Fórum
Kategorie: Zajímavosti, Airsoft akce, G&G World Cup 2024

G&G World Cup CQB Shooting Competition

G&G World Cup CQB Shooting CompetitionČeské národní kolo - 2024

Rádi bychom vás pozvali na České národní kolo soutěže G&G World Cup CQB Shooting Competition 2024, které se uskuteční pod záštitou ministryně obrany České republiky Jany Černochové na armádním střeleckém stadionu ASC Dukla Plzeň – Lobzy. Soutěž bude letos vypsána ve dvou divizích, a to v divizi Military a divizi Sport.

Divize Military se uskuteční v pátek 21. června 2024 a je určena pouze pro příslušníky ozbrojených sil (vojáky z povolání, příslušníky aktivní zálohy, vojenské policisty, policisty, příslušníky Celní správy, Vězeňské služby, Justiční stráže,… a občanské zaměstnance silových resortů ČR).

Divize Sport se uskuteční v sobotu 22. června 2024 a je otevřená všem zájemcům.

V obou divizích pro vás budou připraveny shodné disciplíny. Detailní pravidla disciplín a rozvržení jednotlivých střeleckých situací bude zveřejněno 7. června 2024.
Tým zapsaný v divizi Sport musí mít dvě vlastní elektrické (AEG) zbraně o délce minimálně 58 cm (včetně případné vysunuté ramenní opěrky) s tlačným zásobníkem na minimálně 40 ran a jednu blowback plynovou (GBB) pistoli s kapacitou zásobníku minimálně 15 ran. Žádná zbraň nesmí mít výkon vyšší než 130 m/s při použití kuliček 0,20g. Na zbraních není v soutěži dovoleno použití optických zaměřovačů (puškohledy, kolimátory, lasery,…) či svítilen. Střílí se pouze přes mechanická mířidla (muška - hledí).

Pro týmy zapsané v divizi Military platí ohledně zbraní stejná pravidla jako v divizi Sport. Pokud však soutěžící nebudou disponovat vhodnými k výcviku přidělenými airsoftovými zbraněmi, či vlastními airsoftovými zbraněmi, budou jim tyto zbraně na místě k soutěži zapůjčeny.

Přihlášení do soutěže
Přihlásit do soutěže se můžete do 31. května 2024 prostřednictvím přihlašovacího formuláře ZDE.

Podmínkou účasti je dosažení věku minimálně 15 let a občanství ČR, nebo trvalý pobyt v ČR či trvalému pobytu ekvivalentní status.
Poznámka: Účastníci mladší 18 let se mohou účastnit pouze za přítomnosti odpovědné plnoleté osoby.

Kapacita soutěže v divizi Military je omezena na max. 20 týmů a o zařazení do této divize rozhoduje pořadatel na základě přijatých přihlášek. Při překročení kapacity bude zájemcům navrženo případné přeřazení do divize Sport.

Startovné
Startovné za soutěžní dvojici je stanoveno na 1000 Kč.
Od příslušníků ozbrojených sil (viz divize Military) se startovné nevybírá.

 


Orientační program soutěžního dne pro divizi Military/Sport

08.00 – 09.00 registrace do soutěže
09.00 – 12.00 disciplíny kvalifikačního kola
12.00 – 13.00 oběd (individuálně)
13.00 – 16.00 disciplíny finálového kola
16.30 – 17.00 vyhlášení výsledků, ukončení soutěže
Poznámka:
Detailní vypsání disciplín a jejich pravidel bude zveřejněno 7. června 2024.

 

Výhry v soutěži:
1. místo 2x AEG airsoft zbraň G&G MCP 556
2. místo 2x AEG airsoft zbraň G&G FAR 9
3. místo 2x GBB airsoft zbraň G&G GX45 MkV
Poznámka: Uvedené výhry budou vydány umístněným týmům v obou divizích.

V divizi Military bude dále udělen putovní pohár.
V divizi Sport bude dále udělen pohár a medaile. Samostatně vyhodnoceny budou v divizi Sport i nejlepší týmy složené ze soutěžících do 18 let.

Organizátor soutěže:
Soutěž se koná pod záštitou ministryně obrany Mgr. Jany Černochové.
Hlavním organizátorem v České republice je společnost Bohemia Air Soft s přispěním resortu Ministerstva obrany. Generálním partnerem soutěže je společnost G&G Armament, Taiwan. Ředitelem soutěže v ČR je Ing. Jan Šulc.

Co je to G&G World Cup CQB Shooting Competition?

G&G World Cup CQB Shooting Competition je prestižní mezinárodní airsoftová soutěž určená pro dvojice soutěžících. V soutěži se používají dlouhé (elektrické) i krátké (blowback plynové) airsoftové zbraně a terčový systém G&G M.E.T. (sada elektronických terčů s několika programy a světelnou a zvukovou signalizací zásahu). Každá disciplína má speciálně připravenou taktickou střeleckou situaci, jíž má dvojice v co nejrychlejším čase absolvovat. Během toho musí zasáhnout všechny určené terče a případně splnit dodatečné další úkoly. Zatímco některé disciplíny testují především střelecké dovednosti, jiné prověří i váš postřeh a hbitost. Ve všech disciplínách je ale nutné si zachovat chladnou hlavu, střílet s rozvahou a především být schopen spolupracovat v týmu.

Poslední finále mezinárodní airsoftové soutěže G&G World Cup CQB Shooting Competition, která je zároveň i neformálním mistrovstvím světa, proběhlo na Taiwanu v roce 2023. Za Českou republiku se na něj kvalifikovaly dvě soutěžní dvojice ve složení Jiří Hoffman – Ladislav Zekucia, kteří vybojovali na Taiwanu skvělé druhé místo a Franitšek Chmelík – Tomáš Klíma, kteří skončili mírně za polovinou startovního pole na celkové dvacáté příčce.

Nadcházející světové finále soutěže G&G World Cup CQB Shooting Competition je plánováno na rok 2025. ČR nominační soutěž pro toto světové finále se uskuteční v roce 2025. ČR soutěž v roce 2024 je nepostupová (končí národním kolem).

Registrační formulář na G&G World Cup


Vydáno: 3.4.2024 9:31 | 
Přečteno: 454x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků