Fórum
Kategorie: AS Týmy

TF7X – Task Force 7X

 TF7X – Task Force 7X Máme tady military tým, který airsoft bere opravdu vážně a dalo by se říct, že jej pokládá za životní styl.

tf7x_1.jpg

Jméno vašeho týmu?
Task Force 7X, zkráceně TF7X.

Odkud jste?
Z Liberce, ale do budoucna předpokládáme, že pravděpodobně přibudou i členové z jiných obcí, jelikož někteří současní rekruti jsou studenty místní univerzity (TUL) a do školy dojíždějí i z daleka.

Kolik máte členů a jaký je váš věkový průměr?
V současné době máme 4 plnoprávné členy v „bojové službě“, 2 civilní členy zajišťující propagaci obrazem (týmový kameraman a týmová fotografka) a 2 rekruty ve zkušební době na bojové posty. Průměr nepočítáme, ale všichni jsme starší 18 let a kromě fotografa jsme všichni mladší 30 let.

Jaké máte zaměření týmu, nebo nějaká stručná charakteristika?
Jak už název napovídá, fungujeme jako tzv. úkolové seskupení, která v reálu opravdu vznikají z pravidelných jednotek různých armád jako dočasné jednotky pro splnění určitého úkolu vojenského charakteru. Některé reálné oddíly Task Force v rámci organizace NATO působí i dlouhodoběji. Je to trochu komplikovanější, ale dobře to vysvětluje kupodivu Wikipedie http://en.wikipedia.org/wiki/Task_force. Jde o to, že jsme na straně „západu“ a ko-operujeme se všemi AS jednotkami, které bojují na straně NATO. Děláme všechno proto, abychom fungovali podle pravidel MIL-SIM, ale je to dlouhá cesta než se všichni všechno naučíme, jak by si přál velitel. Způsobem boje se blížíme k průzkumným zvláštním oddílům, ale nebráníme se ani podpořit pěchotu, je-li to zapotřebí. Jak jednou kdysi někdo řekl na jednom nejmenovaném airsoftovém fóru, připomínáme jednotky PMC v rámci běžné armády, nelze však mluvit o reenactingu v pravém slova smyslu ale spíše o military stylizovaném týmu. Osobně s tím plně souhlasím.

tf7x_2.jpg

Jak jste se dali dohromady a od kdy fungujete?
Tak velitel týmu si po 2 letech zkušeností s paintballem vyzkoušel zahrát i airsoft, díky pozvánce jednoho místního týmu. Zjistil, že vybavení je už mnohem finančně dostupnější i pro studenty SŠ, repliky zbraní dosahují konečně vyššího dostřelu než PB zbraně, takže už jen zbývalo zjistit veškeré potřebné informace o AS a oslovit okolí, zda by někdo nebyl ochotný s ním založit tým, a tím pádem trávit volný čas trochu aktivněji. Nakonec se dohodlo 5 lidí a založili v únoru 2009 tým, spíše sportovního charakteru pro nabírání zkušeností. Po 2 letech vyvstala otázka volby velitele a změny směru týmu, abychom airsoft „dělali“ pořádněji. A jak to tak bývá, členové se nedohodli a tým se rozdělil na 2 skupiny. První skupina založila okamžitě nynější tým TF7X, téměř stejný, jak ho vidíte teď, s pravidly týmu, velitelem, organizací a jasnými cíli. O druhé skupině nemáme žádné informace, mají sice web, nové jméno, ale pokud víme, byli venku jen asi 3x, zatímco my máme za rok 2011 zaznamenáno kolem 20 akcí včetně i těch větších.

Co váš velitel? Jaký je?
Těžké mluvit o sobě (-ROOKiE-) a hodnotit se, ale budiž, zkusím to z pohledu členů týmu. Určitě by řekli, že jsem poměrně přísný, ctižádostivý a puntičkář. Nemám rád nepřesnosti a vyžaduji kvalitní a poctivou práci. Jednám na rovinu a požaduji takové jednání i od druhých. Na druhou stranu, mám pochopení pro různé věci (škola, práce, rodina), pro tým a jeho členy dělám maximum a někdy i možná nad rámec toho, co se ode mě asi očekává. Pro tým jsem schopen zajistit a sehnat téměř cokoliv za nejlepší cenu. Snažím se druhým pomoci, poradit jim a pochopit je. Snažím se tým všemožně motivovat k nejlepším výsledkům a odměnou jsou mi jejich spokojené tváře na akcích i mimo ni příp. uznání nezainteresovaných osob např. z řad médií a obchodních partnerů.

tf7x_3.jpg

Jaká je současnost týmu a jeho budoucnost?
S čistým svědomím mohu říci, že rozdělení týmu v roce 2010 bylo jen k našemu prospěchu resp. pro lidi, co to mysleli s airsoftem opravdu vážně, to byl krok kupředu správným směrem, směrem k military airsoftu. Neradi o sobě mluvíme jako o „airsofťácích“, spíše jsme hráči airsoftu, ale ani to není to nejlepší označení, jelikož my airsoft nechceme hrát. My airsoftem žijeme a myslím si, že každý z nás může říct, že tématika ohledně military, survival a airsoftu se stala jeho životním stylem. Je to jeden z mála koníčků, který člověka obohacuje v dovednostech a zlepšuje jeho charakter, jelikož AS je o Fair-Play a to se už v dnešní době ve společnosti příliš nenosí.

Kde vás můžeme nejčastěji potkat?
Severní a střední Čechy. Jizerské hory, Ralsko, Milovice, ale chystáme se i na akce po celé republice.

Nějaké airsoftové akce, na které opravdu rádi jezdíte?
Spolupracujeme s jabloneckým týmem 4th Recon USMC Bn. MIL-SIM akce, které připravují, jsou opravdu kvalitní, včetně tréninků, které jsou vždy podle pravidel NATO. Rádi jezdíme i na vlastní tréninky, jelikož to není jen o kropení kilogramů plastu po lese a budovách. Vždy si společně užijeme každý okamžik, který spolu strávíme. Moc rádi jezdíme na ASportál.

Jaký typ airsoftových akcí preferujete?
MIL-SIM. Pro nás není důležité, kolik zásobníků vystřílíme nebo kolik zářezů na pažbě si uděláme. Scénář a atmosféra je důvod, proč na akci jedeme, abychom se odreagovali od všedních povinností a starostí.

Jako tým děláte společně i jiné činnosti než jen airsoft?
Samozřejmě. Člen týmu je zároveň přítel, ne jen kamarád nebo známý, takže spolu trávíme opravdu hodně času včetně společenských událostí, výletů a sportovních aktivit, dokonce i s našimi rodinami. Jak jsem uvedl výše, je to pro nás životní styl, takže to není jen o tom, párkrát se vidět na akcích.

Nabíráte či hledáte nové členy? Co by případně měli splňovat?
Ano, máme stálý nábor. Podmínky viz http://taskforce.7x.cz/nabor

Co holky a airsoft? Máte v týmu nějaké?
Máme fotografku, ale to je civilní člen týmu. Dříve jsme uvažovali o tom, zda dívka ano či ne. Po pár diskuzích jsme došli k tomu, že je tu vysoké nebezpečí toho, že by mohla tým rozložit, podobně jako to bývá u hudebních kapel. Dalším dělením týmu si už projít opravdu nechceme, takže z preventivních důvodů NE. Jsme však schopni doporučit týmy, kde dívky bez problémů nabírají.

Má váš tým nějakou zvláštnost, přednost, nebo prostě něco extra, co ho odlišuje od ostatních?
Náš kameraman je opravdový profesionál a díky jeho videím se nám dostává skutečně kvalitní podpory od našich obchodních partnerů. Video z ASportalu 2011 bylo na Youtube vybráno a oceněno taiwanským výrobcem airsoftových zbraní G&G do kolekce nejlepších airsoft videí světa a v brzké době vyjde na jejich komerčně propagačním DVD. Zároveň toto video bude promítáno na mezinárodním veletrhu zbraní a obranného průmyslu IWA 2012 v německém Norinbergu. Napsali také o nás v létě 2011 článek v magazínu ČiliChili od společnosti Vodafone, který má náklad přes 130 tis. výtisků měsíčně. Zúčastnili jsme se jako jediný pozvaný tým z Čech military-airsoft orientačního závodu v Polsku – GFpoint 2012, kde jsme zajišťovali mediální podporu pro další, tentokrát již mezinárodní ročník, určený i českým airsoft závodníkům. Fungujeme tedy i na mezinárodní úrovni a do budoucna plánujeme i častěji vyjet za hranice jako tým. Dostáváme pozvánky z celého světa.

Pár slov na závěr?
Inu, děláme toho opravdu hodně, jak je asi patrné. Za jeden rok, kdy hrajeme stylem military, jsme se toho naučili docela dost, jelikož akce i tréninky jsou u nás docela intenzivní a díky za to patří hlavně naším přátelům ze 4th Recon USMC Bn. Přesto dobře víme, že to je jen zlomek toho, co bychom ještě mohli umět. Military styl je běh na dlouhou trať a ačkoliv neprahneme po reenactingu, tento způsob airsoftu plně respektujeme a uznáváme. Pro náš tým je však nevhodný, jelikož si chceme samy rozhodnout, jakého výrobce výstroje a výzbroje si zvolíme a ne podle určité vojenské direktivy daného roku, kde opravdu není o čem diskutovat. Je to čistě z komerčních důvodů, a pokud je kopie dostatečně kvalitní a provedení alespoň z 95% odpovídající, volíme cestu dostupného kompromisu. Budeme rádi, když do svých řad přijmeme další rekruty a možná i nové členy - nové přátelé.
Naše stránky: http://taskforce.7x.cz/

-ROOKiE- (team leader)


Vydáno: 14.3.2012 12:40 | 
Přečteno: 14202x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků