Fórum
Kategorie: Elektriky

SRC vs. China

SRC vs. ChinaBohemia Air Soft vám přináší spoustu novinek z kuchyně firmy SRC.

Pro porovnání tu máme dva, na pohled stejné modely zbraní, a to carbine M4A1 od Tchajwanského SRC a od čínského výrobce, kde je zbraň vyráběna pro co nejnižší cenu.

Porovnání STTi(s) a SRC

STTi (s) S4 Carbine celokov VS.  SRC SR4A1 kov gen. III
 

Na první pohled obě tyto zbraně vypadají skoro stejně. Avšak podíváme-li se detailně na zbraň SRC, ta vám nabízí oproti čínské verzi reálné ražení na těle i zásobníku, což dodává zbrani reálný vzhled. Obě tyto zbraně jsou vyrobeny v celokovovém provedení, čemuž odpovídá i jejich váha rovné 3 kg. Zbraně jsou osazeny montážní R.I.S lištou, která je schovaná pod nosným uchem, umožňuje však přidělání kolimátoru nebo puškohledu.


SRC SR4 carbine celokov gen. III *)

Součástí zbraně je i pružina SRC M120 SRC SR4A1 kov gen. III SRC SR4A1 kov gen. III

Co se týče vnitřních dílů je zbraň SRC již od základu osazena 8mm kovovými kuličkovými ložisky, které umožní zbrani pružiny do síly M120 velice pěknou kadenci. Ta se nám v boji vyplatí, když potřebujeme krycí palbu nebo zasypat nepřítele mrakem střel pro rychlý přesun či postup. Dále v mechaboxu nalezneme kovový trn s ložiskem a kovovou protitlakou hlavu s ložiskem. Tato ložiska umožňují pružině lepší stlačení a nedochází tak ke kroucení. Materiál kol je kovový. Kola jsou zde super zátěžová. Chod na této pružině M120, která je dodávaná se zbraní, je bezproblémový. Vzduchotechnika nám nabízí kovovou hlavu válce s dvojím těsněním pro lepší těsnící efekt. Válec je plný, chromovaný a tryska plastová.Takto sestavená vzduchotechnika dává zbrani slušný výkon. Kabeláž je zde standardní, kterou používá firma SRC ve všech svých zbraních. Píst zde nalezneme zátěžový plastový. Takto sestavená sada je vložena do zesíleného mechaboxu II. a poháněna super zátěžovým motorkem. Hlaveň je přesná, bronzová.

 

STTi(s) M4A1 carbine celokov*)


Abychom dosáhli kvality zbraně jako u SRC, je zapotřebí dát tyto kvalitní díly.Čínská zbraň, co se týče vnitřních dílů, je osazena plastovými ložisky 7mm, které jsou pro základní pružinu dostačující, ale pro vložení silnější pružiny je zapotřebí ložiska výměnit za kovová. Dále zde nalezneme základní vzduchotechniku s plastovou hlavou pístu a válce, plastovou tryskou a kovovým válcem. Opět při vložení silnější pružiny je zapotřebí vyměnit vzduchotechniku za kvalitnější pro dosažení lepších těsnících vlastností, protože vzduchotechnika je srdcem zbraně. Píst je zde plastový také základní a na silnější pružinu je zapotřebí dát opět lepší. Kabeláž je také základní. Set kol je zde kovový základní dostačující pro pružiny 90-120m/s. Celá tato sestava je vložena do základního mechaboxu ver. II a poháněna základním motorem. Hlaveň je základní bronzová.

Když vezmeme takto sestavenou čínskou zbraň a chceme se sní dostat na úroveň zbraně SRC je zapotřebí vyměnit většinu dílů. To se nám však výrazně projeví po finanční stránce a dřívější výhoda nižší pořizovací ceny se tím naráz vytratí.


Možnosti nastrojení zbraně a doplňků

U zbraně STTi(s) S4 carbine celokov *)

U zbraně SRC SR4 carbine celokov gen. III *)

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz


Vydáno: 6.12.2011 17:40 | 
Přečteno: 15006x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků