Fórum
Kategorie: Elektriky

Warrior APS

Warrior APSBohemia Air Soft vám chce představit AEG Blow Back zbraně Warrior APS.

Před nějakým časem se objevil nový systém u AEG zbraní , tzv. elektrický Blow back. Imitace pohyblivého závěru má dodat zbraním na realističnosti a tak zvýšit požitek ze hry. Není tedy divu, že se tyto zbraně začínají dostávat do obliby hráčů. Objevily se jednotlivé typy od různých firem, ovšem spíše jako věc pro zapálené hráče a fanoušky. Výrobci airsoftových zbraní však na tento trend v současnosti reagují a tak se objevují první kompletní řady zbraní, vybavené tímto zajímavým systémem pro zpestření hry. Přibližme si tedy kompletní řadu AEG Blow Back zbraní firmy APS, vyráběných exlusivně pro oficiálního distributora v ČR - Bohemia Air Soft.Firma APS uvedla v naší distribuci na trh dvě zbraně řady M4 (Warrior 4 a Warrior 933) a čtyři zbraně řady AK (Warrior 74, Warrior 74M, Warrior 74S, Warrior 74S RIS). V tomto článku se budeme blíže věnovat zbraním Warrior 74 a Warrior 4.


Warrior 74 blow back APS *)
Airsoftová replika AK-74 v celokovovém provedení. APS ji dodává v klasické verzi s pevnou dřevěnou pažbou a předpažbím, v Para verzi se sklopnou pažbou do boku (provedení s montáží a bez montáže pro optiku) a nakonec v moderní černé verzi se sklopnou pažbou do boku a RIS plastovým předpažbím. Pro naše představení nám bude stačit klasická verze s dřevěnou pažbou.

Na první pohled zaujme vzhled. Zbraň má kvalitně zpracované dřevěné díly, plastovou pažbičku a kovové tělo s detaily. Veškeré kovové díly mají zdrsněný povrch, takže na ohmat je velmi příjemná. Ke zbrani je dodáván klasický točný hnědý zásobník (ostrá verze měla zásobníky bakelitové). Zbraň působí velmi bytelným dojmem a není ani nijak rozvrzaná a především pažbička v ruce skvěle sedne. Trochu zamrzí absence reálného ražení, naopak příjemně překvapí montáž pro optiku na boku zbraně. Dřevěná pažba pojme LPR baterii s malým konektorem.

Co se vnitřku zbraně týče, je zbraň osazena speciálním mechaboxem verze 3 (upravený pro správnou funkci blowbacku) a základními vnitřnostmi pro airsoft zbraně. Tedy 7mm plastovými ložisky, plastovým pístem, kovovými koly a standardní pružinou. Firma APS samozřejmě dodává jak jednotlivé díly, tak celý mechabox. Hlaveň délky 500mm dodává zbrani potřebnou přesnost. Výkonnostně si zbraň stojí velmi dobře a tak s 0,20g kuličkami zaznamenáváme výkon 110 m/s. Na základ to není nijak špatný výsledek. Blow Back zbraně je vyřešen tak, že pohyb pístu zachytává závěr a ten se tak pohybuje. Není však napevno k pístu přichycen a tak v případě potřeby ho lze snadnou úpravou odpojit. Předností zbraní APS je však především variabilita.
Firma APS ke zbrani totiž dodává širokou škálu vnějších dílů a příslušenství. Tři druhy točných zásobníků (černá, hnědá, DEB). Lze si zvolit z několika druhů koncovek hlavně (4 druhy), různých barev pažbiček (černá, hnědá, DEB), RIS předpažbí (DEB, černá), možnost dokoupení samostatného dřevěného setu pažby a předpažbí pro majitele RIS či Para verze a mnoho dalších vnějších doplňků, díky kterým můžete mít vlastní originální zbraň.Warrior 4 blow back
APS *)

Kdo by neznal slavnou M4 z filmu Černý jestřáb sestřelen? Airsoftová verze této zbraně se omezila na dva typy a to klasická verze s delší hlavní a pak verze se zkrácenou hlavní (Warrior 933).

Už při pohledu na zbraň nás puška zaujme především svojí matovou povrchovou úpravou. Materiál není na dotek tak hrubý jako u Warrior 74 a ani plastových části (předpažbí, pažbička a výsuvná pažba) je také jemně opracovaná, aby se neleskly. Opět tedy zbraň budí dojem bytelnosti a pevnosti. Pažbička je příjemná na držení a celková vyváženost zbraně je velmi dobrá. Opět chybí reálné ražení, vyvážené naopak vkusným ražením APS. Puška má odnímatelné nosné ucho, které pod sebou schovává standardní RIS lištu 21mm. Výsuvná pažba je oproti jiným značka pevná, nijak neobvykle se nekýve a na jejím pravém boku je malá RIS lišta. Předpažbí také nijak nevrže či se neviklá. Pojme obvyklou SP baterii s malým konektorem.

Vnitřní díly opět odpovídají standardu APS. Speciální mechabox verze 2 (blowback) s 7mm plastovými ložisky, plastovým pístem, kovovými koly a standardní pružinou. Opět je možnost sehnat jednotlivé díly či celý mechabox. Hlaveň má délku 363mm, takže zbraň si i přes své potencionálně malé rozměry (76 cm -84 cm při vysunuté pažbě) stále ponechává dobrou přesnost střelby. Kuličky 0,20g dosahují úsťové rychlosti obvyklé pro pružiny M100. Blowback je proveden stejně jako u Warrior 74, tedy není problém ho odpojit. Rozhodně ale pocit při střelbě je jiný než u obvyklých AEG, právě díky pohybu závěru, který činí z obyčejných zbraní, zbraně neobyčejné. Firma APS ale nezapomněla ani na příznivce západních zbraní a tak i tato puška může být individuálně upravena a být tak co nejvíce originální.

Opět se setkáváme s obsáhlým sortimentem doplňků. Několik typů koncovky hlavně (4 druhy), pažbičkami (černá, DEB, FG), výsuvných butt pažeb (černá, DEB, FG), tři druhy předpažbí (černá, DEB, FG), zásobníky (černá, DEB, FG) a sklopné hledí.

Pro všechny typy zbraní warrior APS lze pak pořídit sklopné RIS rukojeti (černá, DEB, FG), gumové krytky pro RIS, RIS držáky svítilny (černá, DEB, FG) aj. Jak je vidět, je snaha nabídnout hráči možnost individualizace vlastní zbraně a tím ji odlišit od ostatních zbraní běžné produkce. Ať už se jedná o Blowback, či široké příslušenství, je to především celková originalita této zbraně, která všem v okolí ukáže, že to jste vy a tohle je vaše zbraň.


 

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz
Foto a text - Petr a Alfred
 


 


Vydáno: 6.12.2011 16:58 | 
Přečteno: 15509x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků