Fórum
Kategorie: AS Týmy

2nd Parachute Battalion & Special Air Service

2nd Parachute Battalion & Special Air Service Speciální a výsadkové jednotky jsou v airsoftu jedny z nejpopulárnějších a tak není divu, že se jejich napodobování věnuje mnoho týmů. Proto jsem rád, že tu dnes mohu představit tým, který se zaměřuje právě na anglické výsadkáře a jednotky SAS.

airborne001.jpg


Jméno vašeho týmu?
2nd Parachute Battalion & Special Air Service

Odkud jste?
Jakýsi základní kámen týmu je z Brna, ale máme členy i dále jak z Moravy tak Čech.  Ze Slezska tedy nikoho J.

Co počty vaší jednotky? Kolik máte členů a jaký je průměrný věk?
Věčné téma členská základna… Byli bychom schopni postavit deset vojáků, ale v současnosti je nás aktivních do pěti. A ten věkový průměr je plus mínus kolem třiceti let.

Tak členská základna a aktivita jednotlivých členů, je problémem mnoha týmů. Jaké máte tedy konkrétní zaměření týmu? A jak byste svoji jednotku charakterizovali?
Zaměření je jednoznačně na období druhé světové války a to konkrétně na roky 1942 až 1945.  Stručně nás charakterizuje obdiv k britské vojenské tradici a dvě jednotky pod velením vzdušných sil, které představujeme, jak je uvedeno v názvu.

airborne002.jpg airborne003.jpg

Druhoválečný airsoft je v naší zemi stále spíše výjimečný, přestože se pomalu rozmáhá. Co vznik týmu? Kdy si vás druhoválečný airsoft našel?
Všechny nás spojuje zájem o vojenskou historii a hraní si na vojáky. Dohromady nás vlastně dalo až na výjimky bitevní pole u Slavkova, kde jsme se potkali v uniformách z období napoleonských válek. V airsoftu fungujeme od roku 2006.

Tak trochu překvapivé kořeny, ale je vidět, že hráči airsoftu tvoří skutečně rozmanitou komunitu. Kdo vám vlastně velí a organizuje vás?
Formálně velitel neexistuje neb se klasicky do této role nikomu nechce, ale protože si každý voják nese v tornistře maršálskou hůl, může si to velitelování každý člen vyzkoušet jestli mu padne nebo ne. Neformálně už nějaký čas velitel je a je to ras J.

airborne004.jpg

Jaké jsou plány do budoucna?
V rámci svých možností na akce jezdíme a učíme se zdokonalovat v taktice a v nejbližší budoucnosti by u toho mohlo doufám zůstat.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Vlastně pouze na druhoválečných akcích pořádaných pod hlavičkou druhoválečné airsoftové aliance.

A nějaké konkrétní airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Je jich několik, ale vypíchnu akci pod názvem Nibelungen marsch. Představte si hluboké údolí a v něm mlhu, jednokolejnou železniční trať a starou továrnu a na závěr lom. Prostě Call of Duty jak vyšité!

Ptát se jaký typ akcí preferujete, je trochu zbytečná otázka vzhledem k zaměření. Je druhoválečný airsoft v tomto ohledu jiný než klasický airsoft?
Jsou to akce na historické téma s množstvím úkolů, které obě strany musí plnit. Nejedná se jen o to „kropení“ a důraz se klade na celkovou dobovost. Prostě atmosféra, kterou vám klasický moderní airsoft asi nikdy nedá.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Ano, mimo toho, že zajdeme občas na pivo, tak KVH. Již zmiňované napoleonské války, ve kterých jsme už veterány v počtu účastenství v každoroční rekonstrukci bitvy u Slavkova 1805. Dále pak v období Podunajské monarchie před a začátku 1. sv. války a na konec Československá obrněná brigáda v Anglii za druhé světové války.

airborne005.jpg airborne006.jpg

To je skutečně velký záběr. Musí být těžké najít někoho, kdo se nadchne pro tolik různých válečných období. Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Jistě. Každý rekrut je vítán! Hlavně mít nadšení a zápal pro věc.  A když bude nezávislí v podobě dopravního prostředku, tak to nemá chybu. Přesto, že v posledních letech uniformy WW2 nejsou moc v kurzu, tak věřím v příchod nových posil. Najdete nás na http://www.parachute.cz

Co něžné pohlaví a airsoft? Nějaký ucelený názor?
Pár holek jsem viděl bojovat a to skvěle. V každém období a každé armádě ženy v uniformách byly, byť se o tom moc nemluvilo, takže nic proti ničemu. V týmu holky nemáme nebo pro pořádek již jednu nemáme.


Děkujeme za váš čas doufáme, že se vám bude dařit i nadále, protože tak nadšených lidí není nikdy dost!


Vydáno: 27.8.2012 15:19 | 
Přečteno: 13196x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků