Fórum
Kategorie: Návody

Návod k čištění ASG CZ75 P-07 Duty blow back

Návod k čištění ASG CZ75 P-07 Duty blow backPodrobná rozborka k čištění CZ75 P-07 Duty BB

Kdo četl recenzi na CZ75 P-07 Duty blow back, mohl si povšimnout faktu, že tato pistole nemá reálnou rozborku. To v jednoduchosti znamená, že k jejímu rozebrání potřebujete šroubovák a trochu zručnosti. Jak na to, se dozvíte v následujícím návodu. Doporučuji si ho nejdříve celý přečíst, než se na dílo vrhnete, ať víte, co vás čeká.

Především chci upozornit, že nenesu odpovědnost za poškození způsobená špatným rozebráním zbraně a špatnou manipulací s rozebranými díly. Také nezapomínejte, že rozebráním zbraně přicházíte automaticky o záruku. Špatně provedená údržba je pouze vaše riziko, doporučuji ji vždy raději přenechat odbornému servisu. To platí dvojnásob pro ty, jež mají záruku na zbrani.

A pro ty ostatní…

…tu máme příslušný obrázkový návod. Vyjměte zásobník ze zbraně, případně i bombičku. Nejprve si zbraň očistěte od nečistot, stačí otřít hadříkem její povrch.

Zbraň pevně uchopte a z boku zatlačte na hledí zbraně. Mělo by jít vysunout do boku, tak jak je na obrázku.

Odhalíte tak dva šrouby, schované pod hledím.

Oba dva šroubky opatrně odšroubujte za pomocí křížového šroubováku. Opatrně, abyste nestrhly křížové drážky.

Natáhněte závěr zbraně dozadu. Skrz horní otvor v závěru uvidíte gumičku plynového pístu.

Nyní opatrně. Vyndáme plynový píst s koncovkou závěru. Zde si skutečně dávejte pozor, aby se něco neulomilo. Nehtem, nebo něčím tenkým, se dostaňte mezi závěr a koncovku zbraně.

Pak zatlačte směrem dolů, jako byste chtěli koncovku „vylomit“. Koncovka je totiž vyklápěcí. Nevysouvá se, ale vyklápí nahoru, směrem ven.

Opatrně koncovku s pístem vyjměte.

Zatáhněte za závěr směrem vpřed a vysuňte jej.

A voalá, máte pistoli rozebranou a připravenou pro údržbu.

Opět nejprve očistíme všechny plochy od nečistot a oleje. Opět pouze čistým a suchým hadříkem. Nikdy nepoužívejte odmašťovače, čističe brzd a podobné věci. Pouze hadřík. Očistěte také vnitřek závěru a koncovku s pístem. Především u pístu si dávejte pozor, aby tam nezůstal jemný písek a nečistoty.

Na mazání používáme pouze silikonový sprej, čistý silikon. Žádné oleje na čištění zbraní, VDčko či oleje na šicí stroje. Čistý silikon (například Silkal 93) A teď co promazat.

Určitě na závěru lehce namažte vodicí drážky, po kterých se vám pohybuje závěr. Lze použít i nějakou tu vazelínu, ale u té skutečně jen malé množství.

Píst stříkněte silikonem. Především gumičku. Žádnou velkou vrstvu, jen tak aby byl mastný povrch.

Nakonec samotná zbraň. Zde doporučuji používat trubičku na spreji pro bodové mazání. Jen lehoulince stříkněte kapku na mechanismus úderníku. Ale pozor, mazat jen jednou za čas, ať se na něj nelepí žádné nečistoty. Dále stříkněte trochu silikonu do válce, zase, žádné velké vrstvy, stačí jen lehounce, všechno navíc utřete, vysušte. Nakonec naolejujte podávací mechanismus. Ten se vám odhalí při mačkání spouště, stačí dobře koukat. Zde skutečně bez bodové trubičky nic nenamažete. Trochu stříkněte, aby vše fungovalo plynule a nic se nezadrhávalo.

U všeho platí, že silikon, který nebude tam kde má, na sebe akorát nalepí nečistoty. Veškerý silikon který necháte mimo třecí plochy se vám při prvním výstřelu rozprskne po celém vnitřku zbraně a začne chytat nečistoty. Proto než složíte zbraň, věnujte opět čas tomu, že ji zbavíte přebytečného silikonu. Zvláště pozor si dávejte u válce s pístem a vodicích lišt. U lišt je to pak skutečně nepříjemné. Zbraň složte opět podle obrázků, opačným postupem. Po složení zkontrolujte, zda někde není silikon, párkrát natáhněte závěr. Máte hotovo!

Pro 100% jistotu nabijte zbraň a zkuste párkrát vystřelit. Pokud jste nic neudělali špatně, měla by zbraň střílet bez problémů. Opět opakuji, nenesu odpovědnost za škody způsobené tímto návodem, ani za ztrátu vaší záruky.

© AirSoftShop.cz
Foto a text - Petr a Alfred
Odborný servis - Míša


Vydáno: 16.12.2011 13:08 | 
Přečteno: 25501x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků