Fórum
Kategorie: Elektriky

ASG SLV36C

ASG SLV36CChcete hodně muziky za málo peněz?

Čas vánoční obvykle nutí lidi bilancovat. Nejinak je tomu i u airsoftových hráčů. Ti zkušenější obvykle plánují nákup něčeho, co si přes rok odpírali a ti, kteří začali nedávno, touží většinou po nějaké pořádné zbrani, protože krátká plynovka či manuál se kterým doteď stříleli, nejsou pro běžný airsoftový boj zcela ideální. Jenže na vánoce se kupuje mnoho jiných věcí, než jen airsoft. Peněz je tedy málo, ale jako vždy se očekává slušná koupě. Přeci jen, chcete něco prověřeného, něco co slušně funguje, lze to do budoucna opravit i upgradovat. Přesně pro takové z vás tu je ASG SLV36C, kterou pro ASG vyrobila značka J.G.Works. A právě v tomto případě padá mýtus, že elektriky vyrobené v Asii pro jiné velké značky, jako třeba ASG, musí být nutně dražší, než stejná zbraň distribuovaná přímo výrobcem.

ASG SLV36C dorazí v celobarevné kartonové krabici s polystyrenovou výplní. Nutno podotknout, že krabice působí pěkným dojmem. Obsah balení je stejný, jako u většiny levnějších zbraní. Najdeme tu kromě samotné zbraně s jedním zásobníkem též nabíječku s baterií Ni-Mh 8,4V/1400 mAh, čistič hlavně, vzorek kuliček a přehledný obrázkový návod ve třech jazycích (angličtina, francouzština a španělština).

Už jsem zmínil, že do všech elektrických zbraní máme zbrusu nové české návody, mnou vytvořené? I s pohlednými kreslenými maskotkami na obálce?

Když zbraň vyjmete z krabice, máte zcela jistě pocit, že v ruce držíte něco moderního a rozhodně nic, co by působilo lacině. Futuristický vzhled útočné pušky německého Bundeswehru je z 90. let a dodnes neztratil nic ze svého kouzla. Mohou za to jak použité plasty, protože reálná předloha zbraně je také celá z plastu, tak moderní ergonomie, která je na vysoké úrovni. Díky perfektnímu vyvážení se SLV36C drží v rukou skvěle. Vždyť váha 2,6 kg není zas tak mnoho, zvláště, pokud je celá puška dobře vyvážena, což je případ této zbraně. Lícení i míření ja taktéž pohodlné, především zásluhou kompaktních rozměrů. Celá zbraň má na délku 50 – 72 cm, podle toho zda máte či nemáte sklopenou pažbou. Velkou výhodou je fakt, že SLV36C je vhodná pro praváky i leváky, vzhledem k otmu, že ovládací prvky jsou v dosahu z obou dvou stran zbraně. Ale dost statistik a všeobecných popisů, pojďme se kouknout blíže.

Hlavní část celé pušky je středový díl těla. Ten je plastový a z jednoho kusu. Co se musí nechat, je konstrukční promyšlenost původní ostré předlohy. Celá puška je totiž pevná a bytelná. A vůbec nevadí, že tělo je z plastu, protože tento jediný středový kus drží všechny další díly pohromadě a není žádná možnost, aby se puška jakkoliv kroutila či viklala. Všeobecně je právě tato krátká verze zbraně jednou z nejbytelnějších a nejpevnějších zbraní na trhu. Tělo má matně černou barvu s jemně zdrsněným povrchem. Vypadá to moc pěkně. Po pravé straně je pak kovové výhozí okénko ukrývající regulaci hop-up mechanismu, na levé pak airsoftové ražení.

Ke středovému dílu je upevněna pažbička a zásobníková šachta. Obojí je ve stejné barvě ze stejného materiálu. Pažbička sice nedisponuje žádným extra zdrsněním či vroubkováním, přesto se drží dobře a pohodlně. Po obou stranách ji zdobí přepínač režimu střelby ve stylu MP5, který má tři polohy. Zajištěno, automat a jednotlivé rány. Přepínání je plynulé a neklade žádný zvláštní odpor, ani není volné. Každá poloha je vcelku dobře znatelná.

I když je pravdou, že třeba u ICS a ARES zbraní je přepínač typu MP5 vyladěn mnohem lépe.

Zásobníková šachta nepotřebuje nijak velký komentář. Zásobník v ní drží vcelku dobře a celkově na tomto dílu není co vytknout.

Na vrchu těla najdeme nosné ucho, na kterém je standardní 21 mm R.I.S. lišta a hledí s muškou. Hledí je seřiditelné a dostatečně praktické a nijak nepřekáží, pokud si na lištu namontujete třeba kolimátor. Pod nosným uchem se pak ukrývá natahovací páka závěru, která je přístupná jak z levé, tak z pravé strany. Natažení páky otevírá výhozí okénko.

Pažbění SLV36C je opět plastové a začneme nejprve pažbou. Ta je sklopná do boku na pravou stranu a zajišťuje se zaháknutím o výstupek na těle zbraně. Kloub pažby je vcelku pevný a zajištěná pažba, ať už sklopená, nebo vyklopená, se nijak nehýbe. I pojistka pažby má vcelku masivní provedení. Na kloubu je taktéž oko pro popruh. Patka pažby je pogumovaná a její opření o rameno je pohodlné. Trochu škoda, že není možnost regulovat délku, nicméně tento typ pažby je "blbuvzdorný" a nelze na ní prakticky nic rozbít či poškodit.

Předpažbí je ergonomicky řešené v černé barvě a vyrobené z plastu. V podstatě právě délka předpažbí obvykle určuje verzi zbraně. V tomto případě je předpažbí zkráceno na co nejmenší délku (společně s hlavní). Na předpažbí nalezneme tři pozice pro montáž R.I.S. lišt. Jednu na každé straně a další na spodku zbraně. Je trochu škoda, že zbraň obsahuje pouze spodní R.I.S. Lištu, kam lze ale upevnit třeba taktickou rukojeť (rukojeť není součástí balení). U spodní R.I.S. lišty nechybí po obou stranách oka pro popruh. Předpažbí lze ze zbraně odejmou za pomoci jediného čepu, po jehož vytažení jde předpažbí vysunout. A právě zde je úložný prostor pro baterii. A prostoru není mnoho. Nicméně standardní SP baterie se vcelku pohodlně vejde, jen to chce trochu grif, abyste dobře napasovali kabely. Mimochodem konektor pro připojení je malý Tamiya.

Vnější hlaveň je kovová, černá a v těle zbraně je pevně uchycená. Na jejím konci je kovový tlumič výšlehu se 14 mm levotočivým závitem.

Poslední částí, je zásobník. Ten je samozřejmě plastový, neprůhledný na 470 ran. Jde tedy o zásobník vysokokapacitní. Výhodou tohoto typu zásobníku je možnost připojení dalších zásobníků, což oceníte v případě tlačných zásobníků.

Co říci k technické stránce? SLV36C není nijak atypická elektrická zbraň. Spolehlivý mechabox verze 3 umožňuje slušný upgrade potenciál, ale vzhledem k nízké ceně očekávejte spíše základní vnitřní díly, které jsou však plně dostačující pro zbraň v této konfiguraci. Velkou zajímavostí je také možnost regulace výkonu zbraně za pomoci imbus šroubu v zadní části zbraně. Stačí sklopit pažbu a imbus klíčem otáčet šroubkem v otvoru. V praxi měníte délku předpětí pružiny. Vnitřní hlaveň je základní bronzová o délce 247 mm, usazená v plastové hop-up komoře. Výsledný výkon je i tak vcelku slušný, celých 110 m/s s 0,20g kuličkami, při maximálním předpětí pružiny, což je na tak krátkou hlaveň pěkný výsledek.

Minimální výkon pak po příslušné regulaci předpětí je cca 100 m/s.

Shrnutí není překvapivé. ASG SLV36C míří na zákazníky nízkou cenou, přidávajíc k tomu zvučné jméno značky ASG. Vnější provedení není vůbec špatné a svojí robustností je tato řada zbraní pověstná. O kvalitách mechaboxu verze 3 pak nemůže být pochyb ani v rámci levných zbraní. Jestli chcete přičichnout k airsoftu a chcete zbraň do začátku, za kterou se nemusíte stydět a na kterou seženete bez problémů jak náhradní díly tak upgrade, volte ASG SLV36C.

ASG SLV36C seženete za špičkovou cenu 3335 Kč ve standardní záruce, nebo pak se slevou 300 Kč v rámci dekorační záruky.


Vydáno: 21.12.2016 22:09 | 
Přečteno: 10825x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Starší verze?
Chci se zeptat, před pár lety jsem toto koupil, ale byla s úplně základním plastovým mechaboxem. Jsou teď už všechny tedy s kovovým?
icon odpověděl(a)
To musel být nějaká hodně stará verze. Dneska už se plastové mechaboxy prakticky nedělají. Najdete je pouze v několika málo modelech na tužkové nebo jiné slabší baterie.
odpověděl(a)
No 3 roky zpátky. Pak nějakou dobu nebyla v nabídce a teď zase je.
, g36
Kvalitu g36c od jg muzu potvrdit. Kdyz jeste zvetsite rozsah pritlacneho valecku v hop komore a budete pouzivat .30 kule, tak se Vam dostrel navisi z puvodnich 55-60m na peknych 65-68m. Coz s tak levnou upravou zbrane a jeji pocatecni cenou, dela velmi zajimavou volbu i pro pokrocile.
Zdravi Petr

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků