Fórum
Kategorie: Zajímavosti, Elektriky

ICS SSS elektronický systém

ICS SSS elektronický systémKapitán ICS Riddick Wolf nám dnes poví něco více o novém elektronickém systému SSS od ICS

Drazí hráči, fanoušci airsoftu a příznivci ICS

Už na podzim se na pulty Bohemia Air Soft dostane nejnovější zbraň ze sortimentu ICS, systém CXP-MARS. Je to v současnosti nejpokročilejší zbraň, jakou ICS nabízí a řadí se zároveň mezi to nejlepší, co lze v současné době na trhu zakoupit. Je mojí povinností, jakožto kapitána ICS pro Českou republiku, říci vám něco více o hlavní přednosti této zbraně, která byla uvedena na trh tento rok.

Jak jistě víte, ICS uvádí současně s puškou CXP-MARS na trh nový SSS elektronický systém spouště dovolující střelbu dávkou. Tato novinka se objeví nejen ve zbraních řady CXP-MARS, ale bude možnost si tento systém dodatečně pořídit i do zbraní z řad CXP-UK1, CXP-HOG, PAR Mk3 a CS4 EBB systému (vyjma CXP-APE). Stačí jednoduše vyměnit původní spodní díl mechaboxu za spodní díl MA-417 vybavený SSS systémem. Z vaší základní verze zbraně od ICS tak můžete mít zbraň v nejmodernější verzi SSS.

Pro porovnání konkurenčních elektronických systémů, vám níže uvedu srovnání jiných značek a ICS, abyste mohli snadno pochopit vynikající vlastnosti systému SSS.

Funkce dávky

U ICS SSS je funkce dávky řízena snímáním pohybu ramínka přerušovače se standardním pístovým kolem. ICS tak překvapivě nepoužívá systém s Hallovou sondou a speciálním pístovým kolem vybaveným magnetem, jako je tomu u jiných výrobců. V případě upgradu proto není problém nahradit toto kolo jiným pístovým kolem od jiného výrobce, stejně jako zbytek převodů.

Přepnutí do režimu dávky

Přepnout do režimu dávky je velmi jednoduché. Přepnete na jednotlivé rány, podržíte spoušť na 10 sekund, motorek potvrdí přepnutí režimu zavibrováním a když nyní přepnete na pozici automatu, budete střílet tříranou dávkou. Pokud chcete zpátky automat, opakujte stejný postup.

Indikace nízkého napětí baterie a ochrana proti podvybití

V případě, že baterie dosáhne nízkého napětí, motorek třikrát zavibruje, aby vás na tuto skutečnost upozornil. Když je napětí baterie už příliš malé, motorek zavibruje pouze jednou a systém odpojí přívod energie, aby baterii ochránil. Pro tuto funkci dimenzovalo ICS svůj SSS systém pouze na Li-Pol baterie o napětí 7,4V a 11,1V. To je velmi důležité, protože jiné, než Li-Pol 7,4V a 11,1V baterie nelze pro zbraně s SSS systémem použít.

Vlastní diagnostika zbraně

Systém si může sám skontrolovat převody, motor, spušť, elektronický panel, FET, přepínač režimu střelby, čidla a baterii, zkrátka téměř všechny díly uvnitř spodního dílu mechaboxu mohou být kdykoliv skontrolovány pro správnou funkci. Stačí sundat pouzdro závěru a přepnout se do diagnostického systému, který začne jednotlivé komponenty testovat a za pomoci indikace LED diody vám ohlásí, co že je v mechaboxu špatně, včetně třeba nízké voltáže zbraně.

Pokud systém při kontrole nedetekuje žádný problém, bliká uvnitř zbraně zelená LED dioda.
Pokud se ovšem vyskytne nějaký problém, začne LED dioda svítit či blikat jinou barvou, například:
Blikající červená LED dioda: problém v převodech, motorku, nebo u ramínka přerušovače.
Svítící červená LED dioda: problém v MOSFET nebo v elektronické jednotce.
Blikající oranžová LED dioda: problém se spouští.
Svítící oranžová LED dioda: problém v přepínači režimu střelby.
V prvních třech případech SSS přeruší funkci zbraně, dokud není problém odstraněn. Pouze v posledním případě dovolí systém zbrani střílet dál.

Duální FET

V případě selhání FET, mohou nastat dvě varianty. Buď vám selže odezva spouště a zbraň přestane střílet, nebo mnohem častěji dojde k nepřetržitému napájení a zbraň naopak začne nekontrolovatelně střílet. Nový systém ICS SSS dokáže zabránit druhé variantě. Systém SSS má totiž dva zabudované FET. Jeden hlavní (napájecí) FET a druhý monitorovací FET. Pokud jeden FET vyhoří, druhý detekuje abnormalitu a ihned vypne celý systém. Nicméně pokud vám FET shoří, není nutné měnit celý SSS systém, ale pouze vyměnit desku napájecího zdroje.

Integrovaná deska Systému Elektronické Spouště

Elektronické systémy jiných značek mají obvykle FET oddělený od samotné ovládací desky, často mimo mechabox. ICS dalo oba komponenty dohromady a kompletně jimi nahradilo spoušťové kontakty. Díky tomu může u každé zbraně zůstat původní prostor pro baterii, protože ho není nutné zabírat dodatečnou elektronikou mimo mechabox. To ocení hlavně majitelé zbraní s prostorem pro baterii v trubce pažby.

Mnohokrát děkuji serveru Airsoft.cz za možnost prezentovat nejnovější výrobek značky ICS

Riddick Wolf
ICS Captain Czech Republic
Airsoft Toy Soldier - Noticias en Español

FB: https://www.facebook.com/ICScaptainRiddickWolf/
FB: https://www.facebook.com/airsofttoysoldiers/
FB: https://www.facebook.com/WikthoriaCommunity/
Instagram : https://www.instagram.com/riddickwolf/

 


Vydáno: 8.9.2017 10:21 | 
Přečteno: 9770x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků