Fórum
Kategorie: AS Týmy

5. Útvar zvláštního určení

5. Útvar zvláštního určeníPo delším čase tu máme tým ze severu Čech, který airsoft bere skutečně vážně a pěstuje i méně používané dovednosti.

Jméno vašeho týmu?
5.UZU - 5. Útvar zvláštního určení

slanovani.jpg
slanovani_2.jpg

Odkud jste?
Naši členové jsou z Liberce a přilehlého okolí.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
Náš tým má stálých 7 členů, jejich věkový průměr je 21 let a všichni jsou starší 18 let. Vzhledem k velkému zájmu (6) chlapců mladších 18 let jsme zřídili přípravné kurzy, díky kterým se budou moci stát plnohodnotnými členy a po dosažení věkové hranice 18 let se mohou účastnit všech akcí, na které jezdíme.

Jaké máte zaměření týmu, nebo nějaká stručná charakteristika?
Jsme airsoftová jednotka, která používá maskovací vzor 95, ale nemá skutečnou předlohu v řadách Armády České Republiky. Je doporučená výstroj a výzbroj a každý operátor má možnost volit z několika variant tak, aby mu v terénu nejvíce vyhovovala. Zaměření jednotky je operace v terénu, CQB, zabezpečení prostoru a diverze.

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
5.UZU vznikla před 3 lety z týmu Žoldáci, který předtím fungoval asi přes 3 roky. Vznik 5.UZU znamenal zásadní změny ve fungování týmu, náplních tréninků a přípravy kurzů. Vytyčily se jasné cíle, kterých se nám společnými silami podařilo dosáhnout, a tato změna znamenala obrat o 180 stupňů.

Co váš velitel? Jaký je?
Nemáme potřebu vyprávět o našem veliteli nějaké pohádky, za které bychom si u něj polepšili. Má všechny vlastnosti, jaké by měl mít každý správný velitel. Je nestranný a otevřený novým projektům. Investujeme svůj volný čas do přípravy kurzů a dalších akcí, které rozšiřují naše poznatky v oblastech taktiky, přežití i zdravovědy.

Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
Během fungování týmu se vyskytlo pár situací, které jsme nezvládli dobře a to se v současné době mění. Nastavují se nová pravidla a ta stará se upravují tak, aby se zajistil plynulý chod týmu. Do budoucna plánujeme další kurzy, účast na kvalitních akcích a přípravu své vlastní akce, která bude odpovídat úrovni, která by na akcích měla být již standardem.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Obecné tréninky provádíme v oblasti Jablonecka, ale na většinu týmových kurzů a tréninky zaměřené na CQB dojíždíme do BVVP Ralsko. Nicméně často jsme k vidění jako dozor na historických ukázkách na Smržovce.

voda.jpg
voda_2.jpg

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Nemáme vyhraněný typ akcí, ale vždy se rádi vracíme na pokračování akcí, které se nám líbily.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Nejsme příznivci akcí, které nemají připravený scénář a jsou jen o tom, jak si jít zastřílet. Preferujeme tedy akce, kde se klade důraz role-playing nebo mají charakter military simulation.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Scházíme se ve volném čase, kde společně děláme různé sportovní aktivity. Airsoft tedy není jediná věc, kterou máme společnou. Jako jedním z důkazů může být naše pomoc při povodních v roce 2010 na Liberecku, kde jsme pomáhali jako parta kamarádů, kteří chtějí podat pomocnou ruku těm, kteří to v tu chvíli nejvíc potřebovali, a rád bych dodal, že jsme zde v žádném případě nebyli pro to, abychom prezentovali naši jednotku.

Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
V současné době máme plný stav a členy nenabíráme. Při vážném zájmu se dá uvažovat o udělení výjimky, ale zájemce musí prokázat své kvality. Podmínky, které musí zájemce slibovat, naleznete na našich webových stránkách.

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Tak jako jsou holky v armádě, tak i v airsoftu mají své místo, ale ne každá je toho správného ražení a dokáže zapadnout a taky nutno dodat, že některé jednotky či jednotlivci neví, jak se chovat v „v bojové situaci“ k holkám. Například zkuste zadržet nebo zajmout holku a prohledat ji.
Naší skupinou prošly dvě děvčata, která to měly v hlavě srovnané a spolupráce s nimi probíhala na profesionální úrovni a až jim skončí studijní povinnosti mimo náš kraj, tak doufáme, že se opět navrátí k naší skupině.

brodeni.jpg
maskovani.jpg

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Nevíme, zda je to přednost nebo něco extra, ale sešli jsme se v jednotce lidi, kteří na sebe nedají dopustit i v reálném životě, což je podle nás věc, která se hned tak nevidí.

Pár slov na závěr?
Jsme tým, který se snaží stále zdokonalovat. Kurzy, které absolvujeme, pomáhají nám samotným a díky nim poznáváme sami sebe třeba v krizových situacích. Na základě těchto zkušeností pak každý z nás ví, že se na toho druhého může vždy spolehnout a vytváříme si tak mezi sebou silná pouta, která jen tak něco nezpřetrhá.

Náš web http://5uzu.webnode.cz/

Moc díky a ať se vám daří tak dobře, jako doposud.


Vydáno: 7.11.2012 13:53 | 
Přečteno: 15822x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, -
Teorie super, jak tu bylo řečeno klobouk dolu. Bohužel jen teorie. Proti 5UZU jsem hrál a doporučil bych zúčastňovat se i akcí, které nepreferujete (klasický TDM na 2 teamy bez scénáře), aby jste trochu potrénovali "obyčejnou" akci, na kterou narazíte téměř všude. 2
odpověděl(a)
Po ůčasti na akci ACAC a nazbíraných skušenostech se pracuje i na tomhle .
, -
Pánové klobouk dolů. Fakt supr. Držím palce
odpověděl(a)
Dík, budem se snažit držet se toho našeho a pokračovat dál dokud to jen půjde.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků