Fórum
Kategorie: Návody

Návod k čištění KWA G17

Návod k čištění KWA G17Rozborka, sborka a údržba plynové blowback pistole a přístup k HOP-UPu.

Za případné závady či poškození zbraně během rozborky a sborky firma Bohemia Air Soft nenese žádné následky. Za poškození nebo si způsobení závady na zbrani ať rozborkou a sborkou na základě údržby zbraně si zákazník nese sám. Tyto návody jsou pouze informační a pokud si na tuto rozborku netroufáte přenechejte ji raději odbornému servisu.

Často se setkáváme s tím, že mnoho lidí si chce pořídit blowback plynovou pistoli, umí ji sice obsluhovat, ale už nezvládají běžnou údržbu a s ní tedy spojenou rozborku a sborku, kterou taková to pistole vyžaduje. Na rozdíl od klasických plynovek, se u těchto zbraní pohybuje závěr a celkově v nich je několik mechanických dílů, jež je nutné hlídat, čistit a mazat. Při nedodržení takovéto údržby se vám snadno stane, že se zbraň například zasekne, bude mít nižší výkon, či se poškodí nějaký díl (např. těsnění). Proto vám přinášíme návod, jak rozebrat, vyčistit, promazat a složit plynovou blowback pistoli. Mnoho lidí neví ani jak zbraň rozebrat, takže pro ukázku jsme zvolily typově nejběžnější pistole. Colt, Berreta, Glock a Sig Sauer P226. Pro tuto činnost budeme potřebovat hadřík nebo čistý ubrousek a silikonove oleje používejte pouze k tomu určené.

POZOR ! Několik upozornění. Než začnete zbraň rozebírat, vyjměte zásobník s nádržkou s plynem nebo CO2 bombičku. Před samotnou rozborkou vyjměte zásobník ze zbraně a do zbraně ho prázdný vložte až po opětovném složení zbraně. Na mazání zbraně vždy používejte pouze silikonový olej a žádný jiný. Oleje typu WD aj. mohou poškodit plastové díly zbraně a těsnění.

KWA G17 kov

 

Pistole typu G17(a jí podobné) rozebereme následujícím způsobem. Jako vždy nejprve vyjmeme zásobník. Pak natáhneme závěr zbraně, tak jak to děláme před střelbou. Uchopíme zbraň za závěr a dvěma prsty stlačíme pojistku závěru směrem dolů z obou stran (viz. Obrázky 1 a 2).

Závěr by pak měl jít vysunout dopředu a sejmout ze zbraně. Pozor na trn s vratnou pružinou, může vám vypadnout ze závěru(v případě jeho sundavání doporučuji se podívat jak je nasazen).

Mělo by to jít víceméně lehce. Po sundání záchytu by měl jít závěr normálně vysunout směrem vpřed a sejmout z těla zbraně.

Na sundaném závěru můžeme jasně vidět trn s vratnou pružinou závěru (pak-li že vám nevypadl), plynový píst a hlaveň. Pokud vidíme nějaké nečistoty, otřeme je hadříkem. Není nutné zbraň nějak dále rozebírat. Vezměte do ruky závěr a silikonový sprej. Lehce stříkněte plochy, jež jsou vzájemně třené. Tak namažete vodící drážky závěru, píst a vratnou pružinu. Není nutné stříkat silnou vrstvu, více oleje zbrani nijak nepomůže, naopak přebytečný olej na sebe bude vázat prach a špínu. V případě, že vám trn s vratnou pružinou vypadl, stačí když ho nasunete zpět a zaklesnete do původní polohy.

Po celou dobu musí být natažený bicí mechanizmus.

Na nataženém závěru můžeme vidět hop-up komoru když se podíváme do hlavně, ale na to se používá specialní klíček krerý je součastí balení zbraně. Má to výhodu že nemusíte zbraň kvůli seřízení hop-upu rozebírat.

Po nasazení závěru do kolejnice zbraně, ho stačí pouze nasunout až do zadu, tím se uchytí.

Pro ověření správnosti postupu natáhněte závěr. Měl by se vrátit opět do původní polohy. Vložte do zbraně zásobník a znovu zbraň natáhněte. Pokud vše proběhlo správně, měl by závěr zůstat v zadní poloze. Uvolněte závěr a poté hadříkem celou zbraň očistěte od přebytečného oleje, nečistot a mastnoty. Nyní je zbraň opět připravena k akci.

© AirSoftShop.cz
Převzato z AirSoftShop.cz


Vydáno: 9.12.2011 13:39 | 
Přečteno: 15442x

Autor: AirSoft.cz
 | Hodnocení:

600x100_action-shop.gif banner_airsoftshop_2.gif


Komentáře jsou automaticky uzavřeny 365 dnů po vydání článku.

Komentáře rss

stop Uzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.

Nebyly přidány žádné komentáře.

Menu

Odkazy

Přihlášení

Archiv článků