Fórum
Kategorie: AS Týmy

Black Wolves Praha

Black Wolves PrahaJe skvělé sledovat, jak se některé týmy vyvíjí, jako v tomto případě. Chlapci z Prahy i z těchto důvodů opět rozšiřují svůj tým.

Jako vždy se nejprve zeptám na jméno vašeho týmu.
Říkáme si Black Wolves Praha, jinak by to prostě ani nešlo, každý z nás má v sobě kapku té vlčí krve. Dá se říct, že jsme taková smečka psů a vlků ve věčném boji o pomyslnou kost...

Odkud jste?
Praha a nejbližší okolí.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
K začátku roku 2017 máme aktuálně 6 právoplatných členů a 6 potencionálních nováčků, kteří s námi už chvíli působí. Momentálně opět rozjíždíme nábor, takže věříme, že se naše řady brzy rozšíří. Věkový průměr členů je cca 26 let. Máme mezi sebou starší i mladší jedince (pod 18 let nejdeme), ctíme pak hlavně zásadu, že stáří je otázkou psychiky a ne čísla v občance a tak je pro nás věk velmi relativní pojem. Celkově jde o vyváženou sestavu, která si rozumí, což je to nejdůležitější. A počítá se do členů i naše milované týmové vozidlo?

Zmínil jsi týmové vozidlo?
V rámci cvičení i akcí aktivně využíváme vůz Lincoln Navigator. Je to taková naše chlouba a dominanta. Ten výkon motoru, hutný zvuk, prostor i pohodlí, člověk se hned zamiluje. Hotová americká krása... Zatím ho využíváme jako transportní vozidlo, plánujeme ale lafetu a další vylepšení. Občas sice utrží nějaký ten šrám, ale s tím se počítá. Doplním ještě takovou zajímavost – původně byl vůz ve své domovině v USA využíván služebně jednotkou S.W.A.T.

Jaké máte zaměření týmu a jak by jsi ho charakterizoval?
Airsoft a military, přátelství, velký smysl pro humor i smysl pro čest a hrdost...
To je jen málo z toho, jak nás charakterizovat. Jsme zatím relativně mladá jednotka, ale s airsoftem to myslíme velmi vážně. Nechceme být jen kluci, co si občas chodí zastřílet do lesa nebo na hřistě. Chceme schopnou a disciplinovanou jednotku, která se nebojí výzvy. Také si velmi potrpíme na vlastní originalitu, takže děláme mnohé věci po svém. A že to neděláme úplně špatně, to nám ukázala sezóna 2016.
Pro více informací odkážu případne zájemce na sekci O týmu, která je k nalezení na našem webu zde: http://blackwolvespraha.webnode.cz/o-tymu/

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Většina z nás fungovala pohromadě už pod jménem jiného týmu, názorový svár však tuto sestavu rozdělil a výsledkem byl exodus několika z nás, kteří si zůstali věrní a následný vznik Black Wolves Praha. Naše současná sestava oficiálně existuje od 9.11.2016, někteří z nás však spolu operují již od začátku roku 2016. Zkušenosti každého z nás jsou však celkově různé – od začátečníka po člena se zkušeností dlouhou přes 8 let. Začátečníci tedy určitě nejsme.

Jak vypadá současnost vašeho týmu a co plánujete do budoucna?
V současné době operujeme nejvíce v počtu 8-10 členů a soustředíme se hlavně na taktiku a celkové sehrání se a sestřílení se, u toho se hodně věnujeme také našim nováčkům. Zároveň se soustředíme na to, abychom neměli jen 10 univerzálních střelců, ale individuálně vybavené jednotlivce, z nichž se každý bude specializovat na tu svou pozici, od Pátrače, Radisty, Medika až po Ostrostřelce a další. Plány do budoucna jsou poměrně ambiciózní. Rádi bychom byli spíše větší jednotka (20+ členů) a hlavně si vydobyly dobré jméno a pověst, rádi bychom se také podívali na zahraniční akce nebo snad nějakou svou akci klidně (spolu)pořádali. Výzev se určitě nebojíme.

Něco málo o vašem veliteli?
Velitele máme hned dva – jsou jimi členové Ermine a Toretto. Oba velitelé mají na starosti "to své" a při své práci se vzájemně doplňují, zároveň jsou ve všech podstatných věcech a v praktickém velení v poli plně zastupitelní. Oba se snaží jít v týmu příkladem a všem členům i věcem kolem věnují mnoho svého volného času. Mimo toto hlavní velení funguje v týmu ještě pozice Operační důstojník, který je jakousi výkonou i organizační pomocnou pravou rukou. Celkový model velení je nastaven na vyšší počet členů, který plánujeme v budoucnu.

Kam nejčastěji jezdíte, popřípadě, kde vás můžou čtenáři potkat?
V "bojovém" býváme k zastižení některé nedělní dny, které věnujeme jednodenním polním nebo CQB cvičením, k vidění býváme na větších akcích, často pod taktovkou Airsoftwars. Naše sestava se schází také v "civilu", ať už na pravidelné schůzi nebo jen tak na pokec, kdy většinou okupujeme jednu z našich oblíbených hospod.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Rozdělím to na akce a cvičení.
Děláme si svá jednodenní cvičení, kde se zaměřujeme na určité prvky taktiky, které chceme zdokonalit, cvičení dále prokládáme střelbou, zdravovědou a dalšími aktivitami. Pravidelně vyjedeme i na vícedenní cvičení, rádi také vyrazíme na cvičení s opozitou v podobě jiného týmu. Do cvičení se vždy snažíme vložit určitý scénářový prvek, obecně máme velmi rádi právě cvičení a akce s příběhem či scénářem.
U akcí pak preferujeme spíše větší a vícedenní akce, o to lépe, pokud můžeme využít i naše vozidlo. V neposlední řadě se nebráníme také ne zcela military účasti a klidně se převlékneme za čečenské rebely nebo jiné podobné skupiny nebo si střihneme i nějaké post-apo...

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Hodně oblíbené máme akce Airsoftwars, hlavně pak Protector, kde jsme na ročníku 2016 dostali na starosti velení u roty Echo (Toretto – velitel roty Echo, Ermine – velitel jedné z čet Echa). Jako jeden z novějších týmů na scéně si této příležitosti a výzvy velmi vážíme.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Jak jsem již zmínil, občas se sejdeme v oblíbené hospodě nebo v baru, někteří z nás se zase potkají v posilovně, někteří si rádi společně zastřílí na střelnici, dva členové se věnují společně wargamingu a mohl bych pokračovat. Mnoho z nás je různě provázaných i v osobním životě a za tato přátelství vděčíme právě airsoftu a svému týmu. Jako správná parta chceme také vyrazit na společnou dovolenou někam do teplých krajin nebo třeba na raft...

Nabíráte či hledáte nové členy? Jaké na ně kladete nároky?
V současné době máme nábor spuštěný a opět aktivně hledáme. Otevřené máme pozice Střelce (více míst), Kulometčíka a Medika, po případné domluvě se však nebráníme zájemcům ani o jiné pozice. A co nároky? Pár základních máme, hlavně pak věk 18 a více, jsme otevřeni zkušenějším hráčům, ale i úplným začátečníkům. Pro začátečníky dokonce máme i určitý servis, jako zapůjčení výstroje a výzbroje nebo individuální cvičení pro osvojení základů taktiky. Více informací máme pak na našem webu zde: http://blackwolvespraha.webnode.cz/nabor/.

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Pokud to s airsoftem myslí skutečně vážně a mají zájem, nebráníme se jim. Momentálně se dokonce mezi našimi nováčky slečna nachází a my budeme jedině rádi, pokud jí nadšení i tempo vydrží i nadále...

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Máme svou vlastní a efektivní taktiku i strategii i celkový individuální přístup k jednotlivým členům a vlastně tak nějak ke všemu. Dále je to určitě celkový model jednotky, dva aktivní velitelé,... jsme prostě tak trochu volnomyšlenkáři. Za zmínku rovněž náš nekonečný smysl pro humor a velmi přátelské vazby mezi členy, které přerostly daleko za hranice airsoftu. A i přes všudypřítomnou srandu nezapomínáme na disciplínu.

Pár slov na závěr?
Zatím jsme relativně nový tým, ale airsoft, military a vše kolem myslíme sakra vážně a jsme vždy připraveni na výzvy. Zároveň se budeme těšit na všechny nové tváře mezi námi. Kdokoliv nás může kontaktovat přes náš e-mail blackwolves.praha@gmail.com nebo také přes náš Facebook www.facebook.com/blackwolvespraha/. Více o nás se každý může dozvědět na našem webu http://blackwolvespraha.webnode.cz.

Za tým Black Wolves Praha

Ermine & Toretto  


Vydáno: 10.1.2017 15:28 | 
Přečteno: 11040x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků