Fórum
Kategorie: Elektriky

Warrior - APS PR304 TAN

Warrior - APS PR304 TANRozhodli jste se začít hrát airsoft a hledáte svoji první zbraň? Tak tady je!

Původně jsem měl napsaný dlouhý odstavec o tom, jak si vybírat vhodně první zbraň a zároveň vyjádřit, že dále popsaná zbraň je ta pravá. Nakonec jsem to smazal. Nikoliv snad proto, že by nebyla pro začátečníka vhodná, ale čistě proto, že není nutné vyjadřovat o co každému začátečníkovi obvykle jde. Chce začít hrát co nejdříve, za co nejméně peněz. A nutno podotknout, že to není špatná filosofie, pokud se jí nebude držet navždy. Jestli vás už airsoft dostal a propadli jste mu, tak pak vězte, že za kvalitu a originalitu zbraně si musíte připlatit a vyplatí se to. Ale pokud ještě ne, tak je jasné, že nechcete utratit mnoho peněz když netušíte, zda vás to bude bavit. A já si myslím že model, který vám dnes představím, bude pro vaše první boje ten nejlepší. Díky němu se pro vás stane airsoft velkou zábavou. Dnešní článek bude pod heslem „za málo peněz hodně muziky“

Značka APS z Hong Kongu není neznámá. Poslední dobou nabízí velmi zajímavé zbraně, nejen exotického vzhledu ale též dobré funkce. Její poslední modely z řady ASR 116, 117 a 118, stejně jako chystané novinky ukazují, že se vývoje nebojí a hodlá rozšiřovat svůj sortiment ve střední třídě. Což ovšem neznamená, že by zapomněli na své začátky a zbraně v nižší cenové hladině, tedy v přepočtu do cca 3000 korun. Proto mají řadu nazvanou „Kompetitor“, ve které je několik zbraní vhodných pro začátek. Model PR304 patří přesně mezi ty levné, ale přesto slušně provedené a spolehlivé zbraně, navíc konečně standardu TM, což byl velký neduh úplně prvních modelů od APS.

APS PR304 TAN vám dorazí v krabici upravené jako kufr s nosným uchem. Zeleno-černé provedení a nápisy APS na ní jsou hezké, ale pro nás nezajímavé. Vnitřek krabice ukrývá dobře a bezpečně uloženou zbraň, jeden zásobník, čistič hlavně, vzorek kuliček a anglický obrázkový návod.

PR304 není nic převratného. Je to elektrika s blowback mechanismem, v podstatě klasická M4 s několika designovými úpravami. Ergonomie nijak nepřekvapí. Drží se dobře, dobře se s ní i lící, stejně jako s každou puškou tohoto typu. Konstrukce je převážně plastová, což je vzhledem k ceně pochopitelné, nicméně to má velmi pozitivní přínos na váhu, která je jen 2,2 kg.

Vím, že ortodoxní militaristé to asi neocení, ale zamyslete se. I u ostrých zbraní je při výběrových řízeních hlavním požadavkem na každou zbraň co nejnižší hmotnost. Proč by tomu mělo být v airsoftu jinak?

Rozměry jsou také veskrze kompaktní. 67 – 76 cm dle vysunutí pažby. S tím už se neztratíte ani v budově. Jinak působí zbraň vcelku moderně, především díky stylové pažbě, upravenému předpažbí a hlavně pískové barvě. Koukneme tedy blíže.

Tělo zbraně je vyrobeno z plastu a je ze dvou kusů v pískové barvě. Pouzdro závěru je vybaveno R.I.S. lištou a kovovou natahovací pákou závěru. Doražeč závěru na pravé straně je pouze imitovaný a tedy nefunkční. Najdeme samozřejmě funkční výhozí okénko vyrobené z kovu. Celé pouzdro závěru je ve zbrani upevněno za pomoci předního čepu. V zadní části je zasunut v díle těla.

Dle mého je to o mnoho lepší provedení, než snaha nějak zachytit zadní část zadním čepem. Nehrozí tak riziko vylomení, jako tomu bylo u úplně prvních modelů APS. Musím ocenit jednoduché, ale efektivnější řešení. Na stranu druhou, uchycení předního čepu mi přišlo né až tak pevné a mám lehkou obavu, zda nehrozí případná ztráta čepu.

Na R.I.S. liště je upevněno sklopné hledí, vyrobené z plastu. Je stranově seřiditelné a má překvapivě hranatý průhled, což není úplně obvyklý tvar.

Spodní díl těla je vyroben z jednoho kusu. V rámci zjednodušení je jeho součástí i záchyt závěru, který je proto nepohyblivý. Na první pohled jsem si toho ale nevšiml. Jinak je zde vše tak jak má být na správné M4. Na levé straně je přepínač režimu střelby, dovolující střelbu jednotlivými ranami i dávkou. Samozřejmě s ním lze i zbraň zajistit. Přepínání funguje přímo ukázkově a krásně přecvakává. Na stejné straně najdeme i ražení APS. Na pravé straně je pak už jen pojistka zásobníku. Spoušť je vyrobená z kovu, lučík je však plastový. Všechny ovládací prvky jsou samozřejmě kovové.

Pažbení je samozřejmě plastové, stejně jako u většiny pušek typu M4, a taktéž v pískové barvě, jejíž odstín je navlas stejný se zbytkem zbraně. Pažbička je v ergonomické úpravě s vroubkováním pro lepší úchop. Nechybí ani kovová patka.

Pažba je vyrobena z plastu, ale usazena na kovové trubce. Moderní vzhled pažby podporuje nejenom žebrování a prostor pro uložení drobností či rezervních baterií, ale také třeba gumová patka, která výrazně posiluje komfort při zapření o rameno. Pažba má šest poloh a nijak zásadně se neviklá. Posouvání funguje velmi plynuje. Spodní část zdobí oko na popruh.

Předpažbí je na první pohled odlišné od běžných typů. Základ je sice v klasickém oválném předpažbí M4, ale díky plastovému provedení do něj mohly být vestavěny dvě montážní R.I.S. lišty. Vizuálně to je zvláštní provedení, ale funkční. Předpažbí je ze dvou kusů, proto jsou lišty jen na horní a spodní straně, nikoliv na boku. Upevněny jsou dostatečně pevně. Oba díly drží v předním plastovém bloku mušky a pojištěny jsou plastovým kroužkem v přední části těla. Opět tedy nic co bychom neznali.

K předpažbí poznamenám, že přestože je toto provedení velmi hezké a funkční, znamenalo logické zmenšení prostoru pro baterii v předpažbí. Díky této úpravě nedostanete do zbraně klasickou baterii velikosti SP, ale je nutné použít buď menší Li-Pol nebo dělenou baterii. Zbraň je vybavena malým konektorem s pojistkou.

Blok mušky, jak jsem již zmínil, je z plastu. Je na něm nejen sklopná muška, ale také po levé i pravé straně oka pro uchycení popruhu. Díl na hlavni drží pevně jako skála.

Vnější hlaveň je kovová a na jejím konci je 14 mm levotočivý závit. Tlumič výšlehu je standardního tvaru, je kovový a pojištěn červíkem.

Nakonec tu máme zásobník, ke kterému mohu jen říci, že to je obyčejný vysokokapacitní zásobníky (aka točák) na 300 ran. Je vyrobený z kovu a funguje zcela standardně. Tyto klasické kovové zásobníky vyrábí APS velmi kvalitně.

Vnitřek PR304 nepatří vůbec k nejhorším. V mnohém překoná naopak základní čínské zbraně. Máme tu blowback Hybrid mechabox verze 2 s rychlovýměnou pružiny a 7 mm kovovými ložisky. Trn má kovové jádro a nos z POM plastu. Nechybí ani ložisko pro plynulejší stlačení pružiny. Zbytek dílů je víceméně základní, jak ho známe od APS, tedy kovová tryska, plastový píst s kovovým zubem, protitlakou plastovou hlavu pístu, základní hlava válce s kovovým nosem a samozřejmě nerezový válec s dírou. Zátěžová kola a motorek není asi nutné zmiňovat.

Základní hlaveň má délku 255 mm a upevněna je v plastové hop-up komoře standardního provedení. Dá se dobře seřídit a svoji funkci splní dostatečně. Výkon je 103 m/s s 0,20g kuličkami. Není to zase tolik, ale pro začátek to stačí. Navíc mám pocit, že zbraň by mohla zvládnout klidně o kapku silnější pružinu, ale to už doporučuji konzultovat se servisem.

Z mého pohledu tu mám před sebou ideální zbraň do začátku. Není to sice zázrak techniky, ale není to žádný šrot. Fungovat bude více než dobře, navíc je výrobce zavedená značka. Rozumně provedené zpracování, kompatibilita vnitřních dílů, to vše jen podtrhuje snahu APS nabídnout i přes nízkou cenu rozumnou kvalitu. Ale tu cenu jsem vám ještě neprozradil že?

V rámci oslav dvaceti let od vzniku airsoftového obchodu Bohemia Air Soft tu je zajímavá nabídka. Za zvýhodněnou cenu nabízí Bohemia Air Soft nejen výše recenzovaný model Warrior-APS PR304 TAN ale k i podobnou verzi s delší hlavní, model Warrior-APS PR303 TAN. Oba shodně za 2291 Kč ve standardní záruce, nebo s dekorační slevou 300 Kč. A aby toho nebylo málo, za zvýhodněnou cenu nabízí i kompatibilní Baterie TP XM Xcell 9,6V / 1300 mAh a Nabíječka Warrior malý konektor vhodné nejen pro tyto dva modely. Za 3074 Kč tedy můžete mít značkovou elektrickou zbraň v záruce a k ní i kvalitní značkovou baterii i nabíječku. Více o této akci najdete ZDE.


Vydáno: 3.11.2016 15:47 | 
Přečteno: 12721x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, Pružina
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jakáje v této zbrani pružina ? 1
icon odpověděl(a)
M100
, už zítra
Ahoj... tak jsem siobědnal rovnou 2 kousky... ty kratší....ale říkám si jestli ta delší nedává více m/s??? a přesnost?? nebo je to stejné ???

3

\díky dF
, Rozměry?
Čau Alfréde, krásně napsaná recenze/jako vždy. Jen bych měl s dovolením pochybnost ohledně celkových délek a délky hlavně-jde patrně o hodnoty k delší variantě PR303 a nikoli k zde recenzované PR304!? 8
icon odpověděl(a)
Máš pravdu, omylem jsem vzal rozměry z delší verze, kterou jsem chtěl udělat původně a měl jí rozepsanou. Kvůli fotkám jsem nakonec použil kratší a zapomněl ten údaj přepsat (a přitom jsem přepsal třeba váhu). Už je to opraveno.
Alespoň vím, že ty recenze někdo čte. 3

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků