jako vždy, zábava polevila až v brzkých ranních hodinách.

Ale to už byla sobota. Ač se šlo spát poměrně pozdě, byli hráči již v 9:00 připraveni na nástupu. Po krátkém uvítání a zopakování některých nových pravidel, se všichni hráči přesunuli do herní oblasti. V 10:00 započala samotná hra, která trvala až do 18:00. Nutno podotknout, že jako každý rok byla akce intenzivní a letos se velmi povedla i úvodní část s krátkými zbraněmi. A jak to nakonec celé dopadlo? Kdo vydělal v sobotu nejvíce? Výsledky samozřejmě máme a byly prezentovány při sobotním večerním nástupu:

1. místo COPROX – 1.800.000 PESO
2. místo LOF – 1.000.000 PESO
3. místo Hienas – 710.000 PESO
4. místo El Mosto – 640.000 PESO

5. Místo ZFOR – 560.000 PESO
6. Místo Huérfanos – 220.000 PESO

Po vyhodnocení byli odměněni ti, kteří nám s celou akcí pomáhali a podporovali ji. Následovala samozřejmě bohatá tombola. Hlavními cenami byly dvě zbraně (elektrika a plynovka) od ICS a videoherní stůl s motivem Operace Zaragu od firmy Vachl. Další výrazné ceny věnovaly do tomboly také firmy As-Tex a Black Panther (3D tisk). Mnoho dalšího pak do tašek přidal i hlavní organizátor Bohemia Air Soft. Nechyběli ovšem ani ceny ve formě propagačních materiálů značek ASG, ICS či MFH, kteří jsou všichni partnery Operace Zaragua. Kromě tomboly došlo i na odměnění účastníků Alfredovy výzvy speciální nášivkou. Smutnou částí bylo uctění památky tří českých vojáků, nedávno zabitých při útoku sebevražedného atentátníka v Afghánistánu. Jejich památku všichni spoleně uctili minutou tich a během následné sbírky se vybralo přímo 12 133 Kč, které jsme poukázali na Vojenský fond solidarity ve prospěch rodin padlých vojáků. Po ukončení nástupu hráči jako vždy dál probírali u občerstvení herní události uplynulého dne.

Nedělní ráno bylo trochu ospalé, ale hráči opět zvládli včas dorazit na nástup, vyslechnout ranní brífink a vrhnout se znovu do boje, tentokrát s poněkud snazším scénářem v duchu prvních ročníků Zaraguii. Rozličné sobotní úkoly nahradil klasický scénář s dobíjením dolů, získáváním surovin a jejich zpracováním. I tuto část si všichni hráči užili, ale vzhledem k nemilosrdně pražícímu slunci hra postupně skončila odjezdem jednotlivých týmů něco před třetí hodinou.

Nedělní část vyhrály spojené kartely Hienas a El Mosto se ziskem 450.000 PESO, které ten den přečíslily ostatní herní frakce díky tomu, že Liberečáci letos poprvé zůstali na oba dva dny. Druhé místo obsadili vojáci ZFOR s 275.000 PESO. Zbylé frakce vybojovaly shodně po 250.000 PESO a dělí se o třetí místo, což se nám ještě nikdy nestalo. Zvláště Huérfanos je nutné za oba dva herní dny ocenit za to, že při cca. 15 hráčích dokázali to, co jiné frakce s 50 – 60 lidmi. Po rozloučení zůstal na místě prakticky už jen tým Bohemia Air Soft s pár hráči, kteří pomohli zlikvidovat zbytek offzony a herního pole. Poslední část realizačního týmu ovšem odjížděla až v pondělí večer, kdy se bouraly vojenské stany a herní kulisy.

Stejně jako minulý rok, i letos doufáme, že jste si akci užili. Něco jsme zlepšili, na něčem je ještě pořád potřeba zapracovat, ale už nyní si myslíme, že jsme akci posunuli zase o kousek dál. Ale bez vás, hráčů - účastníků by to prostě nešlo. Také budeme velmi rádi za všechny fotky a reporty, které nám pošletee na akce@airsoft.cz nebo na FB stránku Operace Zaragua. Určitě se uvidíme zase příští rok - druhý víkend v srpnu, tedy od pátku 9. do soboty 11. srpna 2019. Zapište si Operaci Zaragua VII do vašeho airsoftového kalendáře! My již nyní začínáme pomalu pracovat na její přípravě…


Vydáno: 28.8.2018 12:07 | 
Přečteno: 5956x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků