Fórum
Kategorie: AS Týmy

Gulo Battle Group Praha

Gulo Battle Group PrahaPo nějaké době tu máme další prezentaci týmu, tentokrát ve stylu PMC jednotek.

Začneme již klasickým úvodem, tedy jméněm vašeho týmu.
Název celé skupiny je Gulo Battle Group Praha, skupinu pak tvoří dvě divize – dvě samostatné jednotky – Yakov Corps Praha a Raven Corps Praha.

A odkud jste?
Jak už název napovídá - Praha a okolí.

Kolik máte aktuálně členů a jaký je váš věkový průměr?
V současné době stojíme s týmem teprve na začátku, ale i tak se nám již v současné době (konec ledna 2019) podařilo složit skupinu lidí, se kterou se už dá prakticky fungovat. Yakov Corps nyní tvoří 5 lidí, Raven Corps 3 lidi. Věkově máme poměrně rozptyl, nejmladšímu z nás je 20 let, nejstaršímu 39, průměrný věk celé skupiny je cca 26 let. Obecně se dá říct, že pod 18 let nejdeme, ale věk bereme spíše jako číslo, důležitá je pro nás spíše osobnost a určitá vyzrálost.

Máte nějaké konkrétní zaměření týmu. Můžete tým stručně charakterizovat?
Jsme zaměřeni na činnost reálných PMC jednotek. I když ale napodobujeme skutečné jednotky, čistokrevnému reenactingu se vyhýbáme a rozhodli jsme se pro vlastní cestu. Využili jsme svou vlastní kreativitu i své zkušenosti a svět PMC jednotek jsme přenesli do světa airsoftu a prakticky jej aplikovali. Výsledkem je naše vlastní fiktivní PMC agentura - uskupení Gula Battle Group Praha, kterou tvoří dvě divize. Tyto divize jsou pak de facto dvě samostatné jednotky, které mají vlastní velitele i vlastní insignie – Yakov Corps Praha a Raven Corps Praha.
Divize Yakov Corps má preferenci směrem východním a volně napodobuje ruské PMC složky (Wagner Group, Slavonik Corps a další) a používá východní výstroj a výzbroj.
Divize Raven Corps oproti tomu nachází svou inspiraci v jednotkách AČR a v dalších armádách ze západního bloku a využívá maskovací vzor 95, Multicam a zbraně v ráži 5.56.
Dá se tedy říct, že děláme hodně věcí po svém, naše taktika však primárně vychází z reálně používaných taktik, je jen v určitých věcech upravena dle možností a limitů airsoftu.
Rozhodně tedy nejsme kluci, co si jdou občas zastřílet do lesa a když začne pršet, dřepí zalezlí doma.
Snažíme se vlastně udržet velice vyvážený poměr mezi MILSIM a zábavou.

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Jedná se o poměrně novou věc. Tým jsme dávali dohromady na konci roku 2018, prakticky začínáme fungovat na začátku roku 2019. V současné době už za sebou máme první úspěšné cvičení.

Jak to máte s velením? Něco o málo o veliteli?
Vzhledem ke koncepci týmu máme velitele hned dva a každý vede svou divizi. U obou z nich se jedná o zkušené lidi (oba cca 12 let zkušeností v airsoftu), kteří mají co předat, airsoft dělají rádi a berou ho vážně, mají trpělivost s nováčky a v neposlední řadě také notnou dávku smyslu pro humor.

Co současnost týmu a jeho budoucnost?
S naším počinem stojíme nyní teprve na začátku a většina z nás nyní doplňuje mezery ve výstroji a výzbroji. Obě divize mají také podstav lidí, takže se snažíme doplnit naše stavy. Mezitím budeme cvičit, sladíme se a začneme to posouvat dál.
Plány do budoucna jsou poměrně ambiciózní. Rádi bychom si v prvé řadě vydobyli dobré jméno a pověst. Dále bychom se rádi také podívali na zahraniční akce nebo snad nějakou svou akci klidně (spolu)pořádali. Výzev se určitě nebojíme.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
V současné době „na našich“ místech na týmovém cvičení, první akce, na kterou se zatím oficiálně chystáme je akce Kandahár.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
U akcí preferujeme spíše větší a vícedenní akce nebo akce, které jsou něčím zajímavé. Nebráníme se také ne zcela military tématice a klidně vyrazíme i na nějaké postapo...

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Vzhledem k nedávnému vzniku týmu vám zde seznam našich oblíbených akcí zatím úplně nevyjmenuje. Z minulých zkušeností mimo tuto sestavu máme hodně v oblibě například akce Airsoftwars.

Děláte jako tým společně i jiné činnosti než jen airsoft?
S většinou lidí se zatím známe poměrně krátce, takže jsme si ještě nevytvořili pevnější osobní vazby, ale z minulosti máme zkušenost, že airsoftové vazby často přerůstají v přátelství a doufáme, že u této jednotky tomu nebude jinak. Do začátku se rádi sejdeme alespoň v oblíbené hospodě…

Pokud vím, nabíráte nové členy. Co by případně měli splňovat?
V současné době máme nábor spuštěný a aktivně hledáme nové lidi pro naši věc. Než, abychom tu vše psali, spíše bychom odkázali na náš web do sekce náboru:
https://gulobattlegroup.webnode.cz/nabor/
Mimo nábor jednotlivců jsme také otevřeni skupinám nebo jednotkám, kterým by se naše koncepce a spolupráce s námi zalíbila natolik, že by se staly pevnou součástí naší jednotky a vytvořily by se tak zde svoji vlastní divizi.
Tato možnost je pak také otevřena našim současným členům, kteří by rádi využili svých ambicí a zkušeností a v rámci skupiny by vytvořili svou vlastní jednotku pod vlastním velením.

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Jsme rádi, že i mezi něžným pohlavím se najdou holky, které zájem o airsoft mají a rozhodně se jim nebráníme, ba co více – v našich řadách máme v současné době hned dvě.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Je to asi celkový koncept skupiny, který máme – dovolíme si tvrdit, že máme svůj vlastní individuální přístup.

Pár slov na závěr?
Zatím jsme relativně nový tým, ale airsoft, military a vše kolem myslíme sakra vážně a jsme vždy připraveni na výzvy. Zároveň se budeme těšit na všechny nové tváře mezi námi. Kdokoliv nás může kontaktovat přes náš e-mail gulobattlegroup.praha@gmail.com.

Více o nás se každý může dozvědět na našem webu https://gulobattlegroup.webnode.cz/.

Za skupinu Gulo Battle Group Praha – velitelé Yakov a Raven Corps


Vydáno: 28.1.2019 10:43 | 
Přečteno: 6178x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků