Fórum
Kategorie: Elektriky

AK47 - SVD

Nevím jak přesně nazvat tuto zbraň, neb se jedná o AK47 a SVD pažení takže tomu říkejme AK SVD. V následujících řádcích se něco o zbrani dočtete.

Jeho celokovová verze je k zakoupení je na Bohemia Airsoft za cenu 6020kč se zárukou a za 4515kč s dekorační  slevou. ( Prosinec 2010) Což je pěkná cena.

1.jpg

Začněme tedy od začátku a přeskočíme fázi předávání části zbytku výplaty na poště, násilné otevření krabice, vysmrkání se do záručního listu, kompletace pažby neb dorazí pažba zvlášť a zbytek zase jinde v krabici, papíry faktura, cvičný kule a tyčová baterka.

 

Rozptylovač je z kovu a samotný tlumič plamene kt. je na závitu myslím levotočivý? Oddělávám točením doprava a přidělávám doleva, takže asi levotoč. Klasika 14mm. Tlumič plamene hned navazuje na mířidlo, není tam SVDčkové zakulacené ale klasické otevřené Ak47.

2.jpg

 

No na hlavni je přidělaná dvojnožka která je skutečně úplně na nic jelikož drží jenom na jednom malinkém šroubku.

3.jpg

4.jpg

5.jpg

 

A hrozí zde vypadnutí při nějakým větším kontaktu a možné následné poškození zbraně a proto šla dvounožka ihned pryč. Rozhodně nedoporučuji ji tam mít. Má teda ještě jednu funkci a to zbytečná zátěž.

6.jpg

 

Plynové potrubí  s kovovým očkem na popruh navazuje na předpažbí které vypadá jako z SVD, nemá nikde žádné vybraní krom jednoho na vrchu pažení které nevím k čemu slouží, je složeno ze dvou kusů, je z plastu a vypadá celkem slušně. Velmi zdařilé je že se předpažbí neviklá. Dříve se dali sehnat i dřevo sety na tento SVD ale nikde je už moc nevidím.

7.jpg

 

Teoreticky by šlo i vyrobit  a neměl by to být zas tak složitý proces. Chce to dílnu a šikovný ruce. Těmito dvěma komponenty já nedisponuji takže zůstaneme u plastu.

8.jpg

10.jpg

 

Dostáváme se k zadním mířidlům které ať chcete nebo ne jsou z AK bety nebo AK74. Osobně tento typ mířidel moc nemám rád a nemíří se mi  s tím nějak super.Nicméně mířidla jsou z kovu a když je odšroubujete zůstanou tam dvě díry.

11.jpg

 

Jak můžete vidět dle obrázku, toto AK SVD disponuje klasickou AK47 rozborkou tuto rozborku nemám moc rád protože je třeba šroubovat 4 šroubky na fotce, pažbu a pak kryt závěru atp. Nemám to rád, nicméně lepší než karabina M4….

12.jpg

 

Tělo je tedy kovové, dělané na sklopnou pažbu čili nelze nahradit klasickou pevnou, materiál těla jest klasická zinko-hliníko slitina. Přepínač to má klasika AK47 , celé tělo je AK47…Celá zbraň je AK s SVD pažbením. Mrzí mne zde absence nějaké montáže na puškohled. Boční montáž přidělat by bylo nebezpečný vrtání do těla což bych nezkoušel a raději bych pořídil CYBG montáž optiky pro AK 590kč (Bohemia airsoft ). Montáž se dá koupit i jinde. Výhodou je že dostanete montážku z kovu a šroubky. Pak lze na zbraň přidělat třeba optiku nebo kolimátor. Pokud jste šikovný tak lze navrtat kryt závěru a dát RIS. Baterka se dává pod kryt závěru a vleze se tam klasická tyčová.Kabeláž v základu stojí za nic jen drátky a malá tamia = doporučuji kompletní výměnu kabelů a konektorku neb jsou nedostatečné.

13.jpg

14.jpg

 

Pažba je taky plastová. Vypadající jak SVDčková. V této pažbě je ukryt motorek a tato pažba drží na jednom šroubku v motorové kleci. Pažba kterou mam já je asi blbě odlitá a má velkou vůli a tím pádem mi „rozkvedlala“ motorovou klec. Zatím to teda na funkci nemá vliv ale bál bych se s pažbou někde praštit. Takže jsem udělal anti-kvedlační úpravu.

15.jpg

 

Ano narval jsem tam kus krabice a přilepil k tělu a schoval lepení pažbou teď se pažba viklá jen mírně.Taky je dobrý třeba pažbu kt. je normálně dutá něčím vyplnit třeba tmelem pěnou nebo tak. Pažba je pak bytelnější.

16.jpg

17.jpg

 

Dostáváme se k zmíněnému šroubku který drží tuto pažbu. Ten šroubek slouží zároveň jako přítlak motorku.takže když ho utáhnete moc tak píská motor když moc málo hrozí že samovolně vypadne. Chce to utáhnout tak napůl. Černá patka pažbičky je asi nějak nepřesně dolitá protože nepasuje do drážek na pažbě což je ryze detail dekorační, na motor si sedne dobře což je důležité. Pažba se mi v místech u pažbičku rozevírá nicméně opět dekorační detail. V zadní části pažby je kovová tyčka na popruh měla vy jít vyndat odšroubováním patky pažby ale nevím nelezl jsem tam. Místo toho jsem na tyčku dal kroužek od klíčů a na kvér umístil popruh , nějaký polský užívaný za dob Varšavské smlouvy. Popruh je super drží a stojí stovku dá se koupit v Army schopech. Určitě doporučuji dvou nebo tří bodový popruh kvůli tomu že pažba drží na šroubku a motorové kleci tak aby nebyla zátěž celá na pažbě.

18.jpg

19.jpg

 

Ke zbrani je dodáván krátký točný zásobník na nějakých 200kulí. To že dostanete zásobník krátký je napsáno na krabici spolu s nápisem „Can lay an ambush and fire“. Hopová komora u této zbraně je plastová jen posuvná páčka je kovová a když jsem se snažil sundat hlaveň tak mi to prostě nešlo, hlaveň tam drží festovně.Do zbraně jde dát dlouhou hlaveň délky 650mm a nic nikde nečouhá. V základu tam je 455mm klasická 47cková na své poměry přesná.

 

Střelba je překvapující přes 50m se kuličkami 0,25g dostaneme. Přesnost je dobrá, motor uvnitř je klasický zátěžový má silné magnety. Zbraň je vyrobena firmou JG která užívá podobně jako Marui hvězdičkové šroubky takže bez hvězdiček se tam moc dobře nedostanete. Zbraň má plastová ložiska a pružinu na úrovni cca m120. Kabely jsou obyčejný drátky co stojej za nic výměna nutná protože jinak je kadence katastrofální. Do zbraně přijde určitě přesná dlouhá hlaveň a kovová ložiska, síla pružiny je dostačující a vzduchárna celkem ucházejícně těsní.

 

 

Do zbraně můžete použít jakýkoliv AK typ zásobník, s dlouhým kalachovým to vypadá asi takto:

20.jpg

 

 

Shrnuto, největší nevýhodu zbraně vidím pažbu a dvojnožku, oboje je pochybné. Předností zůstává dobrý dostřel a přesnost v základu + zpracování zbraně kt. je na dobré modelářské úrovni.

 

Na závěr fotky z akce:

x1.jpg

x2.jpg

x3.jpg

 

Text a foto Absinthe


Vydáno: 27.12.2010 12:43 | 
Přečteno: 18716x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků