Fórum
Kategorie: Co je to airsoft

NE zákazu zbraní!

NE zákazu zbraní!POZOR: EU nám chce vzít naše zbraně a nejen ty ostré, ale postihnout chce i airsoft, paintball či jen pouhé repliky zbraní. Braňme se, dokud je čas!!!

Od teroristických útoků v Paříži uplynulo jen pár dní. Policie ještě nedopadla všechny jejich pachatele a nedokončila vyšetřování. Terorismus na území EU je dnes realitou, kriminalita roste a bezpečnostní situace ve světě se zhoršuje. Evropská komise má však ve věci jasno a útoky v Paříži si bere za záminku ve svém opakovaném tažení proti držitelům legálních zbraní.

Jinými slovy dle jejího názoru je třeba odzbrojit slušné a zákony dodržující občany EU. Nemá už rozhodovat ani skutečná „nebezpečnost zbraně“ v případě jejího zneužití, ale i jen pouhý vzhled, což komisi otvírá prostor k proti majitelům airsoftových zbraní, painball, řádně znehodnocené zbraně či jen pouhé repliky, makety a modely zbraní, které ani nikdy nebyly vyrobeny jako střelbyschopné. U řady z nich hrozí, reálné riziko, že budou převedeny do kategorie C, tedy mezi registrované zbraně, jejichž držitel bude muset mít zbrojní průkaz a také to znamená další možné restrikce k jejich používání, prodeji atd.

Seznamte se s návrhem nové směrnice 91/477/EEC o držení a kontrole zbraní, jak ji předkládá Evropská komise:
http://ec.europa.eu/DocsRoom/documents/13965/attachments/1/translations/?locale=cs


Obdobné návrhy předkládala Evropská komise již dříve a díky koordinovanému úsilí nejen všech držitelů legálních zbraní, ale i řady ostatních slušných občanů EU se jim podařilo zabránit. Naše úsilí musíme nyní znásobit a dát Evropské komisi i poslancům Evropského parlamentu znovu jasně vědět náš nesouhlas s tímto návrhem!

  • Statistiky dokládají, že legálně držené zbraně se na kriminalitě v EU podílejí jen zcela zanedbatelným způsobem. Naopak jejich držení prokazatelně přispívá k omezení kriminality a dává občanům možnost se v případě napadení bránit.

  • Airsoft, paintball a jim obdobné sporty přispívají k udržení brannosti obyvatel EU, která v době kdy většina států má jen malé profesionální armády mezi veřejností upadá. S ohledem na stále se zhoršující bezpečnostní situaci ve světě je však nezbytné, abychom byli připraveni naše demokratické a svobodné hodnoty bránit. Rozvoj brannosti a pohybové aktivity by měla Evropská komise spíše podpořit, než potlačovat.

  • Návrh Evropské komise navíc uvádí, že se navrhovaná opatření obejdou bez dopadu na rozpočet. Musíme se však zeptat, kdo nahradí občanům zbraně, které by museli odevzdat? Vždyť se jedná o jejich majetek! To jej chce komise vyvlastnit bez náhrady?

  • Zabývala se Evropská komise dopadem, který bude mít takové opatření na výběr daní? Zbrojní průmysl je součástí Evropského trhu, přináší státům nemalé příjmy a zaměstnává řadu občanů EU. Spočítala Evropská komise, jaké zde budou dopady?

  • Kdo bude registrovat veškeré dosud volně prodejné zbraně, řešit množství jinak nepotřebných žádostí o zbrojní průkazy na zcela ne nebezpečné zbraně typu airsoft, paintball? Nebylo by účelnější, aby se policie a další státní orgány raději věnovali skutečným hrozbám? Počty dnes volně prodejných a neregistrovaných zbraní například airsoftu či paintball vysoce přesahují počty registrovaných zbraní. Na zpracování takové zátěže není státní aparát připraven. Dostatečné kapacity nemají ani evidenční systémy.

  • Proč navrhuje Evropská komise zakazovat zbraně kvůli jejich vzhledu? Zbraň není nebezpečná svým vzhledem, ale naopak právě to, že je snadno identifikovatelná snižuje možnost jejího zneužití. Bylo by rozhodně lepší, pokud by se raději Evropská komise zaměřila na sjednocení postupů při znehodnocování zbraní a jejich přestavbách, pokud zde vidí bezpečnostní riziko.

 

Napište svůj názor na tuto směrnici Evropské komisi. Vaše názory je komise povinna zpracovat a předložit spolu s návrhem Evropskému parlamentu a Evropské radě k posouzení při projednávání předmětných návrhů:

https://ec.europa.eu/transparency/regdoc/?fuseaction=feedback&docId=3085376&language=cs

Zapojte se do mezinárodní petice proti této směrnici:
https://www.change.org/p/council-of-the-european-union-eu-you-cannot-stop-terrorism-by-restricting-legal-gun-ownership

Přečtěte si otevřený dopis LEXu v této věci a zapojte se do jím organizované obrany našich práv:
http://gunlex.cz/clanky/hlavni-clanky/2230-otevreny-dopis-zastancum-prava-na-drzeni-zbrani-v-cele-evrope

Zapojte se do aktivit mezinárodní aktivity Firearms United:

https://www.facebook.com/FirearmsUnited

Nic dosud není rozhodnuto. Společně můžeme vyhrát a zvrátit nesmyslný návrh Evropské komise tak, jako se to již v minulosti podařilo. Zapojit se, ale musí skutečně každý z nás!!! Oslovte svého europoslance, oslovte svého poslance a senátora. Dejte jim vědět váš nesouhlas!!!

Airsoft.cz


Vydáno: 27.11.2015 11:24 | 
Přečteno: 12419x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Ukliďte po sobě
Vážení kolegové bojovníci, střelci,
již několikrát jsem přijel do opuštěných kasáren v Přehvozdí na výcvik a našel tam po vás, airsofťácích, neskutečný bordel. Hromady pet-lahví, shnilé nedojedené MRE, plechovky, fakt humus.Navíc úplně zbytečně zničené zástěny a upravené vchody do místností, které jsme tam postavili pro reálnější nácvik taktiky. Takže, pokud nejste jen partička pitomců, kteří chtějí něco rozkopat a vyřádit se, zkuste pochopit, že po vás tam přijede někdo další a nechce se brodit v odpadcích, které jste tam nechali.
Děkuju.
M4man
icon odpověděl(a)
Chápu tvé rozhořčení, ale nejsem si jist, zda to směruješ na správné místo. Tohle by spíše chtělo řešit-napsat na fóru http://airsoft.cz/forum

Zde pod článkem, kde to nemá žádnou souvislost, to nebude mít žádný kýžený efekt.

Každopádně, nepořádek po akcích není problém jen Přehvozdí, ale i jiných lokalit, které jsou volně přístupné. V tomhle ohledu si každý musí sáhnout do svědomí sám.
, Link na poslance EU
Neváhejte a oslovte přímo i vašeho europoslance. Zde máte jejich seznam:
http://www.europarl.europa.eu/meps/cs/search.html?country=CZ

Pokud se proti této směrnici nepostavíme nyní a dostatečně důrazně tak...

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků