Fórum
Kategorie: Návody

Jak mám natahovat osmapadesátku?

Jak mám natahovat osmapadesátku?Aneb správné řešení neřešitelného rébusu pro praváky.

Tak, jak postupně ubývá hráčů „s návyky z vojny“, se u airsoftářů čím dál tím častěji setkáváme s neznalostí správné manipulace s touto klasickou českou dlouhou zbraní. Podívejme se proto, jak se taková zbraň správně v boji drží a ovládá. Pro ostrou to totiž platí stejně jako pro airsoftovou.

To první, co se musíte pro efektivní užití zbraně naučit je nepřehazovat si jí při střelbě stále „z ruky do ruky“. Tím totiž ztrácíte spoustu času, opomineme-li vše ostatní nepraktické. Tedy, ať již jste pravák či levák zvykněte si mít svoji hlavní ruku stále na pistolové pažbičce tak, aby prsty mohly obsluhovat spoušť a přepínač režimu střelby. Druhou rukou pak musíte zastat vše ostatní, tedy zejména natahování závěru a případnou výměnu zásobníku.

Aha, řeknou si někteří z vás a jak to mám asi udělat, když jsem jako většina ostatních pravák a napínací páka je u osmapadesátky také na pravé straně? I zde platí výše uvedené a pravou ruku nechte tam, kde má být – tedy na pistolové pažbičce. Zbraň budete natahovat levou takříkajíc přes hřbet. Tedy poklopíte ji při natažení mírně doleva a normálně ji natáhnete levou rukou.

Zkuste si to, není to nijak těžké a ušetříte spoustu času místo toho, abyste se pokoušeli zbraň nějak složitě zapírat či přidržovat za předpažbí levou rukou a šátrali ve stresu pravou k napínání a pak zase rychle zpět. Při dobře zvládnuté manipulaci prakticky ani nemusíte odlícit, navíc zbraň ani nijak nesmyslně nekroutíte.

Pokud to zrekapituluji tak při střelbě pevně zapřít do ramene, hlavní rukou uchopit za pistolovou pažbičku, druhou rukou obejmout spodní část předpažbí (zbraň se správně nikdy nedrží za zásobník – způsobuje to možné zasekávání nábojů). A nezapomeňte na to „poslední“, ale nejdůležitější – pokud nestřílíš drž vždy ukazováček mimo spoušť! Nejlépe je jej mít rovně natažený podél těla zbraně, pak lze vždy rychle nahmátnout spoušť a vystřelit.

08.jpg 07.jpg 06.jpg 05.jpg 04.jpg 03.jpg 02.jpg 01.jpg
Snad vám tato rada pomohla.

Honza za BAS


Vydáno: 3.5.2013 11:44 | 
Přečteno: 15782x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

, -
no ono hodne zalezi a zvyky z vojny jsou asi odlisne podle cviciste. kamarad se nechal naverbovat do armady, ve vyskove je ucili 58mu natahovat jako na obrazcich a pozdeji v jak byl pridelen k BRNce, tak dostal kartac a museli natahovat zaver pravou rukou (ted je mozne ze si pletu zpusoby natahovani naopak). nicmene, jedni tak a druzi naopak :)
, -
Alfe tebe nejde nepoznat. 9

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků