Fórum
Kategorie: AS Týmy

Eagle Airsoft Team

Eagle Airsoft TeamZ Jablonce nad Nisou pochází tým se zaměřením na ruské speciální jednotky. Chlapci už nějakou dobu fungují, takže určitě je nelze považovat za nějaké nováčky. Více se o nich dočtete dále.

Začneme velmi neoriginálně. Jméno Vašeho týmu?
Jsme Eagle Airsoft Team. Naše jméno vzniklo po nedlouhém přemýšlení pár lidí, kteří měli podobnou myšlenku, hrát airsoft.

Odkud jste?
Jsme z Jablonce nad Nisou a blízkého okolí.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
V současné době máme 9 členů, z toho nás je 5 zakládajících a 4 věkově mladší, kteří se přidali do týmu v průběhu jeho působení. Byly také časy, kdy v týmu bylo 15 členů.
Náš věkový průměr se pohybuje lehce za hranicí 30ti let, ale není výjimkou, že jsou v týmu členové ve věku 15 let a 47let.

Jaké máte zaměření týmu, nebo nějaká stručná charakteristika?
Náš tým napodobuje Ruské speciální síly Specnaz. Žádnou konkrétní jednotku nenapodobujeme, jen se snažíme svojí výstrojí a výzbrojí přiblížit co nejvíce jednotkám ruské armády. Jednotku máme rozdělenou na průzkumný a útočný tým. Snažíme se co nejvíce spolupracovat ve skupině, ve které máme rozděleny i pozice např. Medik, spojař, střelec apod.

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Jak jsem již psal. Naše jednotka vznikla z pár lidí co měli stejný nápad, hrát airsoft. A postupně jsme se rozrůstali a rozrůstáme. Náš tým vznikl v prosinci 2012 a prošel si několika fázemi vylepšení ohledně výstroje, výzbroje a celkovému myšlení ohledně fungování týmu.

Co váš velitel? Jaký je?
Velitele naší jednotky jsme si zvolili svobodnou volbou každého člena. Je jím zakládající a nejstarší člen naší jednotky. Stará se o chod týmu od A do Z, což mluví samo za sebe. Samozřejmostí je, že každý člen jednotky je mu nápomocen podle svých schopností a možností.

Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
V současné době tým zvažuje vytvořit pár věcí ohledně zlepšení airsoftových akcí, které pořádá. Jde hlavně o to přilákat větší množství lidí na naše akce.
Do budoucna bychom chtěli rozšířit naši členskou základnu a více se zaměřit na nácviky různých taktik, topografie, zdravovědy a dalších věcí které jsou spjaty s airsoftem.

Pořádání akcí je chválihodná věc. Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Potkat nás můžete v širokém okolí Jablonce nad Nisou a Liberce, kam s týmem chodíme trénovat. Na akce které pořádáme pro veřejnost máme legálně domluveno několik areálů v Liberci, Jablonci a v okolí Mimoně.

Ano, legálnost akcí je dnes zcela zásadní. Můžeme vás potkat i jinde? Jsou nějaké jiné airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Jelikož pořádáme akce v okolí Liberecka,moc možností jezdit jinam není.
I když už jsme se domlouvali,že na pár menších akcí zavítáme. Minulý rok jsme byli na jedné akci v Hradci Králové a musím konstatovat, že jsme si do Jablonce odvezli nejen dobrý dojem, ale i nové zkušenosti.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Preferujeme akce se scénářem, organizací a hlavě s pravidly hry. Nezavrhujeme ani obyčejné střílečky o vlajku, ale v poslední době se těmto akcím trochu vyhýbáme. Dáváme přednost něčemu s hlubším smyslem hry, jako třeba CQB s jasně daným úkolem, nebo tak stejně i OSB. S tímto pořádáme i většinu našich akcí tady v okolí Liberecka.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Jelikož každý z nás má i jiné povinnosti, moc času na něco mimo soft nezbývá.
Určitě ale nejsme tým, který se sejde pouze na tréninku nebo akci. Společně jsme i s našimi polovičkami navštívili muzeum v Lešanech a udělali si příjemný společný víkend. Scházíme se i na pivku, kde plánujeme co dál a dáváme dohromady plány na akce.

A co nábor? Hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Náš nábor je stále aktivní a v dnešní době, kdy má každý spoustu jiných starostí, jsme rádi, když se někdo najde a chce se přidat.
Nároky na vstup do týmu nemáme až tak náročné. Stačí mít chuť do hry a ochotu přidat ruku k dílu co se týmu týče. No a ostatní se lze s trochou chuti naučit.

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Holky v týmu jsme měli. Musím říct, že někdy ukázali větší dravost než někteří kluci. V současné době jsme pouze týmem pindíků.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Jestli se jako zvláštnost dají vzít různé rekvizity, které používáme na naše akce, tak ano.
Máme v týmu několik kufříkových programovacích rekvizit bomb, rekvizity raket, muniční bedny, několik desítek různých vlajek, funkční makety min Claymore apod. To si myslím, že u některých týmů neuvidíte. Hlavně si vše vytváříme vlastníma rukama a s chutí.

Rekvizity jsou určitě kořením každé akce. Takže snad už jen slov na závěr?
Rádi vás pozveme na naše akce tady v okolí Jablonce nad Nisou a Liberce.
Určitě rádi uvítáme nové zájemce kteří by se chtěli přidat do týmu a nebo jenom spolupracovat s naším týmem. A závěrem přeji každému týmu a jednotlivci hodně zdaru v airsoftu.

Kontakt na nás:
FB: https://www.facebook.com/EaATJablonecnadNisou/
Stránky: http://eaat.proweb.cz


Vydáno: 11.4.2017 15:02 | 
Přečteno: 10080x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků