Fórum
Kategorie: Manuály

Cybergun HW Taurus PT 24/7

Cybergun HW Taurus PT 24/7Jednou za čas je nutné si připomenout, že existují i kvalitní manuální pistole.

V roce 2004 uvádí brazilská zbrojovka Forjas Taurus S/A na trh novou pistoli, určenou pro civilní trh, jako zbraň pro skryté nošení. Velmi rychle se ovšem pistole osvědčila jako záložní zbraň pro policejní složky. Zároveň se nabízela v různých rážích a s různými typy závěrů a délek hlavní, což dovolovalo regulovat její hmotnost či rozměry. Zajímavé bylo i řešení ergonomické střenky, vyrobené z gumy. Na první pohled dobrá pistole ovšem trpěla problémy s pojistkou a výrobce ji nakonec musel v roce 2017 stáhnout z prodeje.

Štěstí, že tento problém se nás airsoftových hráčů netýká a my naopak můžeme říci, že manuální Taurus PT 24/7 je špičkovou airsoftovou replikou. Rád bych řekl, že se jedná o „klasický“ nebo „obyčejný“ manuál, ale není tomu tak. Cybergun HW PT 24/7 je totiž ukázkovým příkladem hi-end manuální pistole. Vyrobena byla taiwanskou značkou KWC a svým provedením se může směle měřit i s některými celoplastovými plynovkami. Nicméně už proto, že je to manuál, tak bude tato recenze přeci jen o něco kratší, než jste zvyklí.

Na začátek znovu uvedu, že se jedná o celoplastovou pistoli, ovšem s mnoha kovovými vnitřními díly. Celková délka je 18,2 cm a váha 580 g. Na manuál velmi slušné. Závěr i tělo pistole jsou z jednoho kusu plastu, takže je pistole velmi bytelná. Ani na jednom z těchto dvou dílů nenajdete žádné šrouby, pouze čepy. Závěr má hladký povrch, ale s drážkami pro lepší úchop. Zdobí ho krásně zvýrazněná pevná mířidla a samozřejmě ražení Taurus.

Tělo je naopak se zdrsněným povrchem, plné ergonomických a funkčních záhybů. A přesně ve chvíli, kdy pistoli uchopíte, pochopíte, k čemu který záhyb slouží. Držení je pevné a zcela intuitivní. Právě u manuální pistole je pevné držení nutnost, vzhledem k odporu při natahování. Aby vaše pohodlí bylo maximální, tak ergonomická pažbička je pokrytá gumou, včetně speciální čelní části s gumovými žebry. Lépe se tak přizpůsobí vašim prstům a držení. Nechybí na nich samozřejmě logo Taurus.

Vnější hlaveň by měla být dle výrobce kovová, ale uříznu si ruku, pokud není plastová. Na funkci to samozřejmě nemá vliv, ale inzerovat to na krabičce mi přijde hloupé. Co ovšem potěší, je imitace reálného průměru na hlavni. A abych nezapomněl, pod hlavní je samozřejmě R.I.S. montáž pro svítilnu, či jiné příslušenství.

Přesuneme-li se k ovládacím prvkům, mohu směle říci, že vám zde nic chybět nebude. Funkční realistická pojistka, pojistka zásobníku, ale také záchyt závěru po vystřelení poslední kuličky je funkční. Spoušť je z masivního kusu plastu.

Jako vždy, zásobník nakonec. Na první pohled je zásobník celoplastový, přesto vcelku těžký. Člověk by samozřejmě hádal, že uvnitř je jen kovové závaží, ale je tomu úplně jinak. Plast pouze zakrývá celokovový vnitřek zásobníku. Rám celého zásobníku, ale i šachta jako taková, to vše je z kovu. Takový styl provedení zásobníku jsem už dlouho neviděl. Velmi mile jsem byl překvapen i kapacitou 25 ran a faktu, že v balení jsou u pistole celkem dva zásobníky. To dává člověku dostatečnou palebnou převahu.

Pokud se podíváme na vnitřek pistole, je nutné zmínit, že mnoho vnitřních dílů je kovových, i když zcela jistě ne všechny. Kovový je ale především vnitřní rám a vodící lišty. Po teoretické stránce by tak měla být pistole velmi odolná. Celkově je množství kovových dílů znát především na váze, která je vlastně jen 200 gramů nižší, než váha ostré zbraně.

Po stránce výkonu není této pistoli moc co vytknout. 76 m/s s 0,20 g kuličkami je velmi dobrý výkon, který ji řadí mezi nejsilnější manuální pistole na trhu. Většina manuálních pistolí má totiž výkon kolem 55 – 65 m/s s 0,20g kuličkami. Samozřejmě rozdíl v dostřelu je v praxi málo znatelný, ale i tak potěší.

Pistole Taurus PT 24/7 je jednou z nejhezčích a nejlepších pistolí ve své třídě, kde je ostatně jen málo konkurence, vzhledem k tomu, že většina lidí preferuje plynové zbraně. Krásné vizuální i technické zpracování korunuje vysoký výkon a kapacita zásobníku. Navíc se nabízí za skvělou cenu!

Na Bohemia Air Soft je Taurus PT 24/7 za 794 Kč ve standardní záruce, nebo pak s dekorační slevou 100 korun.


Vydáno: 12.7.2017 14:57 | 
Přečteno: 11138x

Autor: Alfred
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, -
mohu se zeptat budu si ji kupovat je tam něco s plastu
icon odpověděl(a)
No stačí si přečíst článek a vše se dozvíš. Ano, něco v té pistoli z plastu bude, stejně jako v jakékoliv manuální pistoli, stejně jako v kterékoliv elektrice nebo plynovce.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků