Fórum
Kategorie: Elektriky

Cybergun KA Sig Sauer 556 Short blow back

Cybergun KA Sig Sauer 556 Short blow backNení v airsoftu mnoho civilních variant vojenských útočných pušek. A jak se zdá značka King Arms si to myslí také. Proto po King Arms S&W M&P15PSX tu máme civilní verzi pušky Sig Sauer 550.

Vzhledem k mnoha dovozním omezením, byl pro americký trh navržen speciální model Sig Sauer 556, který vyhovoval příslušným regulím. Hlavním rozdílem je absence režimu plně automatické dávky, upravený spodní díl závěru pro zásobníky standardu STANAG a výsuvná pažba typu M4. Díky příslušné licenci a spolupráci se značkou Cybergun tak nebudeme ochuzeni o tuto zajímavou pušku, která je na civilním trhu se zbraněmi velmi oblíbená.

Velmi rád otvírám ty krásné rudé krabice od King Arms. Barevný potisk, pevná krabice, měkká ale pevná výplň s výřezem na zbraň a příslušenství, to vše je u King Arms standardem. Přehledný anglický obrázkový návod s dodatečným návodem od Cybergunu taktéž nepřekvapí. Kromě zbraně a samotného zásobníku naleznete ve zbrani ještě velkou plničku a čep pro vyřazení blowback mechanismu.

Zařízení pro vypnutí blowback mechanismu považuji za velmi zajímavou záležitost. I když to přímo blowback mechanismus nevypíná, spíše se jen zamezí pohybu závěru při střelbě.

Řeknu to na rovinu. Sig se zásobníkem typu M4 a výsuvnou pažbou prostě vypadá zvláštně. Skoro bych řekl, že vypadá přímo divně. Přesto je vše vyrobeno jako vždy dobře a kvalitně. Matně černé kovové tělo má jednolitou barvu a opatřeno ražením. King Arms má skutečně kvalitní formy pro výrobu svých těl, takže má mnoho detailů, ale žádné otřepy či stopy po výrobě.

Předpažbí zbraně je vyrobeno z duralu a vyrobeno na CNC. Barevně má jen o kousek světlejší odstín než tělo zbraně a je také oraženo bílým číslováním na R.I.S. lištách. Předpažbí zakrývá kovovou hlaveň s ocelovým tlumičem výšlehu. Ten ukrývá 14mm levotočivý závit.

Pažbení je vyrobeno z tvrdého ABS plastu. Pažbička je standardní typu Sig, pažba je výsuvná typu M4, vedená na kovové trubce. Do této pažby se zároveň dává malá baterie. Pro zbraň je určena přímo speciálně tvarovaná Ni-Cd baterie od King Arms, ale dle mého jsou lepší možnosti. Dnes velmi populární varianta, kdy se miniaturní Li-Pol baterie vloží přímo do trubky v pažbě, bude lepším řešením. V obou případech se ale zachovají rozměry samotné pažby, takže není nutné používat Crane variantu pažby (což znamená nákup dalšího dílu) a podobné věci. Na pažbě ještě potěší odnímatelná gumová patka.

Zásobník této zbraně je také o jeden odstín světlejší v matně černošedé barvě. Je vyroben z plastu a je na 135 ran. Jedná se tedy o dvojřadý tlačný zásobník.

Nejsem si jist, zda je to od King Arms dobrá volba. Dvojřadé tlačné zásobníky jsou dle mých zkušeností poruchové a když už tlačák, tak typově takový, který nemá více než 60 ran. Vzhledem k dnešnímu trendu přiložených vysokokapacitních zásobníků ke zbrani, je tento krok King Arms velmi překvapivý.

Co se dalších specialit týče, zbraň má několik R.I.S. lišt a to jak na závěru, tak na předpažbí. Je tedy zcela modulární a můžete na ni usadit jakýkoliv doplněk. Seřiditelné kovové hledí i muška jsou samozřejmostí.

I když tedy vyklopit hledí je vcelku náročný úkon. V rukavicích zhola nemožné.

Detaily zbraně jsou kovové, většinou v matně šedé barvě. Na jednu stranu to je škoda, na druhou stranu, veškeré funkční prvky dobře kontrastují se zbytkem zbraně a tak je nepřehlédnete. Spoušť, páka natahování závěru čepy, pojistka zásobníku i přepínač režimu jsou ocelové. Co mě mile potěšilo, byl přepínač střelby. Ten má na těle označeny jen dvě pozice, tedy pro pozici Safe a Single (zajištěno - jedna rána). Tedy stejně jako originální civilní ostrá verze. Ale fanoušci airsoftu se bát nemusí. Přepínač má koncovou polohu ještě o něco dál, takže můžete nastavit plně automatický režim střelby, jako u běžné AEG. Přepínání je navíc precizní, krásně přecvakává a jasně drží zvolenou polohu.

Nicméně tento kousek rozhodně není dokonalý. Co je mi trochu líto, jsou oka na popruh. Na levé straně vpředu u mušky je klasické očko pro uchycení spony popruhu. Ale na pažbě jsou pouze dva průvleky na popruh. Nikde žádné oko na uchycení spony tříbodového popruhu, či něco podobného. Co také trochu nechápu, je pojistný čep pro sklopnou pažbu SIG, který je na pravé straně R.I.S. předpažbí. Skutečně netuším k čemu, když má zbraň pažbu výsuvnou. Takhle na R.I.S. liště jen překáží. Štěstí, že je možnost ho odšroubovat.

Vnitřek zbraně je ozdoben King Arms speciálním mechaboxem verze 3 s blowback mechanismem. Mechabox je osazen 7mm ložisky. Uvnitř něho najdete standard od King Arms, takže nemá moc cenu ho rozebírat. Mechanický blowback je běžného provedení, tedy že pohyb pístu vzad táhne dozadu i natahovací páku, zatímco pohyb vpřed tlačí pružina závěru. Páka závěru tedy není pevně propojena s pístem. Naneštěstí není problém blowback odpojit za pomoci výměny vodicí osičky, která je obsahem balení. Postup k tomuto úkonu je podrobně popsán i s obrázky v návodu ke zbrani.

Hop-up je kovový, snadno se reguluje. Hlaveň je základní bronzová a dlouhá 368 mm. Výkon má zbraň v základu 100 m/s s 0,2g kuličkami. Nic co by nás u značkového výrobce překvapilo.

Když bych měl hodnotit tuto zbraň, řekl bych, že se jedná o trochu jinou variantu karabiny M4. Samozřejmě to není pravda. Jádrem zbraně je stále dobrý Sig 550. Možnost používat zásobníky pro M4 vítám jako užitečnou, stejně jako chválím mechabox ver. 3. Naopak výsuvnou pažbu hodnotím záporně, protože Sig by měl dle mého mít vždy pažbu sklopnou. A absenci zadního uchycení popruhu taky nemohu chválit. Nicméně, pokud bychom se měli bavit o věrohodnosti modelu a jeho zpracování, je tato zbraň od King Arms opět na špici.

Cybergun KA Sig 556 Short blow back AEG lze zakoupit na airsoftshop.cz za cenu 6.787 Kč ve standardní záruce, nebo pak samozřejmě v dekoraci se slevou 500 Kč. A kdyby se vám pak náhodou nelíbila krátká varianta této pušky, nabízí se její sestřička CYBG KA Sig 556 DMR Blow Back která sice stojí 11.359 Kč, ale zase dostanete do ruky velmi zajímavý typ pušky pro ostrostřelce, který hned tak na bojišti nepotkáte.


Vydáno: 7.5.2015 14:10 | 
Přečteno: 11361x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků