Fórum
Kategorie: AS Týmy

KVHS DVERZANTI

KVHS DVERZANTIDnes si představíme klub vojenské historie a součastnosti z Ostravy.

1) Jméno vašeho týmu?
KVHS DVERZANTI (klub vojenské historie a současnosti)

2) Odkud jste?
Z Ostravy, Moravskoslezský kraj

3) Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
Jednotka KVHS DIVERZANTI má v současnosti stálý stav 7 aktivních členů + několik rekrutů ve výběrovém řízení, věkový průměr jednotky je 30let..

4) Jaké máte zaměření týmu, nebo nějaká stručná charakteristika?
Jednotka KVHS DIVERZANTI je sdružení lidí zajímající se o průzkumné a bojové jednotky AČR. Podle toho přizpůsobujeme svou výstroj výcvik. Úzce spolupracujeme s armádou české republiky, integrovaným záchranným systémem, s kluby vojenské historie a červeným křížem. Naše jednotka se zaměřuje na bojovou činnost v týlu nepřítele, diverzního a průzkumného charakteru. Naše výcviky a operace se snažíme organizovat tak aby se co nejvíce přiblížila činnosti reálného družstva, při vedení bojových operací.
Zaměření našeho klubu je na taktiku malých jednotek. Jako byly v minulosti skupiny Sliver A, nebo Anthropoid. Především však na současné průzkumné jednotky AČR.  Věnujeme se Reenactingu, což je snaha napodobit skutečnou vojenskou jednotku. Jak po stránce výstroje, výzbroje, tak po stránce výcviku na úrovni jednotlivých členů. Do jednotky je začleněn odstřelovací tým, který tvoří střelec a jeho spotter, tento tým slouží pro podporu družstva při bojových operacích, nebo jako hlídka při pozorovacích a průzkumných úkolech. Odstřelovací tým je vybaven a cvičen způsobem, aby jej bylo možné skrytě nasadit během mil-sim operacích v týlu protivníka dle potřeby i s několika denním předstihem, za účelem získávání strategických informací o prostoru zájmu, nepříteli nebo zájmových objektech.
Jednotka, se zaměřuje na průzkumnou činnost v týlu nepřítele, před lékařskou péči v boji (CLS), topografii, přežití (S.E.R.E.), slaňování a lanové techniky, MOUNT, velkou pozornost věnujeme střelecké přípravě a další činností s tím souvisejících.


5) Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Začali jsme fungovat v roce 2004 kdy jsme založili jednotku as DIVERZANTI, jsme také zakladateli tohoto názvu jednotky. Dále pak v lednu 2013 jsme založili jednotku KVHS DIVERZANTI Ostrava. Vytvořenou na základě ukončení naší činnosti týmu AS Diverzanti (tato jednotka funguje i nadále ovšem už v jiné sestavě) a založení sdružení Klubu Vojenské Historie a Současnosti (KVHS). 

7) Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
Současnost je taková že se snažíme najít a navázat kontakt s podobně zaměřenými jednotkami k navázání bližší spolupráce a rozšířit své řady na stálý stav 9 členů.
Budoucnost vidíme ve stálém zdokonalování jednotky, pořád je co zlepšovat. 

8) Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
K vidění jsme především na vícedenních operacích pořádanými různými military jednotkami.
Jako jednotka organizujeme operace DUCH, DIFOX a školící výcviky T.O.T.

10)Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
Preferujeme vícedenní operace s nějakým daným úkolem a reálným základem, nemáme rádi akce, které jsou přeplácány ohromným množstvím úkolů a podobně

11)Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Mimo naše vlastní aktivity zajišťujeme již řadu let, tematické simulace pro humanitární organizace zaměřené na psychickou odolnost a správné postupy při zvládání krizových situací v humanitárních misích (kontakt se spojkou, zajetí, průchody kontrolními body a spoustu dalších). Tyto simulace jsou vždy upravovány tak, aby se co nejvíce přiblížili reálné situaci. Včetně co nejvhodnějšího prostředí a vojenské techniky pokud je to vyžadováno. Máme k dispozici opuštěné areály, bývalé vojenské základny a jsme schopni zajistit i jiné objekty dle zadaných požadavků. Také pořádáme již tradičně semináře pro zájmové skupiny (Airsoft, Paintbal, Kluby vojenské historie) zaměřené na taktiku, maskování, pohyb v terénu, střeleckou přípravu, topografii, zdravotní přípravu, spojovací přípravu, přežití, improvizované překonávání překážek a další vojenské dovednosti. Dále organizujeme military simulace (Mil-sim) pro miltary kluby. Mil-sim operace, jsou zaměřené na co nejreálnější bojové podmínky a klademe v nich důraz na co nejvěrohodnější napodobení reálných či smyšlených válečných konfliktů. Včetně rádiové komunikace, co nejreálnějšího prostření a techniky. Naši instruktoři jsou bývalí i současní vojáci, policisté a členové IZS. Někteří jsou členové našeho sdružení a ostatní s námi dlouhodobě externě spolupracují. Takto se snažíme maximálně zabezpečit námi pořádané akce a výcviky.

12)Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Členem naší jednotky se muže stát každý, kdo má chuť a odhodlání působit v naší jednotce, je trestně bezúhonný, starší 18 let, nesympatizuje s žádnou extrémistickou skupinou, která potlačuje práva a svobodu projevu.
Jako jednotka ti můžeme nabídnout: zázemí pro daný životní styl, fungující kolektiv nadšenců pro military, férové jednání, možnost sebezdokonalování v taktice a odborných dovednostech dle tvého zařazení v jednotce, účast na zajímavých cvičeních, seminářích a akcích.

14)Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Nemyslíme si že by náš tým byl v něčem výjimečný, jen se snažíme dělat to, co nás baví pokud možno s odhodláním pro danou věc.

15)Pár slov na závěr?
Co říct závěrem? Snad jen že už se zase těšíme do lesa a na výzvy co nás v budoucnu čekají :-)


Vydáno: 19.12.2013 10:16 | 
Přečteno: 13021x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků