Fórum
Kategorie: Manuály

Colt M1911

Colt M1911Je tomu již 100 let kdy byla slavná pistole Colt 1911,zavedena do výzbroje americké armády. Přesně ve dne 29.3.1911 tato legenda mezi pistolemi začala.

 

Byla to první samonabíjecí pistole, která nahradila v té době již standardizované revolvery v americké armádě. Ačkoliv již od roku 1901, kdy začali od firmy Colt vznikat návrhy na samonabíjecí pistole pro americkou armádu, teprve Colt s označením 1911 splnil všechny požadavky, všech složek Americké armády. Colt 1911 byl používán v první a druhé světové, korejské a Vietnamské válce. A to ne jen v USA ale také po celém světě. Je to již dlouhá doba, co tato krasavice poznala světlo světa a to díky konstruktérovi Johnu Mores Browningovi, který byl jedním z nejznámějších lidí tohoto oboru.

Colt 1911 byl používán výhradně ve standardní ráži .45ACP (Automatic Colt Pistol) délka zbraně je 210mm a váha 1105g, kapacitu zásobníku měl 7 nábojů a vybaven byl manuální palcovou a dlaňovou pojistkou. Colt M 1911 (Government) se dočkala již v roce 1923 několika úprav. Standardní nošení Coltu M1911 je nataženo zajištěno (cocked and locked) z důvodů jednočinné spouště (Single Action- SA).

Pod označením M 1911 A1 byla vyráběna v několika amerických zbrojovkách. Stala se hlavním typem služební pistole v armádě USA a v nezměněné podobě sloužila až do zavedení pistole M9 v roce 1985, kdy ji nahradila samonabíjecí pistole Beretta 92 F často označována jako M9.

Důvod přechodu na M9 byl ten, že disponoval větší kapacitou zásobníku (15 nábojů) a používaní univerzální munice všude po světě, tedy 9mm Luger. Ale i přes tyto drobné nevýhody Coltu M1911 netrvalo dlouho a bylo zjištěno že 9mm Luger nedisponuje tak velkým účinkem a proto se i tak někteří upírali opět raději ke Coltu v ráži .45 ACP i přes jeho malou kapacitu zásobníku.

Dnes je to jedna z mála zbraní, která je kopírovaná v mnohých různých variantách po celém světě. Je velice hojně používaná pro filmové účely, dokonce je to hodně oblíbená značka Stevena Seagala, který ji používá skoro ve všech filmech a to ať v  provedení 6 palcovém až po kompakt. Je známo, že sám vlastní tyto krásky ve více provedeních v ostrých variantách. Podle toho co je nám známo, je to jeho kůň.

Colt 1911 v airsoftu
Airsoft má v řadách pistolí dva jasné favority. Asi nejpopulárnějšími a nejvyráběnějšími typy pistolí jsou právě pistole M1911 a pistole M9. Jak je vidno, americká armáda je odjakživa v kurzu. My se teď trochu blíže podíváme na dva typy airsoftových pistolí z řady M1911.

Cybergun Colt 1911A1 celokov
Standardní blowback plynová pistole vyrobená na Taiwanu pro francouzského dovozce Cybergun s licencí firmy Colt. Asi nejvěrnější model pistole M1911 na trhu. Co se vizuálního provedení týče, je to krásný model. Celokovové provedení, tedy závěr, hlaveň i tělo. Hnědé plastové střenky a reálné ražení, včetně čísla patentu, či výrobního čísla zbraně, dotváří dojem skvělého sběratelského kousku. Navíc veškeré ovládací prvky jsou funkční, takže pojistka závěru, dlaňová pojistka, pojistka zásobníku i úderník. Reálná rozborka je samozřejmostí, pro takovýto model. Váha cca 930 gramů vám dá znát, že v ruce už držíte kus kovu. Na druhou stranu ani po funkční stránce to není vůbec špatná pistole. Celkově 25 ran v zásobníku, regulovatelný hop-up a úsťová rychlost 85 m/s při použití standardního plynu Green Gas. S takovou pistolí si už nějakou tu přestřelku v baráku či lese užijete. Oproti pistolím M9 je pistole M1911 méně náchylná na znečištění, a dobře sedí v ruce. Ať už jako kousek do vitríny, nebo pistoli do boje, určitě to je dobrá volba.

UHC HW M1911A1
Manuální pistole od Taiwanského výrobce UHC. Jeden z nejdéle vyráběných modelů manuálních pistolí. Celoplastová konstrukce je klasického typu, ovšem s veškerými ovládacími prvky. Tedy pojistka závěru, pojistka zásobníku a dlaňová pojistka s úderníkem. Závěr pistole je vyroben z jednoho kusu odolného ABS plastu, takže jí dodává vysokou odolnost. Střenky v hnědé barvě potěší, škoda absence jakéhokoliv ražení na zbrani. Výkon je obvyklý pro standardní manuály. Zásobník je plastový na 22 ran. I přes svoji jednoduchost má tento manuál styl a zvláště v chladném počasí, či v situacích, kdy nechcete způsobovat hluk, se tato pistole osvědčí.


Vydáno: 7.8.2012 17:03 | 
Přečteno: 17602x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků