Fórum
Kategorie: Elektriky

Warrior-JG W47 CS celokov blowback

Warrior-JG W47 CS celokov blowbackStaré zbraně jsou prostě staré. A je úplně jedno, jak na to koukáme. Stárnou koncepčně i materiálně. Nicméně mnoho států si nemůže dovolit nákup moderních zbraní v dostatečném množství, případně mají takových starých zbraní ještě velké zásoby. Co se zbraněmi, které nemůžete nahradit, prodat, ale přesto je musíte používat proti modernějším protějškům?

Musíte je samozřejmě modernizovat. Takové AKM je skutečně stará zbraň. V 50. a 60. letech se nikomu ani nesnilo o pojmech jako „modulárnost“ protože doplňky byly často vyráběny na míru jedné konkrétní zbrani a na jinou moc použít nešly. Ale časy se mění. Dnes už je vše víceméně standardizované a doplňky komerčních výrobců jsou oblíbené po celém světě. Aby mohly této výhody využít i zbraně staršího data výroby, třeba jako zmíněné AKM, je nutné je přizpůsobit. Což v praxi znamená, vybavit je lištami pro montáže příslušenství, moderním pažbením a tak dále. Co na tom, že takové zbraně váží více než jejich moderní protějšky. Hlavní je, že si zachovávají stejnou užitečnost. A přesně v tomto duchu tu mám dnešní airsoftovou zbraň na recenzi.

Warrior W47 CS celokov blowback dorazí v barevné krabici s převažující šedou barvou, které dominuje velké logo J.G.Works. Uvnitř je pak šedá pěna, ve které je zbraň bezpečně uložena. Součástí balení je samozřejmě zbraň s jedním zásobníkem, Ni-Mh baterie 9,6V/1100 mAh s jednoduchou nabíječkou, klíč k seřizování mušky, klíč na zásobník, vzorek kuliček, čistič hlavně a samozřejmě přehledný návod v angličtině a čínštině.

To co tu mám před sebou je samozřejmě jen obyčejné celokovové AK od J.G.Works, pouze v novějším provedení a s blowback mechanismem. Na první pohled působí velmi moderně. Pocitově je sice těžší než klasické AK s dřevěným pažbením, ale tento rozdíl je reálně jen půl kila. Celkem tedy 3,5 kg, což je stále ještě únosné pro airsoftovou útočnou pušku. Oněch půl kila navíc má na svědomí velmi obsáhlý montážní systém, který je replikou systému X47. Jinak je ergonomie obvyklá pro AK, tedy taková, aby byla v základu zbraň pohodlná pro každého. Nepřekvapí ani běžná délka 93 – 130 cm dle vysunutí pažby. Koukneme ale blíže.

Celokovové tělo se nijak neliší od běžných těl řad AK od J.G.Works. Pěkně zpracované, bez otřepů, vyrobeno z jednoho kusu ohnutého plechu. Barva je matně černá s příjemným nezdrsněným povrchem. Stejná barva je na středovém dílu těla a krytu závěru, které jsou taktéž vyrobeny z kovu. Díky montážnímu systému se kryt závěru vůbec neviklá ani nehýbe. Na levé straně těla je boční montáž pro doplňky na zbraně typu AK. Na pravé pak přepínač režimu střelby. Jednotlivé, automat a zajištěno. Nic nového. Přepínací páka je kovová a přecvakává zcela bez problémů. Natahovací kovová páka ukrývá přístup k regulaci hop-up mechanismu.

Lučík je samozřejmě kovový. Hledí je seřiditelné. Nad závěrem je montážní lišta pro puškohled, ale o tom se ještě zmíním.

Pažbení zbraně je asi hlavní odlišností od standardní verze AK. Jedinou „klasickou“ částí pažbení je plastová pažbička v černé barvě. Je to běžná pažbička pro AK. Na pažbičce nechybí logo J.G.Works a sériové číslo.

Pažba je ovšem z jiného soudku. Jedná se o teleskopickou výsuvnou pažbu používanou u pušek M4. K zadní části těla zbraně je upevněna kovová redukce s QD okem na popruh umístitelným jak na levou, tak pravou stranu. Na tuto redukci je pak upevněna kovová trubka s výsuvnou pažbou. Pažba je typu Crane, tedy s pohodlnou rozšířenou lícnicí, a lze ji nastavit do sedmi poloh. Patka je opatřena gumovým návlekem. K pažbě lze také upevnit QD oko na popruh, opět na obě strany.

Vysunutá pažba je enormně dlouhá. Pokud máte dlouhé ruce, je tohle zbraň pro vás. Ovšem pojistka pažby, díky které jí můžete vysunout, funguje přímo strašlivě. Je volná a pro správnou funkci jí musíte skutečně pořádně zmáčknout, aby se povolila. Navíc je celá pažba taková volnější a trochu se všemi směry viklá. A nakonec, trubka rámu pažby má v sobě drážku, takže když pažbu maximálně vysunete, jsou vidět konektory a kabely. Což není úplně dobře.

Důležitou funkcí pažby je samozřejmě úložný prostor pro baterii. V tomto ohledu mám k pažbě výhrady. Tou první je, že v návodu není nikde popsáno, jak se do pažby dostanete, protože zde se neodjímá patka pažby, ale rozebírá lícnice. Já naštěstí vím jak na to, ale to neplatí o každém. Nicméně jediné co je potřeba, je povolit dva pojistné zobáčky, které dovolí boční strany lícnice oddělit od pažby. Problémem je fakt, že na vyklopení těchto bočnic potřebujete ještě povolit pojistku pažby. Chce to trochu cvik, ale jde to. No, chce to sakra cvik.

Do každé z těchto bočnic se pak uloží jeden prut baterie a vše se připojí malým konektorem. Prostoru není mnoho, ale na 9,6V Ni-Mh baterii to stačí. Možná i Li-Pol baterie z více částí by se vešla. Každopádně pro mě je pažba nejslabším článkem celé zbraně.

Naopak předpažbí musím pochválit. Kovová replika montážního systému X47 se povedla moc pěkně. Je v matně černé barvě a složena ze tří částí. Spodní a horní díl předpažbí a k tomu lišta pro montáž puškohledu. Rám celého systému tvoří spodní díl předpažbí, ke kterému je přišroubován horní díl a montážní lišta pro puškohled. Šroubování ke zbrani na několika místech a výztuha hlavně dávají zbrani velkou pevnost. Tady rozhodně nehrozí, že by se hýbala hlaveň nebo předpažbí. Celkem předpažbí nabízí pět montážních lišt o šíři 21 mm. Celková kvalita předpažbí sice odpovídá nižší ceně, ale nemohu říci, že by výrobce tento díl nějak „odfláknul“. Naopak se J.G.Works s tímto dílem popralo jak nejlépe mohlo.

Hodně mi to připomnělo EBR M14 od JG, kde také odvedli při zpracování kovů dobrou práci.

Vnější hlaveň s muškou už jsou shodné s AKM. Vysoký blok mušky má seřiditelnou mušku a na konci vnější hlavně najdeme 14 mm levotočivý závit. Tlumič výšlehu je čtyřzubý a tedy zcela jiný, než je u zbraní typu AK zvykem. Není pojištěn žádným červíkem, pouze čepem na pružině.

Zásobník je opět obyčejný pro AK, vyrobený z plechu, vysokokapacitní točák na 600 ran. Funkce ani provedení nijak nevybočují ze standardu levnějších výrobců. Svoji funkci plní bez problémů.

Vnitřek Warrior W47 CS tvoří základ od JG. Mechabox verze 3 s blowback mechanismem je skutečně vybaven jen základními díly, jako plastovým pístem s protitlakou hlavou, nebo základní plastovou hlavou válce a plným bronzovým válcem. Hop-up komora je též plastová. Základní vnitřní hlaveň o délce 455 mm je pak z bronzu a má průměr 6,08 mm. Výsledný výkon je 113 m/s s 0,20g kuličkami. Nicméně mechabox zbraně určitě dovoluje nějaký ten upgrade. Pohyb natahovací páky závěru je pěkný, ale spíše jen pro efekt, vzhledem k jejímu krátkému chodu. Rozhodně neočekávejte žádný zpětný ráz.

Asi největší předností Warrior W47 CS celokov blowback je jeho modulárnost a moderní vzhled. Na stranu druhou, je to stále staré dobré a léty prověřené airsoftové W47, akorát bohatší o blowback mechanismus. Tedy držák do každých podmínek za rozumnou cenu a se slušným výkonem.

Warrior W47 CS celokov blowback můžete zakoupit na Bohemia Air Soft za 7150 Kč ve standardní záruce, nebo pak s dekorační slevou 400 Kč.


Vydáno: 17.2.2017 15:29 | 
Přečteno: 9619x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků