Fórum
Kategorie: Elektriky

ARES M4 Sharps Bros. S

ARES M4 Sharps Bros. SUž je pro vás tělo klasické M4 příliš nudné? Hledáte něco zajímavějšího?

Tak možná právě pro vás je určen design elektrické pušky ARES M4 Sharp Bros. Tato řada zbraní značek ARES totiž nabízí skutečně neotřelý vzhled, který zaujme jistě nejednoho fanouška. Samozřejmě ani po technické stránce nejde o nějaké obyčejné karabiny M4. Celkově jde o dostatečně zajímavé zbraně, které si zaslouží trošku podrobnější rozbor. Já si vybral nejkratší model z této řady.

Úplně na začátek si nicméně připomeňme, že Hong Kongská značka ARES samostatně operuje někdy od roku 2010. V této době postupně ukončuje spolupráci se značkou STAR a vydává se vlastní cestou. ARES je ovšem značka, která je připravena spolupracovat na jakémkoliv zajímavém projektu. Výjimkou nebyla ani spolupráce s firmou EMG a Sharp Bros. Právě EMG (Evike Manufacturing Group), která je v podstatě vývojovou částí slavného amerického obchodu Evike.com spojila své síly s designéry ostrých zbraní Sharp Bros a vytvořila výsledný design zbraně s označením Hellbreaker, který má imitovat vzhled přídě slavného letadla P-40 Warhawk. To vše bylo pak postaveno okolo platformy zbraní značky ARES, která jediná, dokázala nabídnout skvělé technické provedení a moderní funkce, jež se řadí mezi ty nejlepší na trhu. Ostatně tato řada má mnoho společného se zbraněmi značky Amoeba, které také ARES vyrábí. Nicméně podívejme se už přímo na zbraň.

ARES M4 Sharps Bros. S je elektrická puška, dodávána v jednoduché kartonové krabici s nosným uchem. Na krabici nejsou prakticky žádné obrázky, jen loga firem ARES, EMG a Sharp Bros. A jedna samolepka s miniaturou a označením zbraně. Uvnitř krabice také neočekávejte nic překvapivého. Zbraň s jedním zásobníkem, čistič hlavně a jeden lístek s autentickým certifikátem značek výrobců. Nechybí ani QR kód s odkazem na manuál ke zbrani a unikátní sériové číslo. Samotná puška je zabalena v igelitovém obalu a uložena v kartonovém výlisku. Celé to působ jednoduše, ale vcelku hezky.

Ve chvíli kdy vezmete ARES M4 do ruky, víte, že přes veškerý vzhled máte v ruce poctivou M4 o váze 2,5 kg a délce 66 – 75 cm. Ano, na první pohled musím říci, že vypadá velmi pěkně. Pocitově se přeci jen drží jinak, než klasické M4. Může za to tvarované předpažbí i jiný typ pažbičky. Celkově působí už od pohledu moderně a agresivně. Podrobnější pohled je neméně zajímavý.

Tělo zbraně je standardně ze dvou kovových částí, tedy spodního dílu a horního pouzdra závěru. Spodní díl je asi nejzajímavější. Přeci jen, Sharp Bros jsou svými designy známí nejen mezi fanoušky ostrých zbraní. Tento konkrétní vzhled má imitovat zdobené přídě letadel P-40 Warhawk. Musím říci, že vzhled je povedený a skoro mě láká, nabarvit tohle zdobené čelo se zuby dle barev, jaké byly na letadlech. Celkově tento estetický prvek ale nemá žádný vliv na funkci a tak na spodním dílu najdeme obvyklé ovládací prvky.

Přepínač režimu střelby s raženými piktogramy na levé straně a pojistku zásobníku na pravé. Záchyt závěru na levé straně je bohužel jen imitován a nemá žádnou funkci. Nechybí ani ražení Sharp Bros. na těle. V zadní částí hned pod rámem pažby se pak ukrývá trojúhelníkové QD oko na popruh. Nesmím opomenout ani spoušť, která je rovná a sportovního vzhledu. Trochu si ovšem musím postěžovat, na ne zcela dokonalou povrchovou úpravu na obou dílech těla, kde je znát, že struktura barvy se mírně liší v závislosti na tlouštce vrstvy barvy. Proto se občas na těle objevují fleky, které mají mírně jiný odstín od zbytku zbraně. Funkčně to nemá na zbraň žádný vliv, přesto je to věc, která se občas objevuje napříč všemi výrobci airsoftu a já jí moc nemám rád.

Pažbička je vyrobená z plastu, ale její design je shodný s puškami značky Amoeba. Je to tedy pažbička se zdrsněným povrchem. Ten je na hřebu a předku pažbičky z měkčího gumového materiálu, zatímco zbytek pažbičky je z klasického tvrdého plastu. Patka pažbičky má samozřejmě otvory pro odvod tepla s motorku.

Horní část těla, tedy pouzdro závěru, je velmi hranaté a jeho design působí velmi hrubě. To se týká především části okolo výhozího okénka a imitace dorážeče závěru. Horní část samozřejmě zdobí montážní R.I.S. lišta. Shrnuto, celé tělo působí velmi příjemným a bytelným dojmem.

Pažba je sama o sobě velmi pěkně provedená. Trubka, tedy rám pažby, je kovová. Pažba jako taková je plastová a též jde o model pažby, který známe už od pušek řady Amoeba. Klasický trojúhelníkový profil má krásně zakomponované pojistky pro změnu délky pažby. Pažba má celkem pět poloh, je vcelku pevná a nijak zásadně se neviklá ani v jedné z poloh. Osobně se mi velmi líbí pogumovaná patka, díky které ARES M4 sedne v rameni naprosto dokonale. Do prostoru trubky pažby se vkládá baterie, která se připojuje malým Tamyia konektorem. Prostoru v trubce není mnoho a proto je reálně možné použít asi pouze li-Pol baterii, na kterou je ostatně dimenzován mechanismus zbraně.

Předpažbí je kovové, obrobené na cnc ze slitiny hliníku 6063. Typově se jedná o velmi tenké a pevné předpažbí s M-LOK systémem. Drží se velmi pohodlně, za čiž může i jeho profil ve tvaru osmiúhelníku. Samozřejmě, že vrchní plocha je přeměněna na R.I.S. lištu. Předpažbí drží velmi pevně, protože je k tělu připevněno hned několika šrouby. Kovová vnější hlaveň je táké pevně ukotvená a navíc je ještě v předpažbí centrována. Konec vnější hlavně zdobí kovový tlumič výšlehu, který je upevněn na 14 mm pravotočivém závitu. Když jsem zmínil horní montážní lištu, nesmím zapomenout na plastová odnímatelná sklopná mířidla. Ta jsou plně seřiditelná a překvapivě funkční. Míří se přes ně vcelku intuitivně, byť je jasné, že tahle zbraň si zaslouží minimálně nějaký kolimátor.

Zásobník ničím nepřekvapí. Je to klasický kovový točák na 300 ran. Je to standardní zásobník, který bude pasovat prakticky v každé M4.

Nicméně, kromě vnějšího provedení, není ARES M4 Sharps Bros. jen fancy líbivá elektrická puška. Uvnitř ní se nachází to nejlepší, co v současnosti značka ARES nabízí. Vše se točí okolo moderního zesíleného mechaboxu verze 2 s rychlovýměnou pružiny, vybaveného nejen 8 mm ložisky, ale především pokročilou programovatelnou elektronikou EFCS (Electronic Fire Control System). Právě díky ní, je celá zbraň schopná bez problémů pojmout 11,1V Li-Pol baterii a má velmi rychlou odezvu elektronické spouště. To vše je podpořeno velmi kvalitní stříbrnou kabeláží, speciálním vylepšeným modrým MOS-FET a magnetickým snímání pohybu ocelových kol. Co se silových dílů týče, najdeme zde píst s kovovým ozubením, kovový trn, chromovaný válec a další víceméně standardní díly.
Jediným nedostatkem je to, že programování probíhá za pomoci speciálního programovacího modulu Amoeba EFCS Programmer, který bohužel není součástí balení.

Hop-up komora je vyrobena z plastu a má velmi příjemnou regulaci ve stylu ProWin komor. Vnitřní bronzová hlaveň má délku 220 mm a průměr 6,03 mm. Výkon je 105 m/s s 0,20g kuličkami. Ale myslím, že si klidně zaslouží mírné zvýšení výkonu. Celkově má ARES M4 velmi dobrou přesnost, dostřel a soustřel, vezmeme-li v úvahu její krátkou délku hlavně a základní výkon. Zkrátka, tahle puška je připravená rovnou do boje.

Celkově musím říci, že ARES, EMG a Sharp Bros se skutečně vytáhli a dostali na trh něco zajímavého. Na první pohled obyčejná M4 působí po podrobnější prohlídce skutečně zajímavě a sofistikovaně. Její moderní vzhled je něco, co každého zaujme a samotný střelec ocení technickou vyspělost celé zbraně. Samozřejmě, ARES M4 Sharp Bros je i z vnějšku odolná a potrpí si na velmi dobrou ergonomii. Ares touto řadou zbraní opět dokazuje, že patří mezi lepší značky a že si dokáže udržet slušný standard výroby, při zachování špičkové funkčnosti.

ARES M4 Sharps Bros. S lze zakoupit na Bohemia Air Soft za 8555 Kč ve standardní záruce, nebo pak s dekorační slevou 300 Kč. A pokud vám nevyhovuje krátká délka tohoto modelu, můžete vybírat i z delších verzí ZDE.


Vydáno: 25.3.2019 9:12 | 
Přečteno: 6093x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků