Fórum
Kategorie: AS Týmy

Dobrovolné družstvo "Deratizátoři"

Dobrovolné družstvo "Deratizátoři"Opět se nám představí další tým a opět se jedná o tým s několikaletou historií…

Photo_04

Jak se jmenujete?
Dobrovolné Družstvo „Deratizátoři“

A odkud jste?
Většina členů je z Prahy, máme ale i pár členů mimopražských.

Kolik má vaše družstvo členů a jaký je věkový průměr?
Tak členů máme požehnaně. Základní jádro tvoří 15 lidí a k tomu máme 9 členů (nepravidelní účastníci/nováčci) a tři čestné členy (již nehrající členové týmu, se kterými se však pravidelně stýkáme)
Věkový průměr je u jádra něco přes 22 let.

Photo_01

Jaké má váš tým zaměření? Můžete se nějak charakterizovat?
Ač se nepovažujeme za military tým, rozhodně se snažíme fungovat organizovaně s pevně daným velením. Zakládáme si na tom, že tam kam přijedeme, děláme to, co nám řeknou. Zároveň ze sebe neděláme speciální jednotky a považujeme se spíše za klasickou pěchotu.
Základní ústroj týmu tvoří maskovací komplet vz.95 a k tomu takřka libovolná výstroj. Většina členů ale volí hlavně výstroj ve vz.95 či v zelené barvě. Zároveň se okrajově věnujeme válce ve Vietnamu, kde fungujeme jako jednotky NVA a několik členů si sestavilo odpovídající komplety (neoriginální, ale vizuálně takřka stejné). Airsoft je pro mnoho z nás zábava, je to jeden z našich koníčků, kterému jsme věnovali, a stále věnujeme, hodně času a peněz. Nemáme ovšem potřebu hnát vše do extrému a tak jsme tolerantní jak k nováčkům, tak k okolním týmům. Pokud ovšem neporuší nějaké interní pravidlo (alkohol, nedisciplinovanost, nevhodné chování, či reakce vůči ostatním atd.)

Photo_02

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
No kdysi dávno kolem roku 2004 začali dva bratři hrát airsoft a v roce 2005 založili se třemi kamarády tým o pěti členech. Ten se asi po roce přejmenoval na současný název a krátce na to, tři z týmu s airsoftem sekli. Oba bratři tak začali tým stavět znova. Podařilo se rychle vytvořit skupinku osmi lidí na které tým stál a dnes má díky nim tým stabilní základnu a vedou ho právě tito dva bratři.

Co váš velitel? Jaký je?
Těžko říci, protože velitelem týmu jsem Já (Kirkhoff – mladší z bratrů). V zásadě o účastech na akcích rozhoduji Já s bratrem, společně akce vybíráme a organizujeme přípravu na ně. Tvrdí se o mě, že jsem nejzkušenější z týmu, což je podle mě pravda, ale minimálně další tři lidé v týmu jsou obdobně zkušení jako já. Snažím se, aby tým dělal to, co po nás na akcích organizátoři chtějí. S tím mi pomáhá i bratr. V tomto ohledu se na nás ostatní spoléhají. Nemyslím si, že jsem špatný velitel, minimálně si nikdo nestěžoval a k ruce mám i bratra. Vzhledem k našim dobrým výsledkům na akcích a celkové morálce týmu. Si myslím že fungujeme dobře a to je hlavní.

Jak jste na tom v současnosti a jaké máte plány do budoucna?
V současnosti se připravujeme na sezónu, byť už máme dvě akce za sebou. V té minulé jsme se dostali do víru vietnamových akcí a zároveň řádně otestovaly nováčky na klasických airsoftových akcích. Tým se stmelil a nabral další zkušenosti, takže si letos troufneme po čase opět na military akce. V jednu dobu to bohužel nešlo, vzhledem k nízké zkušenosti nováčků a indispozici některých členů na akcích. Těšíme se také na vietnam, jelikož tyto akce nás skutečně zaujali. Co se budoucnosti týče, plánujeme se podívat do zahraničí, láká nás švédský Bergret, který pro nás bohužel před dvěma lety padnul (ve dvou jsme jet nechtěli) a také akce v Polsku. Snad se zadaří. Často přemýšlíme o organizaci vlastních akcí, ale naneštěstí si v tomto ohledu moc nevěříme, že bychom to zvládli sami.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
V současnosti už nepraktikujeme žádné volné víkendové hraní nebo tréningy. To jsme dělali dříve, ale teď už na to není čas a tak jezdíme pouze přímo na akce. Často jezdíme do Ralska, ale jinak jsme už hráli na mnoha místech po republice, a pokud je akce zajímavá, nebráníme se účasti i na vzdálenějších akcích.

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Rádi se účastníme akcí organizovaných Aliancí Liberec a AKD. Jak jsem řekl, namové akce nás teď hodně pohltily, především kvůli atmosféře.

Photo_03

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Nebudu lhát. Máme raději střílecí akce. Nebo minimálně svižnější a akčnější scénáře. LARP akce máme také velmi rádi. Dříve jsme byli pravidelnými účastníky Milovického Afgánu a jiných podobných akcí, ale posun mnoha českých akcí k Mil-Sim nás úplně nepřesvědčil, že to bude větší zábava a proto jich mnoho za s sebou nemáme. Čímž tyto akce nezatracuji, ale stále přemýšlím v tendencích týmu a nikoliv mých osobních a volím to, co si žádá tým. Ale nevykládat si to tak, že máme rádi jednoduché přestřelky zleva doprava. Máme rádi smysluplné scénáře, kde si užijeme od každého něco a kde už je od začátku jasné, co se na akci bude dít. Chceme mít pocit, že úkoly nám svěřené, mají smysl v rámci scénáře. Nemáme rádi, když někdo uvádí, že půjde o střílení a na akci zjistíme, že se skoro nebojuje, nebo naopak, když jedeme spíše na plížící akci, abychom odhalily hromadnou kropičku. Držíme se pravidla, že vždy jsme na akci až do konce. Jen dvakrát za celou existenci týmu jsme akci opustily předčasně.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Kromě občasných společných oslav či sešlostí, moc ne. Každý z nás má spoustu jiných soukromých aktivit a zájmů a proto není moc času. Někteří z nás například organizují dětské letní tábory a rádi se scházíme dvakrát ročně na našich LAN párty.

Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Aktuálně nové členy nehledáme. Máme dostatek lidí.

Opět má oblíbená otázka. Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Proti holkám rozhodně nic nemáme. V týmu jich máme několik. Dvě dokonce fungují jako zdravotnice a mají příslušné zdravotnické kurzy. Všechny naše holky považujeme za plnohodnotné členy týmu a zároveň ostatní holky za plnohodnotné cíle. Rozhodně je nepodceňujeme, už z toho důvodu, že víme, co ty naše dokážou.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Kamarádský přístup, určitá dávka demokracie, tolerantnost a především. Máme dostatek nadšení a nováčky podporujeme, jak jen to jde (půjčování zbraní, výstroje atd.). To co nás odlišuje je podle mě ten fakt, že se nepovažujeme a ani si nehrajeme na nějaký speciální útvar, ale snažíme se na akcích reprezentovat obyčejnou pěchotu. A v tom duchu i konáme.

Pár slov na závěr?
Považujeme se za velmi disciplinovaný tým, který zatím žádnou akci vědomě nepokazil. Budeme rádi, když tomu tak zůstane i do budoucna. Airsoft považujeme za zábavu a volnočasovou aktivitu. Rozhodně si nemyslíme, že si hrajeme na vojáky, airsoft vnímáme jako sport.

Naše stránky - http://www.deraweb.net

Kirkhoff – Hlavní velitel

Moc děkujeme a jsme rádi, že jsi napsal a představil váš tým.


Vydáno: 27.2.2012 16:59 | 
Přečteno: 15241x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků