No a tak jsem se rozhodoval co si koupit za manuálku, proč manuálku? Protože Plynovku a AEPčko už mám, jen manuální pistole mi ve sbírce chybí, navíc na zimu a LARPy ideální. Mám slabost pro M1911 Maruiáckou. Nicméně tu už znám a tak jsem chtěl zkusit i jiné firmy. Rozhodoval jsem se mezi ASG a KWC , nebudu Vás napínat dlouho nakonec jsem si koupil obě ale v této recenzi popíšu ASG M1911.
¨
Zakoupena byla u Bohemia AirSoft za krásných 440kč s dekorační slevou. V krabici s obrázkem zbraně a různými logy, například logem STI , což je zbrojovka co vyrábí klony M1911 pro komerční prodej. Než jsem se dostal ke zbrani vyndal jsem návod v hatlamatilce, terčíky, na papíru vysvětlený princip Hop up v hatlamatilce a angličtině, záruční list na dekorační zbraně a český návod, nutno podotknout že poslední dva zmíněné papíry jsou práce firmy BAS. Krom samotné zbraně se v krabici nachází i krabička a v ní testovací kuličky, těm jsem se vysmál a vložil je zpět do krabice s garancí že už nikdy nespatří světlo světa.
Překvapení ?! :
Jaké bylo mé překvapení že pro ASG vyrábí tohoto Colta firma KWC tak jsem moc zvědavý co mi přijde za druhý Colt který má být také KWC…
Reálnost Zpracování:
Tak jako první věc je že jsem začal zkoumat jestli to je ta pravá 1911 a nebo nějaký bazmek mezi 1911 a 1911 A1…
Malé porovnání ( přejato z www.world.guns.ru ) doporučuji při čtení porovnání sledovat obrázek jinak to nepochopíte.
V reálu M1911a1 má mít oproti M1911
1. Širší přední mířidlo
2. Delší kohoutek (úderové kladívko)
3. Kratší spoušť
4. Zakřivenou část pažbičky kde se opírá dlaň (viz. foto)
5. Zjednodušené střenky (oboje měli rybinu)
6. Vybrání před spouští (kvůli snadnější manipulaci)
7. Delší rukojeť (opěrka mezi palcem a ukazovákem) = větší bezpečnost
Porovnával jsem subjekty M1911 ASG a Marui M1911A1 (vycházejme z toho že MARUI přesně kopíruje reálnou zbraň, což mohu potvrdit neb jsem si kuličkového Colta porovnával s ostrou…)
1) ASG má o dost širší a větší mířidla než Marui 1911 = NEREÁLNÉ
2) ASG má delší kohoutek = NEREÁLNÉ
3) ASG má delší spoušť = REAL
4) ASG nemá zakřivenou část jako A1 = REAL
5) ASG má střenky totožné s A1 = NEREÁLNÉ
6) ASG má vybrání před spouští = NEREÁLNÉ
7) ASG má kratší „opěrku palce a ukazováku“ = REAL
ASG taky nemá očko na pojistný lanko...
Výsledek? = Mám-li řešit reál tak jsem ji koupil bazmek mix 1911 a 1911 A1.
Zpracování:
Prvně její barva je matně černá, všude, včetně střenek.Zbraň je vyrobena z plastu, k mému příjemnému překvapení to bude plast tvrzený , nikoliv klasický čínský měkčený. Nutno dodat že zbraň NENÍ ČÍNSKÉ VÝROBY ale firma KWC ji vyrobila na Taiwanu a taky si to patřičně nechala vyrazit na tělo zbraně. Což byla jedna z prvních věcí které jsem si všiml. Krom výše zmíněného nápisu ze na zbrani nachází nápis: Cal. 6mm BBm, nějaké sériové číslo a logo KWC a nálepka maximální energie 0,5 JOULE. Tyhle nálepky ze srdce nemám rád takže jsem ji strhl a to syntetické přilepení odstranil 100% lihem. Co se týče ještě ražení tak na střenkách je logo ASG a nereálné křížové šroubky.
Zásobník:
Zhýčkaný Maruikou jsem očekával zásobník reálného vzhledu , nicméně na stránkách BASu jsem v popisu nalezl: - zásobník přibližně reálného vzhledu a nabíjení. Ano jenom přibližně.
Jak můžete vidět sami zásobník vzhledem zklame – čekáte –li reál. Nicméně jeho funkčnost zase tak hrozná není.Zásobník na inteligentní konstrukci a díky tomu spolehlivě drží na 1x šroubku a 1x čepu. Bohužel uvnitř chrastí závaží , naštěstí když je zásobník ve zbrani je to znát velmi, velmi minimálně.
Do zásobníku víc než 12 kuliček nedáte. Zásobník je jednořadý , tudíž by neměla hrozit možnost nějakého nepodávání. Má dobrou funkčnost v tom že jde pružinka zásobníku zaseknout v dolní poloze, nesmíte tedy potom se zásobníkem hýbat , pohyby řekněme dejme tomu takové jako třeba s prvopočátky dynamitu (nitroglycerín stabilizovaný jílem), to pak stačilo zamávat s tím v ruce a již jste se byly podívat do všech světových stran, nicméně zpět k zásobníku.
Máte si zaseknout pružinku, tak zobáček, který drží kuličky je také na pružinku a stačí jej v zadní části stisknout a můžete do něj sypat kuličky volně. K uvolnění zaseklé pružinky zásobníku vzadu se používá pacička z druhé strany a nebo již výše zmíněný dynamitový efekt a nebo prostě vložíte zásobník do zbraně….Pokud jste nevystříleli všechny nabité kuličky a zásobník vyndáte, tak vám jedna kule vypadne.
Co je ovšem největší mínus zásobníku a vlastně zásobníků u všech M1911 je že stehenního pouzdra prostě vypadávají. Na poslední akci jsem zásobník 5x ztratil a naštěstí 5x našel.Prostě ve stehením pouzdře to nenoste.
Ovládací prvky:
Tak pojistka střelby je plně funkční, jde s ní pohodlně cvakat nahoru a dolů. Tlačítko záchytu zásobníku je naštěstí dobře udělané. Pokud je jemně zmáčknete tak se vám nestane jako u leckterých manuálů že letí zásobník pryč. Zde to chce prostě stisk, jakmile stisknete , zásobník vypadne.
Ke zbrani má jen malou vůli , neznatelně, komu by vadilo tak černá páska řeší vše. Zklamala mne dlaňová pojistka, chlouba všech M1911 , tato od ASG má pouze její imitaci, ačkoli zdařilou, tak pouze imitaci.
Mířidla se mi zdají být až zbytečně vysoká, přední muška je bíle zvýrazněna, bohužel jen bíle, ve tmě nesvítí, takže pro svícení bych zůstal u klasické baterky.
Spoušť je celkem dlouhá, dobře padne na prst a vystřelí jen pokud když chcete, žádné jemné pohlazení ji nerozhodí.
Závěr zbraně:
Je odlitý z jednoho kusu, bez otřepů a jiných kráso kazů. Krom ze začátku jmenovaných ražení má zbraň i okénko výhozu nábojnic, opět bohužel imitační. Na fotce níže uvidíte srovnání s MARUI Colt kde je okénko funkční.
Okénko je z plastu , nicméně se firmě KWC podařilo udělat tak že vypadá celkem kovově. Což mi vdechlo naději neb druhý Colt od KWC co mám na cestě je ve verzi Stříbrné.
Uvnitř:
Rozborka probíhá klasickým vyražením čepu, jde to trochu z tuha, ale je to normální neb zbraň je nová. Aspoň se tím minimalizuje samovolné rozebrání.
Po rozebrání na mne vykoukne trošku jiný systém zbraně než jsem byl zvyklý u Marui. Mám tedy kvér na dva díly. Spodek zbraně tvořící rukojeť a tělo + kohoutek. Uvnitř je vidět ústí zásobníku + záchyt pístu vratná pružina záchytu pístu. Úderové místo pro kohoutek je vyrobeno z kovu.
U vrchního dílu je vidět píst, pružina zbraně a větší pružina co vrací závěr. Je to celkem jiný systém , nicméně na posouzení vypadá funkčně a díky tomu že je to manuál tak i jednoduše a „blbuvzdorně“. Potěšil mne fakt že zbraň již dorazila promazaná. Pro jistotu jsem vzal vytěrák a pročistil hlaveň , což bylo celkem zbytečné neb hlaveň byla čistá.Hlaveň je vyrobena z mosazi, standardního průměru.
Střelba:
První dojmy ze střelby byly celkem kladné. Zbraň střílela stabilně i s 0,20g kuličkami. Nicméně zbraň nedosahuje tzv. hop efektu. Abyste pochopili přikládám obrázek s tím jakým způsobem zbraň střílí. Toto bylo testováno na střelivu značek KSc, MArui, GD, APS, ICS a hop efekt stejný. Je to prostě tou konstrukcí. Do kvéru doporučuji od 0,20g po 0,23g. S „dvacetosmičkami“ už to jde dolů hodně rychle.
Doufám že všichni rozumíte tomu jak to myslím. Neumím malovat v ruce a už vůbec ne na počítači, Parkinsonovu chorobu ještě nemám, doufám…
Zbraň dostřelí tak 30metrů . Přesnost ve stavu klidovém na dobré úrovni, jakmile zafouká vítr tak je to pak odvislé od užitého střeliva.
Shrnutí:
Pro pořízení mluvil právě fakt ceny a fakt představy klasické M1911. Sen o klasice se sice rozplynul nicméně, hledáte – li manuální zbraň na dobré úrovni za dobrý peníz je toto dobrá volba. Zakládáte – li si na reálu tak doporučuji MARUI. ASG se TM nevyrovná v realističnosti zpracování a v provedení Hop up systému.
Ovšem porovnejme si cenu:
TM M1911A1 ( dekorační sleva – 711 Kč BAS – Říjen 2010)
ASG M1911 ( dekorační sleva – 440 Kč BAS – Říjen 2010)
Osobně jsem měl a viděl už lepší manuály, ale byly také dražší. Myslím že investice to není vůbec špatná, v zimě kdy veškeré AEG , AEP a Plynovky odchází do křemíkového nebe se manuál spolehlivě drží s díky plastové konstrukci i tolik nestudí….
Text a foto by ABSINTHE
Komentáře
Nebyly přidány žádné komentáře.