Fórum
Kategorie: AS Týmy

14. Průzkumná Skupina (14.PSK)

14. Průzkumná Skupina (14.PSK)Opět jeden z týmů, který bere airsoft velmi vážně a zaměřuje se na AČR. Na scéně jsou už několik let a soudě podle jejich představení tu ještě řadu let budou.

Jméno vašeho týmu?
Náš tým se jmenuje 14. Průzkumná Skupina (14.PSK)

Odkud váš tým je?
Většina lidí pochází z okolí Ústí nad Orlicí, dále tu máme dva členy z Prahy a jednoho z Lovosic.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
K první čtvrtině roku máme 8 aktivních členů a věkový průměr máme 23 let.

Máte konkrétní zaměření týmu?
Naše zaměření je na průzkumné jednotky AČR. Žádnou skutečnou jednotku AČR nenapodobujeme. Snažíme se co nejvíce přiblížit právě k průzkumným jednotkám od vybavení po výzbroj. I když u té výzbroje to máme trošku volnější :-). Každý člen má své zařazení (CLS, Střelec, atd...), naši dva CLSáci (Combat Life Saver, zjednodušeně bojový medic) prochází zdravotními kurzy. Celý tým také prochází kurzem S.E.R.E. - A (kurz přežití), což je vlastně první stupeň. V budoucnu určitě přibude druhý stupeň. Dále tu máme výcvik lezení, pod zkušeným instruktorem a mnoho dalších kurzů a výcviků. Je pro nás důležitá týmová spolupráce, bez které nemůžeme fungovat. Proto v týmu jsme taková menší rodina :-).

A co vaše začátky? Od kdy fungujete?
Dohromady jsme se dali čistě náhodou na jednom chatu v roce 2010, kde jsem se poznal s Dominikem. Já tehdy končil v jednom týmu, který po 7 letech přestal fungovat a Dominik zakládal nový tým, líbila se mi jeho představa a tak jsem se přidal. Oba jsme našli dalších pár lidí a dá se říct že oficiálně fungujeme jako 14. PSK od roku 2014.

Kdo vám velí a jaký je?
Původním velitelem jsem byl já, ale vzhledem k tomu že mě velitelská funkce moc nebaví, tak jsem se to předal Dominikovi ve kterém jsem viděl velice dobrou náhradu a navíc to odsouhlasil i zbytek lidí. A jaký je? Je jako správný velitel. Což znamená, že je přísný ale férový. Ví co chce po každém jednotlivci, dokáže se rychle a správně rozhodovat a vlastně se i stará o chod týmu.

Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
Současnost týmu je taková, že stále zlepšujeme a prohlubujeme naše znalosti. A budoucnost? Pokračovat v tom co děláme a neustále se v tom zlepšovat. Taky pořádáme uzavřené AS/military akce, které se co nejvíce přibližují realitě ale zas v mezích toho AirSoftu. Dále by jsme rádi určitě přivítali pár nových lidí do našich řad ale také navázali spolupráci s podobně zaměřenou jednotkou.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Určitě nás můžete potkat na vícedenních uzavřených akcích.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Preferujeme vícedenní akce s daným úkolem a reálným základem, kde funguje nějaká struktura.

Vídáte se jen na airsoftu nebo děláte společně i jiné činnosti?
Dá se říct, že přesně půlka členů pracuje v jedné firmě a pokud si správně pamatuji, tak dokonce na stejné směně. Proto se vcelku dobře plánují cvičení a akce. Jinak se často potkáváme na vodě, různých týmových "akcích" na chatě.

Nabíráte či hledáte nové členy? Nějaké požadavky?
Nábor do našich řad je stále otevřen. Rekrut by měl mít věk 18+, vážný zájem, být aspoň trochu finančně zajištěn, fyzicky a mentálně na určité úrovni. Rekrut u nás má dá se říci půl roku zkušební lhůtu, během které je pečlivě sledován. Pokud vidíme snahu se zlepšovat a chuť být jedním z nás má velikou šanci na úspěch. Členům nabízíme účast na kurzech, vedeným odborníky z řad armády ČR, přístup a slevy k výstroji a výzbroji pro profesionály a samozřejmě taky pohodovou partu lidí.

Co holky a airsoft?
Holky určitě nikomu z nás nevadí. V týmu jednu slečnu máme ale nebereme ohled na to, že je to ženská. Prostě funguje jako zbytek týmu.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Nemyslíme si že by náš tým měl nějakou zvláštnost nebo byl nijak výjimečný. Děláme to co nás baví a děláme to jak nejlépe umíme.

Pár slov na závěr?
Ať se lidi nebojí ozvat ohledně spolupráce či zaslání informací o naší akci.
A že se na nás můžou určitě kouknout na FB: https://www.facebook.com/14psk/


Vydáno: 20.4.2017 9:33 | 
Přečteno: 9852x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků